Archív článků 2008


Anketa - prosinec (4.12.2008-2.1.2009)

Vyhodnocení ankety :
Uvítali byste živé dvd z turné Somewhere Back In Time?
ano, určitě 391 hlasů
možná 8 hlasů
ne 8 hlasů


Metalové Vánoce a šťastný Nový ro(c)k! (22.12.2008)

Rok 2008 bude za dva týdny minulostí. Jsou tady opět vánoční svátky a blížící se nový rok 2009! Dovolte, abych vám všem, jmenovitě každému fanouškovi a fanynce Iron Maiden, kteří jste věrní tomuto webu, i skupině samotné, ze srdce poděkoval za vaší hojnou přízeň! Přeji vám klidné a pohodové prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a dobrý vstup do nového roku 2009..


Předvánoční aktualitky (15.12.2008)

- Na oficiálních stránkách www.ironmaiden.com naleznete každý den novou pohlednici na motivy Eddieho a Iron Maiden. Jedná se o díla samotných fanoušků skupiny, kteří mohli své výtvory posílat již od září tohoto roku (jak jste se mohli dočíst i na našem webu). Vánoční pohlednice by se tak každý den po jedné měly představovat až do konce prosince.

- Skupina stále přidává šťavnaté štace do listiny 4.části Somewhere Back In Time World Tour 2009. Ohlašování nových potvrzených show jde pozvolna, pro váš dobrý přehled sledujte oficiální stránky a hlavně sekci Tour Dates .


Kvalitní plakáty nejen s Iron Maiden na posters.cz ! (6.12.2008)

Vánoce se blíží a s nimi, pro mnohé i starosti, co koupit svým blízkým pod stromeček. Web iron-maiden.xf.cz vám opět nabízí ve spolupráci s webem posters.cz skvělou možnost, obdarovat své blízké plakáty jejich oblíbených skupin, nádherných přírodních scenérií, známých osobností, humorných obrazů, světových sportů, sportovců a mnoho dalších! A to vše za velmi výhodné ceny. Využít můžete i skvělé služby, kdy vám bude vámi vybraný plakát zarámován!
Vánoce se blíží, nenechejte nákup dárků na poslední chvíli!

- Plakáty Iron Maiden naleznete po kliknutí na odkaz, který se stabilně nachází dole na této stránce nebo kliknutím na odkaz v tomto článku. Přeji příjemné hledání vašich vánočních dárků.


Anketa - listopad (2.11.-4.12.2008)

Vyhodnocení ankety :
Váš nejoblíbenější Eddie na desce Iron Maiden?
Iron Maiden - Punkový rebel 44 hlasů
Killers - Krvelačný zabiják 45 hlasů
The Number Of The Beast - Eddie proti samotnému peklu 144 hlasů
Piece Of Mind - Šílenec po lobotomii mozku 17 hlasů
Powerslave - Faraón 34 hlasů
Somewhere In Time - Eddie budoucnosti 22 hlasů
Seventh Son Of A Seventh Son - Eddie z doby ledové 19 hlasů
No Prayer For The Dying - Eddie vstává z hrobky 8 hlasů
Fear Of The Dark - Pán temnoty 38 hlasů
The X Factor - Masakr, Eddie přikurtovaný na elektrické křeslo 5 hlasů
Virtual XI - Eddie ve virtuální realitě 4 hlasů
Brave New World - Eddie bdí nad statečným novým světem 45 hlasů
Dance Of Death - Sám smrt 16 hlasů
A Matter Of Life And Death - Vojákem ve válečné linii 26 hlasů


Tour 2009 - dalších pět amerických měst pod palbou (1.12.2008)

