Archív článků 2009

Po roce, jsou tady opět Vánoce .. (24.12.2009)

Milí metaloví fanoušci a fanynky!
Přejeme vám krásné prožití těchto slavnostních dní v náruči svých blízkých, s pohodovou náladou, ve zdraví a štěstí a atmosférou zahalenou jen do těch nejtajuplnějších tónů různých melodií blízké Vaším srdcím. To vám, všem věrným fanouškům Iron Maiden i fanouškům poctivé metalové muziky, ze srdce přeje celý tým tohoto webu. Děkujeme jmenovitě vám všem za vaší přízeň i v tomto roce, za váš zájem, i za vaší podporu. Moc si jí ceníme. Rovněž přejeme také povedený a úspěšný vstup do nového roku 2010! Up The Irons! (K.T., M.H.)


Iron Maiden a světová tour v roce 2010! (10.12.2009)

Včera, ve středu 9.12. v 18h. večer, potvrdila skupina oficiálně první datum nové světové tour, která proběhne v roce 2010 a bude reprezentovat nové album, které skupina vydá v průběhu první poloviny příštího roku. A dnes, ve čtvrtek 10.12., přišly na řadu další dvě show.
V rámci festivalů Sonisphere festivals vystoupí skupina tedy na 3 prozatím potvrzených show ve Velké Británii (podle všeho jediná show v Británii pro rok 2010 a zřejmě i pro celou tuto tour), ve Švédsku a ve Finsku. Konkrétněji ve městech Knebworth, Stockholm a Pori's Kirjurinluoto. Společně s Iron Maiden vystoupí na těchto show i další světově uznávané rockové a metalové formace, pro více informací navštivte oficiální stránky festivalu na sonispherefestivals.com . Podle všeho bychom se měli v následujících dnech těšit i na oznámení dalších termínů nadcházejícího turné, které snad nemine ani Českou Republiku!


Anketa - listopad (5.11.-7.12.2009)

Vyhodnocení ankety :
Věříte, že Iron Maiden přijedou v rámci dalšího světového turné i do České Republiky?
Ano, určitě na nás nezapomenou! 229 hlasů
Spíše ano 16 hlasů
Spíše ne 1 hlasů
Ne, určitě k nám nepřijedou! 1 hlasů


Nakupujte vánoční dárky stylově! (30.11.2009)

Nenechte se ani letošní rok zbytečně vystresovat vánočních shonem a nakupujte vánoční dárky pro své blízké pohodlně a stylově na internetu. Využít k tomu můžete již téměř dvouletou spolupráci našeho Maiden webu s webem posters.cz , kde si můžete vybrat z obrovské nabídky plakátů různých žánrů a samozřejmě i s tématikou Iron Maiden. A to vše si navíc můžete objednat již i přímo v zarámované podobě jako krásný obraz. Využít můžete odkazu v tomto článku nebo tradičně ve spodní části hlavní stránky našeho webu.
Nově vám také nabízíme spolupráci s weby metalshop.cz a coreshop.cz , kde naleznete ohromné množství stylového oblečení a mnoho dalšího! Takže neváhejte a vydejte se do nového světa moderního nakupování vánočních dárků pro své blízké.. Vánoce jsou již za dveřmi, nenechejte proto nic na poslední chvíli!


Nové album se bude psát ve francouzské metropoli (11.11.2009)

Jak jste se mohli dočíst již nedávno na našem webu, skupina plánovala oficiálně započít se psaním nového materiálu pro nadcházející studiové album v měsících listopadu nebo prosince. Nyní přicházejí další oficiální informace!
Celá skupina se sejde tento měsíc na celé tři týdny v Paříži, kde bude nový materiál vznikat. Podle všeho již tato práce začala a fanoušci Železné panny se tak můžou těšit na to, s čím novým opět kapela příjde. Není zároveň vyloučeno, že se nové album bude nahrávat právě v Paříži, tyto informace však ještě nebyly potvrzeny. Do nahrávání 15. studiové nahrávky se pustí kapela v dubnu příštího roku, na svět by pak mohla přijít pravděpodobně někdy v polovině roku.
Janick Gers:"Nejdůležitější je tvořit stále novou hudbu, jinak se kapela změní ve svoji vlastní parodii."

- A za zmínku jistě také stojí, že skupina vyhrála v prestižních awards časopisu Classic Rock jako skupina roku! Cenu za celou skupinu převzal bubeník Nicko McBrain. Díky všem fans, kteří jste hlasovali!


Anketa - říjen (6.10.-5.11.2009)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší skladba soundtracku Flight 666?
1. Intro + Aces High 60 hlasů
2. Fear Of The Dark 51 hlasů
3. Rime Of The Ancient Mariner 31 hlasů
4. Halloweed Be Thy Name 13 hlasů
5. Wasted Years 10 hlasů
6. The Trooper 7 hlasů
7. The Number Of The Beast 6 hlasů
. Revelations 6 hlasů
9. Two Minutes To Midnight 5 hlasů
. Run To The Hills 5 hlasů
. The Clairvoyant 5 hlasů
12. Heaven Can Wait 3 hlasů
. Iron Maiden 3 hlasů
14. Moonchild 2 hlasů
. Powerslave 2 hlasů
16. Can I Play With Madness 1 hlasů

Říjnova anketa o vaší nejoblíbenější a tudíž i nejlepší skladbu soundtracku Flight 666 přinesla pro mnohé fanoušky zajímavé výsledky. Až nečekanými propadáky se staly takové skladby, jako Powerslave nebo Can I Play With Madness. Naopak zazářil zřejmě jeden z vůbec nejlepších koncertních otvíráků, skladba Aces High! Následována na koncertech vždy oblíbenou Fear Of The Dark (na tomto soundtracku s ohromnými chorály argentinských fanoušků) a velkolepým výpravným eposem Rime Of The Ancient Mariner ..


Iron Maiden zaútočí příští rok na metalový svět novým albem! (25.10.2009)

Po třech letech, které skupina projezdila vesměs po světových turné, vydala další best of výběrovku, slavný živák Live After Death remastrovaně na DVD a úchvatný snímek Flight 666 společně s velmi vydařeným soundtrackem, se chystá nahrávání nového studiového alba Iron Maiden!
V průběhu tohoto roku uvádely některé zdroje, že se kapela pustí do nahrávání nového alba již před letošními Vánocemi. Podle nejaktuánějších informací si skupina zamluvila studio na duben příštího roku 2010. Podle neoficiálních informací již někteří členové skupiny pracují mezi sebou na tvorbě nových kompozic, oficiálně by se pak měla celá kapela sejít a předvést všechny své nové nápady na nové album někdy v období listopadu a prosince. Po Vánocích v lednu 2010 by pak měla Železná panna započít se zkouškami a přípravou alba. V nedávném rozhovoru uvedl kytarista Adrian Smith, že kapela nepřestala tvořit nové nápady na písně ani během světových turné a i podle vyjádření ostatních členů skupiny od roku 2006, kdy vyšla zatím poslední studiovka A Matter Of Life And Death, se kapela s nedostatkem materiálu potýkat nebude.
Manažer skupiny Rod Smallwood uveřejnil v posledním čísle časopisu vydávaném fan clubem IM další velmi příjemnou zprávu, skupina se bude i na následujícím světovém turné přepravovat Boiengem 757, pokřtěným na Ed Force One. Turné proběhne v příštím roce a pravděpodobně by mělo začít nejdříve v průběhu léta.
Více informací snad již brzy!

- Na oficiálním e-shopu IM naleznete již nový oficiální kalendář pro rok 2010 a velmi pěkné nové zboží!


Vánoční pohlednice jsou opět tady! (9.10.2009)

Xmas Card neboli vánoční pohlednice s Iron Maiden jsou po roce opět tady! A zapojit se do této kreslířské soutěže můžete i vy. Jmenovitě každý fanoušek Maiden, který alespoň v základech ovládá kreslení a hlavně má velkou fantazii a představivost, které se při tvorbě vánočních pohledů Iron Maiden meze nekladou.
Letos je hlavní tématikou jak jinak než Flight 666. Vaše obrázky posílejte ve formátu A5 (21x15 cm), pokud obrázek nakreslíte digitálně, tak v minimálním rozlišení 600dpi (zasíljete ovšem jen ve zmenšeném rozlišení, originál bude po vás vyžádán v případě výhry). Zasílejte pouze kopie vaších obrázků, originály uschovejte u sebe na bezpečném místě. Obrázek musí obsahovat ve svém názvu vaše jméno a v emailu, který je nutno označit v kolonce předmětu "XMAS CARD", nezapomeňte také uvést vaše kontaktní údaje.
Vítěz celé této vánoční soutěže obdrží fotbalový dres s originálními podpisy členů skupiny a spoustu dalších hodnotných a zajímavých dárků z e-shopu Iron Maiden. Vítezná pohlednice bude take rozeslána všem fanouškům v oficiálním fanclubu skupiny po celém světě! A pozor, jestliže se nestanete hlavním vítězem této soutěže, můžete vyhrát také zajímavé dárky. A to v tom případě, že se vaše dílo objeví během měsíce prosince na oficiálních stránkách skupiny - ironmaiden.com.
Nejlepší díla všech fanoušků bude vybírat sám manažer skupiny Rod Smallwood. Vánoční soutěž končí přesně za měsíc - 9.listopadu! Takže si pospěšte a hodně štěsťí!

- Email, na který zasílejte své obrázky je web@maidenmail.co.uk .


Anketa: červenec - září (14.7.-5.10.2009)

Vyhodnocení ankety:
Jak nejlépe by měli Iron Maiden ukončit svou kariéru?
Ještě min. 2 studiové alba a až poté poslední best of tour 294 hlasů
Studiové album+světová tour k albu a poté ještě best of tour 25 hlasů
Studiové album+světová tour a konec kariéry 3 hlasů


Vzpomínáme rok od koncertu skupiny v Praze 2008 (8.8.2009)

Milí fanoušci a fanynky metalové modly Iron Maiden .. K dnešnímu dni uplynul přesně jeden rok od velkolepé show skupiny v pražském Edenu - 8.8.2008! Koncert, který vešel do podvědomí fanoušků jako zřejmě zatím vůbec nejpovedenější show Železné panny v historii všech koncertů v Československu i v samostatné České Republice!
Zapsal se ovšem do historické kroniky i velmi černým a smutným písmem. Při vlakovém nešťěsťí ve Studénce zahynulo i několik fanoušků Iron Maiden. Jim i všem ostatním zesnulým a pozůstalým věnujme i nyní srdečnou a upřímnou soustrast..