Skupina při plánování nových dat světové tour 2009 rozhodně netroškaří. V posledních dnech bylo oznámeno dalších pět amerických měst a to na velmi velkých místech! K americké části, která proběhne v březnu následujícího roku, přibyly tyto show - Manaus, Rio De Janeiro (metalová modla, kterou fanouškům proslavili nejen IM), Sao Paolo (skupina zde opět zahraje, ovšem na ještě větším místě!), Recife (skupina zde bude hrát poprvé v kariéře) a Brasilia. Nejen na všech těchto místech, ale i v dalších městech, se očekává zboření dalších rekordů. Poptávka po vstupenkách ke koncertům k tour v roce 2008 několikanásobně převyšovala prodej, skupina tak s velikostmi hal a stadiónů nešetří a na většině amerických míst se očekává návštěvnost přes 40 tisíc fanoušků! Zřejmě nejatraktivnějším koncertem Iron Maiden v rámci 4.části SBIT World Tour 2009 bude vystoupení v Sao Paolo, to se totiž uskuteční na automobilovém okruhu Interlagos, kde se konají závody Formule-1! Na tomto místě v minulosti hráli jen Kiss, konal se zde festival elektronické taneční hudby a pro stovky tisíc (!) lidí zde vystoupil papež.
Ač 4.část tohoto velkolepého turné nebude obsahovat takový počet koncertů, jako ty první tři, svou monstrózností může zážitky z tour roku 2008 zcela jistě překonat!

Kompletní rozpis SBIT World Tour 2008/2009 zde .


Aktuální střípky (26.11.2008)

- Iron Maiden postupně oznamují ke 4.části Somewhere Back In Time World Tour 2009 další datumy. Ty nejnovější se týkají americké části turné, která proběhne v březnu 2009. Tři nová koncertní stanoviště jsou v Caracasu, Bogotě a Santiagu. Vstupenky na všechny prozatím oznámené show vejdou do prodeje do konce tohoto měsíce.
Více oficiální rozpis .

- Na stránce ironmaiden.com/shop/web se rozjel nově zmodernizovaný internetový obchod s věcmi Iron Maiden. K dispozici je již i oficiální kalendář pro rok 2009.

- A poslední aktuální střípek se týká našeho webu. Pomalu totiž již probíhají práce na jeho modernizaci. Jistě nebudeme v programátorské práci konkurovat těm nejlepším světovým webům, ale i tak, zatím vše vypadá velmi dobře. Téměř hotovy jsou již hlavní bannery (množné číslo není uvedeno chybně) a nyní se začíná pracovat na samotné struktuře webu, která je zatím jen na papírech. Mimo jiné přibude nových hlavních sekcí a přemísťí se hlavní panel nabídky. Přes všechny změny si web zachová svou temnou (černou) tvář.
Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi posílají své návrhy a postřehy k tvorbě nových stránek, jak těm na emailu, tak i zde na fóru!


Iron Maiden opět vzlétnou do výšin! (11.11.2008)

Iron Maiden ohlašují čtvrté pokračování veleúspěšné Somewhere Back In Time World Tour. Zákulisní spekulace byly potvrzeny a skupina tak avizovaný rok bez živého hraní nevydrží. Čtvrtá část turné SBIT, označena jako finálová, se odehraje v únoru a březnu 2009. Skupina svou show předvede ve Spojených Arabských Emirátech, Indii, Novém Zélandu a Mexiku. Koncertní termíny pro březen, které budou teprve odhaleny, zahrnou Jížní a Střední Ameriku. Vstupenky pro většinu zatím oznámených koncertů vstoupí do prodeje již v tomto měsíci. Skupina slibuje opět show plnou světelných a pyrotechnických efektů. Zřejmě nejzajímavějším lákadlem pro fanoušky bude změna playlistu.
- Další informace již brzy.