- Koncert si můžete připomenout z recenzí, video záznamů i četných fotogalerií. Příjemné vzpomínání..

Recenze webu iron-maiden.xf.cz
Video záznamy na serveru youtube.com
Velmi bohaté fotogalerie na spřáteleném webu českého fanclubu


Jak si vedl Flight 666 v českých recenzích? (26.7.2009)

Celosvětově nadmíru úspěšný dokument skupiny pod názvem Flight 666 zabodoval i v tuzemských kinech a v naší zemi se vyšplhal až na nejvyšší příčku prodejnosti! Jak ovšem dopadl v recenzích časopisů, magazínů a internetových portálů? To můžete posoudit sami, přináším vám je v krátkém přehledu..

Houser - váš kulturní (s)vůdce
Heureka! - Můj nákupní rádce
Magazín ROCKSHOCK
Non-Stop
ČSFD - Česko/Slovenská filmová databáze
Kultura.Aktuálně.cz


Anketa - červen (11.6.-14.7.2009)

Vyhodnocení ankety :
Jak hodnotíte kompilaci Flight 666?
Film Flight 666 i soundtrack z tour jsou fantastické 262 hlasů
Hodnotím jako velmi vydařené 16 hlasů
Flight 666 se nepovedlo, nezaujal mě film ani soundtrack 4 hlasů
Soundtrack je skvělý, film mě trochu zklamal 3 hlasů
Film je skvělý, od soundtracku jsem čekal více 1 hlasů


Blaze Bayley a jeho bouřlivá show na Noci Plné Hvězd (1.7.2009)

Ex-vokalista Iron Maiden Blaze Bayley se v tomto roce představil již po třetí v České Republice. Po dubnových koncertech v Praze a Brně, které mimochodem slavily velký úspěch a Blaze sklidil i velkou pochvalu od kritiky, se tento zapálený hudebník představil i na letošním ročníku festivalu Noc Plná Hvězd, konaném tradičně v Třinci.
Blaze Bayley a jeho skupina, složená nejen z hudebníků pocházejících z Velké Británie, přišla na řadu hned v prvním dni festivalu. Již před osmou hodinou večerní se tak z pódia začlo linout velmi povedené intro k nejnovějšímu albu The Man Who Would Not Die. Členové souboru nastoupili (někteří se zlatým chlebíčkem v ruce) a jako poslední se přihnal ze zákulisí sám pan zpěvák. Již od počátku rozpoutala skupina titulní skladbou samotného alba v řadách fanoušků šílenství. Ti se chytali nejen na osvědčené skladby z repertoáru Iron Maiden, na které Blaze rozhodně nezapoměl a sází na ně dodnes, ale také na skladby z Blayzovy sólové tvorby, která není rozhodně nikterak méněcenná. Skupina hrála s chuťí a Blaze si vystoupení evidentně užíval. Několikrát šel na jeho tváři dokonce spatřit velký usměv, to když odezva z publika dosahovala té největší intenzity, s jakou snad ani samotný zpěvák nepočítal. Snad největší ohlas celé show sklidila Harrisova The Clansman, na kterou se chytli opravdu všichni. Celá show proběhla zběsile a v šíleném maniakálním stylu, Blaze byl jako utržený ze řetězů a stále hecoval fanoušky. Celá jeho show vzbdulila velký ohlas a rozhodně koncert této party patřil k vůbec nejlepšímu, co letošní Noc Plná Hvězd 2009 v Třinci nabídla (mě osobně show Blaze Bayleyho už nic na tomto festivalu nedokázalo překonat).

Blaze Bayley na NPH 2009 ve fotografiích: foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 foto 5 foto 6 foto 7 foto 8 foto 9


Novinky od Železné panny, nové album v lednu 2010! (22.6.2009)

Ani po vydání a celosvětovém úspěchu kompilace Flight 666 (první místo ve 22 zemích včetně České Republiky!) neutichá Železná panna a nenechává na sebe padat prach. Je již definitivně jisté, že skupina se pustí do nahrávání materiálu pro nové studiové album na podzim tohoto roku. Přesněji by to mělo být již v listopadu. Od bubeníka skupiny Nicka McBraina pak zaznělo, že by měla nová fošna vyjít již krátce po novém roku, tedy v lednu 2010! Podle členů Železné panny je již mnoho materiálu připraveno předem. Autoři jako Steve Harris a Adrian Smith nezaháleli podle všeho ani při posledních světových tour. Do finálního psaní by se pak skupina měla společně vrhnout již na sklonku léta a podzimu, tedy někdy v měsících září a října. Ale je pravděpodobné, že někteří z členů kapely spolupracují na přípravně materiálu pro nové album již nyní. V táboře fanoušků po celém světě nyní opět vládne to vzrušení, vzrušení z očekávání. Dokáže skupina navázat na obrovské úspěchy třech předešlých alb po comebacku Bruce a Adriana? Jak bude nové album znít? Kolik nám parta Steve Harrise nabídne rychlých, pomalých a epických nářezů? Bude to opravdu poslední studiové album Iron Maiden? To je jen zlomek otázek, které můžou vrtat nyní každému fanouškovi skupiny hlavou. Již za pár měsícu na ně dostaneme my všichni odpověďi..

- Bubeník skupiny Nicko McBrain povídal pro server www.examiner.com o aktuálním Flight 666 i o spoustě jiných a velmi zajímavých věcí. Odkaz naleznete zde . A taktéž poskytl rozhovor serveru http://blogs.villagevoice.com. Odkaz naleznete zde .

- Iron Maiden vyhráli opět, stejně jako i v minulém roce, cenu časopisu Metal Hammer nazvanou Golden Gods. Ceny na galavečeru magazínu Metal Hammer převzali Bruce, Janick a Nicko.


Anketa - květen (14.5.-11.6.2009)

Vyhodnocení ankety :
Plánujete letos navštívit koncerty ex-zpěváků Iron Maiden?
Navštívím jiné koncerty 73 hlasů
Letos budu volný čás trávit jinak 57 hlasů
Uvažuji jet alespoň na jednoho z ex-zpěváků IM 31 hlasů
Ano, pojedu na jeden z koncertů Paula Dianna 19 hlasů
Ano, pojedu na Blaze Bayleyho na NPH do Třince 17 hlasů


Iron Maiden jako hlavní hvězdy v červnovém Sparku (27.5.2009)

Prohlédněte si všechny hudební encyklopedie. Prozkoumejte rockovou historii a zkuste některou z kapel srovnat s Brity IRON MAIDEN. Jejich čára času má neuvěřitelných třicet čtyři let a s přibývajícími roky je ta čím dál tlustší. Kolik bylo takových, co si chtěli utrhnout něco ze své bývalé slávy. Dnes jsou to již karikatury sebe samých a zabředli ve vlastní identitě. IRON MAIDEN jsou ale na druhém okraji propasti. A i když se na posledním turné ohlédli za minulostí a připravili podívanou ve stylu legendárního World Slavery Tour ‘84, umocnili svůj vrchol věcmi nevídanými, leckdy téměř nadpozemskými. Padesátiletí borci do slova a do písmene ovládli svět a s vlastní leteckou linkou Ed Force One se vydali na závod s časem a proti času. Na cestě dlouhé sedmdesát tisíc kilometrů uskutečnili během pětačtyřiceti dnů třiadvacet koncertů, a to s technikou o hmotnosti dvanáct tun. Kdekoliv svůj gigantický cirkus rozbalili, bylo vždy vyprodáno. IRON MAIDEN uskutečnili největší turné své historie a výrazně se opět zvěčnili na listině největších kapel světa. Největší ale byla i návštěvnost; během třiadvaceti dnů je viděly téměř dva miliony hladových fanoušků. Vybrali i země, kde nikdy předtím nehráli, a ztropili tam nekontrolovatelný chaos. Během pikosekundy se rozšířila „nákaza“ s jasným označením – IRON MAIDEN. O to potěšující bylo hlášení z 8. srpna 2008, kdy se na ruzyňském letišti ozvalo: „Hey, there is Ed Force One.“ Český fanoušek tak mohl na vlastní oči spatřit, jak vypadá nefalšovaná heavymetalová legenda, jež se zasloužila o vytvoření několika rekordů. Pravda, vypadalo to jako běžný pracovní den, kdo však pronikl do prostor nového slávistického stadionu, dlouze lapal po dechu a strmě vejral na šestici, která i kritikům definitivně srazila vaz. Metalové božstvo se klaní, IRON MAIDEN potvrdili svůj neotřesitelný statut. Jsou nedotknutelní a aktuálně stojí na samotném vrcholu rockového Olympu. Proto bude jistě lákavé nahlédnout pod roušku dokonalosti a poznat, jak vypadá život tolik vzývané modly. Vyvolenými se stali dva kanadští kamarádi, společníci a režiséři, oddaní fanoušci Železné panny, Sam Dunn a Scot McFadyen. To, co bylo do dnešních dnů IRON tabu, se náhle dostane před vaše zraky, a vy tak mnohem lépe pochopíte, co to obnáší být součástí největší kapely světa. Kdo jiný by měl vyprávět své dojmy, zážitky a pocity než samotní autoři dokumentu „Flight 666“. Oba přátelské hlasy se ozvaly na lince z domovského Toronta a prostřednictvím nekonečných monologů budily dojem, jako by se setkaly s Bohem.
Toto a ještě další naleznete v červnovém vydání rockového magazínu Spark! Na stáncích oficiálně již od 1.června (běžně ovšem k dostání již dva dny předem).

zdroj: www.spark-rockmagazine.cz .


Flight 666 vychází již v pondělí! (22.5.2009)

Fanoušci Iron Maiden se konečně dočkali.. Flight 666 vychází ve všech již dříve uvedených edicích v pondělí 25.května! Kdo by odolal.. skupina servíruje celosvětově do nebes vychlávený film, mapující dění 1.části Somewhere Back In Time World Tour a živý koncert této tour složený z těch nejlepších show! A to vše k dostání v různých edicích (podrobněji uvedeno níže) na CD, DVD i vinylových discích.

- Oficiální stránka skupiny k Flight 666 je www.ironmaiden.com/666formats .

- Většina z vás již má jistě velmi dobře projetou i oficiální hru k Flight 666. A kdo náhodou ne, tak rozhodně neváhejte a zkuste si, jaké je to pilotovat samotný Ed Force One!

- Nové krátké promo video k vydání Flight 666 naleznete zde .