Únor 2009 :
13.2. - UAE - Dubai Media City Amphitheatre
15.2. - Indie - Bangalore Royal Challenge Rock In India
20.2. - Nový Zéland - Auckland. Mount Smart Stadium
21.2. - Nový Zéland - Christchurch. AMI Stadium
25.2. - Mexiko - Monterrey Estadio Technologico
26.2. - Mexiko - Guadalajara Arena VFG Jalisco
28.2. - Mexiko - Mexico City Fero Sol Stadium Complex

1-29 března 2009 - Jížní a Střední Amerika


Somewhere Back In Time World Tour - the best videos (8.11.2008)

Velkolepá světová tour Somewhere Back In Time, která trvala od února do srpna 2008 je již minulostí. Téměř tři měsíce po jejím skončení již většina fanoušků schlédla všemožná videa a záznamy show Iron Maiden v rámci této tour. Na veřejnost pronikly dokonce i dva velmi kvalitní záznamy z tohoto turné, leč nejde o oficiálně vydané produkty. Jedná se o video záznamy vysílané na velkoplošných obrazovkách během koncertů v Porto Alerge a New Yorku (doplněný i o záběry z publika).
Příjměte prosím pozvání ke schlédnutí těch nejlepších a nejkurióznějších video záznamů, které během této tour vznikly..

1. The Trooper (New York)

2. Fear Of The Dark (Londýn)

3. Aces High (Melbourne)

4. Moonchild (Porto Alerge)

5. Powerslave (Stockholm)

6. IMTV (Tokio)

7. Run To The Hills (Curitiba)

8. The Number Of The Beast (Melbourne)

9. Can I Play With Madnees (Varšava)

10. Hallowed Be Thy Name (Los Angeles)


Anketa - říjen (4.10.-2.11.2008)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší videoklip IM po comebacku Bruce a Adriana v roce 1999?
The Wicker Man 65% (263 hlasů)
Out Of The Silent Planet 5% (19 hlasů)
Brave New World (Rock In Rio 01) 9% (36 hlasů)
Wildest Dreams 1% (5 hlasů)
Rainmaker 6% (24 hlasů)
No More Lies (Dortmund 03) 2% (9 hlasů)
The Reincarnation Of Benjamin Breeg 8% (34 hlasů)
Different World 4% (15 hlasů)


Adrian Smith Album Project - část 2. (20.10.2008)

(pokračování) Adrian dnes zpětně vzpomíná, že sám o vydání svého nepoužitého materiálu vážně neuvažoval. Jeho názor se změnil až poté, co si některá jeho dema poslechl manažer Iron Maiden Rod Smallwood. Rod povzbudil Adriana v tom smyslu, že pokud udělá opravdu dobré album a hitový singl, pomůže tím jen přispět k prestiži Iron Maiden. Adrian se tak opravdu snažil a nebral nahrávání tohoto alba jen jako vedlejší zábavu. Na nahrávání i propagaci navíc získali od společnosti EMI velké peníze.
Album bylo nahráno v září 1989 v Londýně. Producentem se stal Stewart Short (proslavil se spoluprací s Queen) a David Bowie. Komerčně se ovšem albu příliž nevedlo. Většina fanoušků IM, která si desku koupila, čekala přece jen více agresivnější a metalovější album. Adrian se poté pustil na krátké turné po Velké Británii a strávil dokonce 2 týdny propagací alba v řadě rozhovorů v Americe. S odstupem času hodnotí Smith neúspěch tohoto alba takto:" Pro milovníky metalu nebylo dost metalový a fakt, že jsem byl v Maiden, nestačil na prolomení ledů na novém potencionálním trhu. Prostě po komerční stránce to byl propadák."
Od vydání již ovšem uplynulo téměř 20 let a my můžeme kompilaci deseti skladeb hodnotit již s dlouhým časovým odstupem. Na první poslech se album jeví velmi nevýrazně, až jednotvárně. Pokud ovšem této desce dáte ještě další šanci, začnete objevovat postupy a příjemné melodie, spolu s velmi povedenými sóly a hladivými vokály. Adrian zpívá ve všech deseti písních, ale osvěžení přináší i doplněné ženské vokály. Největšími potencionálními hity jsou zřejmě první tři skladby (The Lion, Silver And Gold a Down The Wire). Druhá jmenovaná skladba se dočkala i vydání jako singl a natočení videoklipu . Hitovostí a chytlavými texty jsou ovšem prosáklé i další skladby na desce. Záleží hlavně na vkusu jednotlivce.
Silného metalového fanouška toto album zřejmě nikdy nepohltí. Fanoušci, kteří ale skousnou měkčí zvuk této desky, budou po několika posleších zcela jistě velmi překvapeni. Album ASAP totiž v sobě určitě svou kvalitu má a když už nic víc, tak si alespoň vychutnáte Adrianovy vokály v plné kráse, které jinak při koncertech IM mocně přebíjí svými výškami Bruce Dickinson...