Anketa - duben (6.4.-14.5.2009)

Vyhodnocení ankety:
Plánujete shlédnout premiéru filmu FLIGHT 666 v kině?
ano, určitě 104 hlasů
uvažuji o tom, rád bych šel/šla 109 hlasů
ne, počkám si na dvd 71 hlasů


Aktuálně z Iron Maiden i z táborů jejich bývalých zpěváků (1.5.2009)

Celosvětový den Iron Maiden, který se konal 21.dubna 2009 slavil obrovský úspěch ve všech zemích, kde se nový film Flight 666 promítal! Odezva u fanoušků, novinářů i kritiků byla tak obrovská a fantastická, že jí snad nemohla čekat ani samotná skupina! Pro obrovský zájem se navíc ve většině zemí světa konají a budou konat další promítání Flight 666.

- Flight 666, jak jsme již psali níže, výjde v Evropě a u nás 25.května. U mnoha prodejců lze již DVD, CD, či limitovanou edici s knížkou předobjednat. Zájem o nový produkt metalových mohykánů je velký a po vydání, které bude probíhat po celém světě postupně od 25.května až do 9.června v USA se ještě očekává druhá obrovská vlna zájmu o tuto kompilaci!

- Další informace jdou z táborů dvou bývalých zpěváků Iron Maiden - Blaze Bayleyho a Paula Dianna. Prvně jmenovaný, jak všichni fanoušci zcela jistě dobře ví, vystoupil v polovině minulého měsíce v rámci své světové tour na dvou českých pódiích - v Praze a Brně.
Recenze koncertů naleznete mimo jiné na stránkách - ironmaidenfc.cz a metalopolis.net . Od Blaze, respektive z jednoho slezského festivalu, přišla ovšem ještě jedna skvělá zpráva pro fanoušky, kteří například nestihli ani jedno z dubnových vystoupení tohoto umělce. Blaze Bayley a jeho skupina se totiž představí, jako jedna z hlavních hvězd, na třineckém festivale NOC PLNÁ HVĚZD! Stránky tohoto populárního rockového festu naleznete zde .
A skvělé zprávy přišli i od Paula Dianna (nahrál s IM první dvě alba). Ten vystoupí v České Republice letos hned třikrát! Všechny tři koncerty se budou konat v listopadu - 10.11. Praha, 11.11. Brno a 12.11. Ostrava. Vstupenky jsou v prodeji za cenu 490 kč v sítích TicketStream, TicketPro a TicketPortal.


Celosvětový MAIDEN DAY již zítra, DVD v květnu! (20.4.2009)

Již zítra, 21.dubna 2009, vypukne po celém světě Maiden Day, v jehož rámci se dočká celosvětové premiéry, v tento jeden den, dokumentární film Flight 666! Úplně první možnost vidět tento ambiciózní snímek již mělo brazilské Rio De Janeiro, stalo se tak přesně 14.března tohoto roku. A podle recenzí a již na veřejnost vypuštěných ukázek se máme rozhodně na co těšit! Jak již všichni fanoušci v Česku dobře ví, premiéry se dočkají i tři naše metropole - Praha, Brno a Zlín. Více informací přímo o českých multikinech naleznete níže. O vstupenky je obrovský zájem, všechna tři multikina čekají vyprodané sály! Po celém světě se film bude promítat v přibližně 450 kinech ve 42 státech!

- Několik nádherných upoutávek a záběrů z filmu Flight 666 naleznete na serveru youtube.com !

25. května 2009 vyjde Iron Maiden: Flight 666 na DVD a CD v mnoha verzích pod značkou EMI Records! V Kanadě se fanoušci dočkají až 6.června a v USA až 9.června.
Iron Maiden: Flight 666 vyjde ve formátu Blu-ray a DVD, doplněný dvojitým CD soundtrackem a jeho limitovanou edicí na dvou LP obrázkových discích (picture disk). Živé album, které je k DVD filmu takovým bonusem, se bude skládat ze 16 skladeb, tedy ze všech písní, které skupina na 1.části Somewhere Back In Time World Tour odehrála. Nebude se ovšem jednat o záznam z jednoho koncertu, nýbrž každá samotná skladba byla pořízena z jiné show! Vznikne tak neopakovatelné live album, které vás provede celou 1.částí této monstrózní tour a ukáže skupinu v té nejlepší koncertní formě! EMI Records vydá i speciální Deluxe DVD verzi, která bude navíc ještě obsahovat 30 stránkovou knížku. Audio verzi, jako 2 CD, bude možno také zakoupit samostatně a to i na vinylových discích, či digitálně.

Iron Maiden: Flight 666 se objeví v následujících verzích:

Dlouho hrající Blu-ray disk s FLIGHT 666: THE FILM a FLIGHT 666: The Concert (215 minut)

Dvojité DVD
Disk 1: FLIGHT 666 : THE FILM (112 minut)
Disk 2: FLIGHT 666 : The Concert (104 minut)

Navíc také limitovaná edice Deluxe DVD (dvojité) se speciální 30 stránkovou knížkou.

FLIGHT 666: The Original Soundtrack album - Dvojité CD
FLIGHT 666: The Original Soundtrack album - Limitovaná edice dvojitého Vinyl Picture Disc

- Seznam skladeb k DVD koncertu a CD soundtracku naleznete na oficiálních stránkách skupiny - www.ironmaiden.com .