Adrian Smith Album Project - čast 1. (18.10.2008)

Drtivá většina fanoušků Železné panny nenechá rozhodně žádné z hudebních alb, na kterém se podílel někdo z aktuální, či historické sestavy Iron Maiden, bez povšimnutí. Stále ale přicházejí fanoušci noví, kteří se teprve jen seznamují s obrovským výčtem skladeb Iron Maiden, či sólových alb Bruce Dickinsona. V následujících týdnech a měsících, kdy bude celý metalový svět čekat na již patnáctou studiovou desku britských matadorů, která by měla spatřit světlo světa někdy začátkem roku 2010, se vám pokusím přiblížit právě ty alba, která nebyla pod záštitou Iron Maiden, ale učinkuje na něm některý ze součastných, ale i bývalých členů Iron Maiden..
Adrian Smith Album Project (ASAP) je prvním a zároveň i zatím posledním sólovým projektem kytaristy IM Adriana Frederica Smithse. Adrian se sice v 90.letech po několika roční pauze zase vrátil k hudební tvorbě a založil kapelu, kterou společně se svými tehdejšími hráči nazval PSYCHO MOTEL a následně se spojil se samotným Brucem Dickinsonem, ale to již nebyla tvorba čistě jen pod jménem součastného člena IM. Samotný nápad na nahrání svého sólového projektu vzešel podle Smithse již před albem Somewhere In Time, kdy měli členové IM čtyři měsíce volna, po svém neuvěřitelně dlouhém a obrovsky úspěšném World Slavery Tour 1984-1985. Tehdy ovšem zůstalo jen u toho, že Adrian, Nicko a pár jejich známých kamarádů muzikantů založili krátkodobý projekt pod názvem THE ENTIRE POPULATION OF HACKNEY. V rámci tohoto projektu odehráli několik koncertů, Adrian na toto období vzpomíná velmi šťastně:" Párkrát jsme zahráli jen tak pro srandu v hospodě Red Lion v Gravesendu a taky v Marquee, kde se objevila spousta fanoušků Maiden. Napsali jsme společně pár věcí, já většinu toho odzpíval, a byla to bezva zábava."
Adrian postupně za léta strávená v 80.letech v řadách IM naschromáždil obrovské množství skladeb, které prostě Steve Harris na alba Železné panny nevzal. I tak ovšem nezapomínejme, že mnoho písní, které se na deskách IM od Adriana objevilo patří dodnes k absolutním rockovým a metalovým klasikám (namátkou například Two Minutes To Midnight, Wasted Years, či Stranger In A Stranger Land). Některé Smithsovy skladby ovšem použili na B strany singlů, např. Juanita nebo Reach Out.

- Druhá část článku již brzy..