Flight 666 uvidí hned tři české metropole! (9.4.2009)

Hned tři české metropole se dočkají 21.dubna 2009 premiéry filmu Flight 666! Jsou to - Praha, Zlín a nejnověji také Brno! V hlavním městě republiky, stejně jako v Brně, se film bude promítat v multikině Palace Cinema. Ve Zlíně to bude Golden Apple Cinema.

Souhrné info k promítání Flight 666 :

Hrajeme: 21.4. ve 20:00

dokumentární film
USA - 2009 - 112 minut - (0) - Arts Alliance Media
Titulky/dabing: titulky
Režie: Scot McFadyen, Sam Dunn
Hrají: Paul Bruce Dickinson, Steve Harris, David Michael Murray, Adrian Frederick Smith, Michael Henry McBrain, Janick Robert Gers a další

O filmu : Dokument IRON MAIDEN: FLIGHT 666 zachycuje kapelu na první části turné Somewhere Back In Time World Tour, během února a března 2008 při jejich nejambicióznějším celosvětovém turné v rockové historii. Turné Iron Maiden nebylo nikdy dříve pojato v takto obrovském měřítku. Obletěli svět. Kapela létala ve speciálně graficky upraveném Boeingu 757 se svým technickým doprovodem a 12 tunami techniky na palubě, odehráli koncerty na 23 vyprodaných stadionech a arénách v 13 zemích během 45 dní, nalétali 70000 km a vidělo je téměř půl milionu fanoušků! FLIGHT 666 přínáší na plátno všechy dramata, vzrušení a histerii, která provázela kapelu po celém světě od okamžiku, kdy speciál Ed Force One přistál v další zemi. Dokument zachycuje intenzivní a vražedné koncertní plány, usilovný boj s časovými pásmy, snahu, aby každé vystoupení splnilo očekávání tísíců nadšených a netrpělivě čekajících fanoušků různých kultur a samozřejmě hromadu legrace, která nemohla chybět. Iron Maiden: Flight 666 je otevřený pohled na jednu z nejúspěšnějších rockových skupin světa a žádný fanoušek by si ho neměl nechat ujít!

Vstupenky již v prodeji na pokladnách multikina!
Rezervace na tel.: 571 817 255

Oficiální stránka:
http://www.ironmaiden.com/flight666/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=8_2h-vdaD68&eurl=http%3A%2F%2Fthirdeye%2Ecom%2Fironmaiden%2F&feature=player_embedded

Česká kina : www.palacecinemas.cz (Praha, Brno) Golden Apple Cinema (Zlín)


Anketa - březen (4.3.-6.4.2009)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší skladatelská dvojice IM ze současné sestavy?
Harris/Dickinson 304 hlasů
Harris/Smith 49 hlasů
Smith/Dickinson 21 hlasů
Harris/Murray 12 hlasů
Harris/Gers 9 hlasů
Dickinson/Murray 5 hlasů
Gers/Murray 4 hlasů
Dickinson/Gers 4 hlasů
Smith/Murray 4 hlasů
Smith/Gers 2 hlasů


IMTV - i 4.část SBIT world tour má své díly (30.3.2009)

Mnozí již jistě vědí, o čem je řeč. IMTV je projekt v táboře Iron Maiden, díky kterému vznikají dokumentární videa ze zákulisí koncertů, rozhovory se členy skupiny, managementu a mnoho dalších zajímavých záběrů a postřehů. Po prvních 3.částech Somewhere Back In Time Wordl Tour 2008-2009 se i poslední velkolepá část turné dočkává od prvních koncertů svých přínosů, z tzv. Iron Maiden Television!
- Všechna videa naleznete na severu youtube.com ! Je jich poměrně hodně, takže pěkné a nerušené dívání..
- Světové turné, které se koná již druhým rokem skupina definitivně zakončí 2.dubna 2009 koncertem na Floridě!


Adrian Smith o novém studiovém albu (23.3.2009)

Kytarista Adrian Smith se v nedávném rozhovoru pro uznávaný britský rockový magazín Metal Hammer rozhovořil o novém studiovém albu Iron Maiden. Nedávno mimo jiné vyšlo na povrch, že leader skupiny Steve Harris navrh skupině konec aktivní kariéry po patnáctém studiovém albu A Matter Of Life And Death.Prozradil to sám baskytarista.
I o tomto vyprávěl v interwiev Adrian Smith. Podle jeho slov ovšem skupina zvážila, že má v součastnosti po celém světě obrovské množství fanoušků a tak se rozhodla dále aktivně nahrávat a koncertovat!

- Rozhovor s Adrianem Smithsem naleznete zde. Článek obsahuje i odkazy na jiné rozhovory a články týkající se skupiny.


Celosvětová premiéra filmu Flight 666 v Riu! (17.3.2009)

Filmový dokument Flight 666, o němž jsme již mnohé psali dříve, se dočkal 14.března celosvětové premiéry v brazilském Rio De Janeiru! Představení tohoto ambiciózního snímku provázel v centru Ria obrovský zájem médií. A podle odhadů se zde schromáždilo téměř půl tisíce rozjařených fanoušků Iron Maiden! Sám Bruce Dickinson poté uvedl producenty tohoto projektu - Sama Dunna a Scotta McFadyena.
A proč mělo vlastně největší štěsťí brazilské Rio De Janeiro a dočkalo se celosvětové premiéry Flight 666? Manažer skupiny Rod Smallwood k tomu mimo jiné řekl: Brazílie je pro nás skoro druhým domovem.