Anketa - září (1.9.-4.10.2008)

Vyhodnocení ankety :
Jak velký sběratel IM jsi?
mám kompletní diskografii a spoustu zajímavých věcí 268 hlasů
mám pár alb IM a nějaké drobnosti 138 hlasů
mám 1-2 originální alba 39 hlasů
nemám od IM žádné originální CD 83 hlasů


Rodův deník z Prahy 2008 (30.9.2008)

V rámci takzvaného Rods Diaries zveřejnily včera oficiální stránky skupiny ironmaiden.com i reportáž z Prahy. Jedná se o postřehy a komentáře manažera skupiny Roda Smallwooda, které jsou navíc okořeněny i fotografiemi. Žel, přímo z pražské show, manažer Iron Maiden fotky nenabídl (v článku je i omluva za jejich absenci).
Článek je na dvou stránkách a bude se vám určitě hodit dobrá znalost anglického jazyka.

Rod - Prague


Podívejte se na IMTV (23.9.2008)

V rámci již skončené Somewhere Back In Time World Tour 2008 se rozjela v řadách Iron Maiden vlastní televize. Na oficiálních stránkách skupiny lze dokumenty z různých koncertů této tour schlédnout jen, pokud jste zaregistrováni a platíte si tuto registraci. Pro ostatní fanoušky je tady skvělá zpráva, většina dokumentů je již na serveru youtube.com . Schlédnout můžete na vlastní oči rozhovory se členy skupiny, managementu, techniky či fanoušky a k tomu i nádherné záběry z koncertů světové tour 2008!

IMTV - youtube.com


Do konce letošního roku nový webový design (19.9.2008)

Web iron-maiden.xf.cz se dočká do konce letošního roku 2008 nového designu! Návrhy a prvotní náměty jsou již poskládány. Nyní se pozvolna začíná pracovat na samotné tvorbě nové verze těchto stránek. Těšit se můžete na klasický moderní vzhled. Pokud původní plány vydrží až do finální podoby webu, bude se jednat o stránku s hlavní nabídkou vlevo, velkým (novým) bannerem nahoře a okny pro články napravo od panelu nabídek. Další detaily se budou postupně dolaďovat přímo, až při samotném programování nové verze stránek.

- I vy, fanoušci Iron Maiden, se můžete pasivně zapojit do tvorby nového designu tohoto webu a to tím, že budete psát své návrhy do našeho fóra. Zatím není navrhnut hlavní banner, který bude dominovat této stránce, i s tím, jak by měl vypadat a co by na něm mělo být, můžete pomoci.. Díky!


Hrdina Bruce a blížící se Vánoce.. (4.9.2008)

Bruce Dickinson, jeden z nejlepších heavy metalových zpěváků součastnosti, ale také výborný pilot britských aerolinii Astraeus! Tento status potvrdil dalším hrdinským kouskem. Již v minulosti Bruce předvedl podobný kousek například v Iráku. Nyní se po odmlce opět předvedl! Boeing 757 pilotován kapitánem Dickinsonem se postaral o přepravu třetí jednotky RAF (Royal Air Force) , což jsou Královské vzdušné síly britského vojska. Deportace britských vojáků proběhla 31.srpna 2008, jednotka se vracela ze 7 měsíční mise v Afghánistánu. Nadšení britské jednotky, která zjistila, že právě ona má to štěstí být dopravena domů Boeingem pilotovaným samotným Brucem, bylo obrovské. Na palubě bylo totiž podle všeho spoustu vojáků, kteří jsou velkými fanoušky Iron Maiden!

- Vánoce jsou ještě poměrně daleko, ale již nyní startuje tradiční akce s vánočními pohlednicemi na motiv Iron Maiden! Do akce se může zapojit každý, kdož umí alespoň trochu kreslit a má v sobě špetku kreativity. I když se jedná o akci pod záštitou Iron Maiden, na oficiálních stránkách skupiny je uvedeno, že motiv Iron Maiden a Eddieho na samotných obrázcích není závazný! Vaše pohlednice musí být ve velikosti A5 (21/15 cm), rozlišení minimálně 600dpi a zaslat můžete jen kopii, přičemž originál si pečlivě uschovejte. Až pokud budete vybráni do finálního kola, kdy budou vaše obrázky vystaveny na oficiálních stránkách skupiny a rozeslány fanouškům Iron Maiden, budete požádání o zaslání originálu (pohlednice ve vysokém, maximálním rozlišení). Vaše obrázky můžete posílat na email web@maidenmail.co.uk do 15.října, kdy bude soutěž uzavřena. Do kolonky předmět napište XMAS CARD . Vítěz obdrží pohlednici vlastnoručně podepsanou samotným Derekem Riggsem!