- A jak hodnotí Flight 666 ti, kdo jej již viděli? To se můžete dozvědět z vydaných recenzí (lekce cizího jazyka se ovšem bude hodit)..
1. globo.com 2. Folha do Sao Paulo 3. Terra Brazil 4. UOL Brazil


Fanoušci skupiny rozpoutali v Bogotě nepokoje (10.3.2009)

Kolumbíjští fanoušci Iron Maiden potvrdili divokost jihoamerických příznivců kapely, když před koncertem skupiny v hlavním městě Kolumbie Bogotě rozpoutali pouliční nepokoje! Tyto zprávy přinesl mezi prvními server colombiareports.com . Celá tato situace byla zapříčiněna skupinou fanoušků, kteří se snažili z běžných míst dostal do VIP sekce, za pomocí strhnutí plotu, který tyto místa odděloval. Postupně se horkokrevní příznivci heavy metalu střetli i s policií a došlo k dalším potyčkám.
Nakonec už jen snad dodat, že manažer skupiny Rod Smalllwood označil show v Simon Bolivar Park za fantastickou!

- Jak to přímo na místě vypadalo, můžete schlédnout z video záznamů : TV reportáž ,
The Evil That Men Do (skupině to stále úžasně šlape)


The Jackson Adrian Smith San Dimas Dinky (10.3.2009)

The Jackson Adrian Smith San Dimas® Dinky™, to je název nového modelu kytary, kterou speciálně pro kytaristu Iron Maiden Adriana Smithse vyrobila firma Jackson. Na oficiálních stránkách slavné firmy naleznete stránku věnovanou přímo tomuto modelu. A jestli se tento model již dostal do akce v rámci Somewhere Back In Time World Tour 2009, se můžete přesvědčit z profesionálních fotografii na sousedícím odkaze zde !


Anketa - únor (2.2.-4.3.2009)

Vyhodnocení ankety :
Jaké bude další studiové album Iron Maiden?
Bude natolik kvalitní, že se vyrovná nejlepším album skupiny 232 hlasů
Skupina vydá velmi dobré album 70 hlasů
Věřím, že ještě o něco překoná nejlepší alba skupiny 32 hlasů
Album bude jen průměrné 10 hlasů
Naprostý propadák 3 hlasů


Film Flight 666 bude mít premiéru i v Praze! (1.3.2009)

Iron Maiden dnes oficiálně představili seznam moderních světových kin, ve kterých bude mít premiéru nový filmový dokument s názvem Flight 666. Ten, jak již jistě všichni dobře víte, mapuje 1.část monstrózního světového turné Somewhere Back In Time. Které proběhlo v únoru a březnu minulého roku a svými parametry překonalo mnohé dosavadní rekordy.
Na 21.duben je naplánován celosvětový den "Maiden" a desítky kin po celém světě se dočkají premiéry filmu Flight 666. Skvělou zprávou pro fanoušky v České Republice je, že se dočká i Praha! Konkrétně pražský Palace Cinemas. Pro fanoušky, kteří žijí dále od hlavního města, například na Moravě nebo Slezsku, tady je také možnost navštívit hlavní město Rakouska - Vídeň!

- Oficiální stránku Flight 666 naleznete zde , společně s dalšími informacemi o tomto velkolepém projektu, fotogalerii a seznamem všech kin, ve kterých se Flight 666 bude promítat.


Iron Maiden vyhráli v Brit Awards! (21.2.2009)

S velkým náskokem vyhráli Iron Maiden v Brit Awards v kategorii Best British Live Act! Pokud jste zareagovali na výzvu, která se objevila i na našem webu a poslali jste Iron Maiden svůj hlas, patří vám velké díky! Bruce Dickinson však poděkovat všem fanouškům a vysmekl jim velkou poklonu. Podívat se na Bruceuv proslov a velmi pěkné video s celou skupinou, můžete na obrazovce serveru youtube.com níže!A co píše tisk o cenném zisku skupiny naleznete na těchto odkazech:

www.nme.com www.metalhammer.co.uk www.musicradar.com


Odhalení plakátu k dokumentu Flight 666 (17.2.2009)

Iron Maiden odhalili oficiální plakát k filmovému dokumentu Flight 666! Ten se bude promítat jen ve speciálních digitálních kinech (více v článku níže).
Na úterý 21.dubna se plánuje celosvětový "den Maiden". Film Flight 666 však bude mít premiéru již 14.března v Rio De Janeiru, které se zůčastní i samotní členové Iron Maiden! Zda se dočkáme tohoto velkolepého počinu i v některém z našich kin, budeme vědět do začátku března.

- Kliknutím na obrazék plakát zvětšíte!

Iron Maiden vyráží na poslední část monstrózní tour! (10.2.2009)

Iron Maiden a Eddie opět vstávají až ze samotného pekla, aby provedli v rámci poslední, celkově již 4.části Somewhere Back In Time World Tour, další světové metropole svou monstrózní show! S opět velkolepou projekcí, spoustou pyrotechniky a několika Eddieho modifikacemi vyráží skupina na 22 koncertní štaci již dnes, kdy odehraje první koncert 4.části této světové tour v v Bělehradě. Pokračovat bude koncerty ve Spojených Arabských Emirátech, Indii, Novém Zélandu, Mexiku, Kostarice, Venezueli, Kolumbii, Ekvádoru, Brazílii, Chile, Peru, Argentině a Americe! Zájem o show skupiny je opět ohromný. Bruce Dickinson a Steve Harris potvrdili, že se fanoušci dočkají změn v setlistu. Jakých? To bychom měli vědět již zítra, po první show poslední části SBIT WT 2008-2009!