Anketa - srpen (31.7.-1.9.2008)

Vyhodnocení ankety :
Na kolika koncertech IM jste již byli (počítaje i letošní) ?
pět a více 9% (94 hlasů)
na čtyřech 6% (61 hlasů)
na třech 10% (103 hlasů)
na dvou 21% (223 hlasů)
na jednom 43% (459 hlasů)
bohužel ani na jednom a letos mi to taky nevyjde 11% (121 hlasů)


Film Chemical Wedding vychází na DVD již 8.září (29.8.2008)

Chemical Wedding, film, který spolurežíroval zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se již brzy dočká svého vydání také na DVD nosičích! Již před několika týdny, během 2.části SBIT WT 2008 se film dočkal premiéry v britských kinech. K filmu již vyšla dokonce i knižní verze a Dickinsonovo CD se soundtrackem a bonusy. A nyní přichází pro fanoušky to nejpodstatnější - DVD, které nabídne i spoustu dalšího materiálu, kromě samotného filmu! Rozhovory s autory filmu, i samotným Brucem Dickinsonem. Nepoužité a vymazané scény, trailer a další. Film vychází v anglické verzi na DVD již 8.září!


Živák z Download Festival zřejmě ještě tento rok! (27.8.2008)

Iron Maiden slibují minimálně roční pauzu, než se opět ke konci roku 2009 dají dohromady, aby započali natáčení dalšího studiového alba. To zřejmě opět nebude zcela platit pro leadera skupiny Steve Harrise. Ještě před koncem tohoto roku by mělo zřejmě vyjít, podle zatím neoficiálních informací, CD z živého vystoupení skupiny na Download Festival v Donington Parku, kde Iron Maiden odehráli svou show k A Matter of the Beast Summer Tour 2007! Svou show zde skupina předvedla 10.června 2007, tedy jen čtyři dny po českém koncertě na ostravských Bazalech. Samotný festival byl dokonce přenášet i živě do internetového vysílání, takže spousta fanoušků již tento koncert viděla. Pokud se dosavadní informace potvrdí, Iron Maiden vydají ještě před koncem tohoto roku živé CD a další rok poté i DVD záznam s bonusovými materiály.
Stále ovšem není jisté, zda po re-edici slavného živáku Live After Death, vyjde i jeho o tři roky starší bratr - Maiden England. A hlavně, kdy výjde. Nechme se každopádně překvapit a počkejme si na oficiální potvrzené informace, které by se mohly objevit nejpozději na podzim tohoto roku!


Iron Maiden v Praze - ohlédnutí (13.8.2008)

Přináším vám bohaté ohlédnutí za koncertem Iron Maiden v Praze 8.8.2008. Jedná se o odkazy k recenzím jak z denního novinového tisku, tak i z internetových portálů. Zároveň přidávám i několik odkazů na fotky z koncertu.
Při pročítání některých novinových článků k pražskému koncertu jsem se opět přesvědčil, že některé recenze píší lidé, kteří danému hudebnímu stylu příliš nerozumí anebo jsou jen slepí a nevidí. Neboť napsat něco jako " Metalových klišé jsme si sice užili o něco více, než by bylo nutné, a nelze popřít, že jde o žánr, který je už pár let za zenitem" , je minimálně urážka dnešní poctivé tvrdé hudby. Stáčí se jen podívat na čísla, která metal drží stále velmi vysoko v oblíbenosti fanoušků. Někteří recenzenti se ovšem spíš asi dívali na hitparády MTV nebo poslouchají až moc některé s komerčně laděných rádií. Udělejte si o některých článcích obrázek sami..