- Kompletní listina Somewhere Back In Time World Tour 2008-2009 zde !


Posuňte Iron Maiden k vítězství v Brit Awards 2009! (4.2.2009)

Jak jste se již mohli dočíst na tomto webu před pár dny, Iron Maiden byli nominováni na BEST BRITISH LIVE ACT. Pro všechny podrobnosti si můžete přečíst článek z 22.ledna.
Na stránce brits.co.uk můžete svým hlasem partu Steva Harrise posunout k vítězství ve své kategorii. Stačí vyplnit všechny potřebné údaje a snadno se zaregistrovat, hned poté můžete hlasovat!
- Na stránce brits.co.uk naleznete také seznam všech nominovaných kapel společně s Iron Maiden.


Anketa - leden (2.1.-2.2.2009)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší riff Iron Maiden?
Different World 38 hlasů
Montségur 8 hlasů
The Wicker Man 206 hlasů
Lightning Strikes Twice 7 hlasů
Sign Of The Cross 21 hlasů
Fear Of The Dark 67 hlasů
Bring Your Daughter 5 hlasů
Can I Play With Madness 13 hlasů
Wasted Years 21 hlasů
Two Minutes To Midnight 23 hlasů
The Trooper 55 hlasů
The Number Of The Beast 39 hlasů
Wrathchild 5 hlasů
Iron Maiden 23 hlasů


Železná panna nominována na Brit Award (22.1.2009)

Iron Maiden byli nominováni na BEST BRITISH LIVE ACT, prestižní cenu anglického hudebního průmyslu! Společně s britskými metalisty byly nominovány kapely - Coldplay , Elbow, Scouting For Girls a The Verve.
Konečného vítěze vyberou posluchači rádia BBC Radio 2. Hlasování bude odstartováno 2.února a jak dostat svou nejoblíbenější skupinu na první místo se dozvíte již brzy!


Iron Maiden: Flight 666 - filmový dokument (21.1.2009)

Britská heavy metalová legenda Iron Maiden ve spolupráci s Banger Productions, EMI Records, Universal (USA) a Arts Alliance Media oznamuje, že dne 21.dubna 2009 bude do kin po celém světě vpuštěn dlouho hrající a dlouho očekávaný dokument pod názvem Iron Maiden: Flight 666 !
Jedná se o projekt, na kterém byla zachycena 1.část Somewhere Back In Time World Tour 2008. Ta proběhla v únoru a březnu minulého roku. Nejedná se ovšem jen o klasické koncertní záběry show Iron Maiden, ale i o pohledy do zákulisí. Tým, který má na svědomí např. celosvětově úspěšný dokument Metal: A Headbangers Journey měl přístup prakticky všude, kde se kapela pohybovala. To pro novináře potvrdil v průběhu 1.části světové tour i zpěvák Bruce Dickinson: "Cestují s námi a mají neomezený přístup ke všemu. Filmují také hádky, slzy, prostě vše, co se děje v zákulisí."
Dokument slibuje strhující podívanou, ochutnávku naleznete zde !
Fanoušky čeká vysoce kvalitní obraz v HD (High Definition) a neméně kvalitní zvuk v 5.1 surround sound! Který zpracoval hlavní producent skupiny Kevin Shirley. Dokument bude promítán jen v digitálních kinech.
Iron Maiden: Flight 666 je upřímný portrét odhalující jednu z nejúspěšnějších rockových skupin světa a žádný fanoušek by si jej rozhodně neměl nechat ujít!


Nicko McBrain se zařadil po boku legend! (16.1.2009)

Bubeník Iron Maiden, vždy usměvavý a sympatický Nicko McBrain, se v sobotu 10.ledna na akci konané v americkém městě Los Angeles zařadil po boku ostatních bubenických legend! McBrain byl zařazen do tzv. bubenické síně slávy.
Jménem všech českých fanoušků Nickovi srdečně gratuluji!
(zdroj: roadrunnerrecords.com )

- Video nahrávky z této akce :
Oficiální jmenování Nicka McBraina do síně slávy
Nicko ukazuje své umění na Hallowed Be Thy Name


4.část SBIT čítá již rovných 20 koncertů (13.1.2009)

Iron Maiden dnes oficiálně oznámili vůbec první vystoupení v Ekvádoru, kde se ještě za dobu svého působení nikdy tamním fanouškům nepředstavili. Koncert je naplánován v městě Quito na 10.března.
Čtvrtá část světového turné Somewhere Back In Time tak již čítá na dvacet show, které slibují strhující podívanou. Poslední část této velkolepé tour startuje již za necelý měsíc, 10.února v Bělehradě. Koncert v hlavním městě Srbska je zároveň nejbližší destinací v rámci této části tour pro české a slovenské fanoušky! SBIT WT 2009

- V oficiálním internetovém obchodě skupiny přibylo v posledních dnech několik velmi zajímavých nových suvenýrů. Zároveň je stále k dispozici i oficiální kalendář Iron Maiden pro rok 2009!