idnes.cz - IM uctili oběti vlakového neštěstí stoprocentním metalem
novinky.cz - IM neztratili formu
ihned.cz - Staří dobří IM řádili v novém Edenu
ihned.cz - IM na slavii rozskákali třicetitisícový dav
studentskemestecko.cz - IM vystoupili v Praze
lidovky.cz - Železnou pannu překřičeli fanoušci
allinone-music.cz - IM rozdrtili Prahu
payo.cz - Iron Maiden, Lauren Harris, Salamandra
ironmaiden.rtyne.com - IM Praha Eden - report
Foto - Jiří Rogl (stránky rádia Beat)
Foto - český fanclub
Foto - ČTK
Videa - fanoušků na youtube.com


Tragédie rychlíku Comenius - černá skvrna velkého dne (10.8.2008)

Kolem se valí oblaka prachu. Naříkají zranění. Pláčou děti.. píše na titulní straně deník Mladá Fronta Dnes. Vagóny zcela sešrotované nebo potrhané jako papírové modely.. konstatují hrůznou skutečnost Lidové Noviny. Katastrofa, jaká nemá v dějinách české železniční dopravy obdoby.. varuje deník Právo. Nejen celou Českou Republiku, ale také Polsko, ze kterého vlak vyjížděl, tato tragická událost citelně zasáhla. Několik lidských životů bylo zcela zbytečně zmařeno a další stále bojují o život v nemocnicích.
Mohlo se to stát každému, kdokoliv z nás mohl v tomto nebo jiném vlaku sedět v onu nešťastnou chvíli. Sám jsem jel osobně vlakem, který jel naprosto stejnou trasou přes Studénku jen zhruba hodinu před touto tragickou nehodou. Přitom stačilo jen přijít později a nechat si ujet první spoj nebo se rozhodnout vyjet později a o koncert Iron Maiden, který se tak parádně vydařil bych přišel. A co víc (!), možná bych nepřišel jen o něj..
Vzdejme tak všichni čest a vzpomeňme nejen na fanoušky Iron Maiden, ale i na všechny ostatní cestující, kteří seděli v onom osudného rychlíku Comenius a šťěsťí se k nim obrátilo zády..

- O tragické nehodě píše dokonce i oficiální web Iron Maiden..


Iron Maiden provedli Prahu nebeským peklem! (9.8.2008)

Celé dva dny jsem přemýšlel, jak popsat jedním nebo více slovy tento koncert. Jak vystihnout to, co jsem viděl ze čtvrté řady pod pódiem. Došel jsem k tomu názoru, že ono slovo neexistuje a to i přes to, že už jsem se z tohoto velkolepého večera dostatečně vzpamatoval a urovnal si poctivě všechny myšlenky a vzpomínky v hlavě. Než bych tady tedy básnil a hledal ve slovnících všechny možné superlativy, podrobím koncert všech tří kapel nemilostrdné recenzi..

Před vstupem : Pořadatelé si zřejmě letos chtěli ještě vylepšit rekord, takže místo zpoždění 15 minut, jako v Ostravě 2007 to letos vytáhli na solidní hodinu a k tomu ještě zhruba 10 minut. Fanoušci byli před branami až překvapivě trpěliví, ale s blížící se hodinou zpoždění začala již mírna nervozita, která vrcholila hromadným pískotem. Těžko říct, jestli měli pořadatelé prosbu od týmu Iron Maiden, který teprve dostavoval pódium nebo prostě jen vázla samotná organizace české agentury. Námitky jistě sklidili i další body "trasy" cestou od bran až na plochu, ale to již většina fanoušků myslela na to, být co nejdříve pod stage a udržet si své pěkné místo. Osobně jsem se dostal s kolegou do čtvrté řady a s mírnými posuny jsme si jí drželi po celou dobu koncertu. Tým Iron Maiden ještě dostavoval poslední důležité body pódia a okolí, takže jsme mohli sledovat například horolezecké umění jednoho z můžů, který hbitě otáčel světelnými reflektory na požadovanou stranu na úplném vrchu pódia. Před výkonem celého týmu skupiny, kdy ve čtvrtek postavili a zase "zbourali" celé toto obrovské pódium se vším všudy a na druhý den je čekalo to samé, klobouk dolů.

Salamandra : Prvním předskokanem Železné panny byla česká metalová stálice Salamandra. Po nezbytné zvukové zkoušce se česká kapela pustila do svého prvního hitu zhruba úderem 18 hodiny. Jejich set byl daleko záživnější než set minulého předskokana Iron Maiden v Česku a skupina v čele se zpěvákem Ivanem Borovským dokázala minimálně sektor pod pódiem slušně roztleskat. Když už se skupina chystala rozloučit, dostala signál, že může odehrát ještě jednu skladbu, čehož Salamandra okamžitě využila. Po konci setu kapela sklidila docela solidní aplaus.

Lauren Harris : Stejně jako před rokem v Ostravě byla i letos dalším předskokanem Steavova dcera Lauren s kapelou. Zvlášť srandovní byla scéna, kdy byla ještě kapela s Lauren v zákulisí u pódia a diskutovala se svým otcem Steavem, když se Steve objevil víc v zorném hledáčku fanoušků, kteří byli víc na pravé straně, tak dav začal okamžitě bouřit. Lauren si to ovšem vyložila po svém a začala pózovat a mávat uznale do kotle, neboť si myslela, že povyk patří jí a její kapele. Okolo 19 hodiny, tak, jak to bylo plánováno v harmonogramu show, se na pódium vyřítili hráči Lauren Harris bandu. Jejich image mě mírně zaskočila. Skupina vydala své první album a tak si chce fanoušky určitě získat i svou novou image, ale na mě to působilo spíše komicky. Na samotné Lauren nebylo absolutně co vytknout, jak mi jistě potvrdí většina přítomných, černý klobouk bubeníka ještě budiž s přivřeňím jednoho oka, ale namalované oči baskytaristy a kytaristy už na mě působily dost ujetě, zvlášť, když se to k nim ani moc nehodilo. Ale dost hodnocení image a zpět k hudbě samotné. Lauren do svého půlhodinové setu zařadila samozřejmě skladby ze svého nového debutového alba. Některé z nich jsme si mohli pamatovat už z Ostravy, hodně jich bylo ovšem nových. Výkon kapely byl dle mého lepší než před rokem, z hráču okolo Lauren a z ní samotné vyzařovala větší profesionalita. Šlo prostě viděl, že si kapela díky dlouhodobému předskakování Iron Maiden zvykla hrát na obřích stadiónech a dokáže to tam pořádně rozbalit. Kytarista Richie hrál ještě energičtěji než na loňském koncertě a pořádně se na své straně doslova předváděl. Za zmínku stojí určitě situace, kdy začal vyhazovat jedno trsátko za druhým a jeho technik mu je nestačil v té rychlosti ani podávat. Celkově se Lauren Harris a její skupině set podařil, Steavova dcera dokázala minimálně tu část kotle, u které zrovna byla vyhecovat. Všichni již byli ovšem netrpěliví a čekali na hvězdu ze všech největších. To ovšem ještě nikdo nečekal, že britská heavy metalová legenda strhne na pódiu takový uragán, jaký nakonec přišel..

Iron Maiden : Pár minut po 20 hodině večerní to přišlo. Celý stadión již netrpělivě vyvolával "Maiden, Maiden!". S prvními tóny "Doctor, Doctor" od UFO to v kotli i v ostatních sektorech pomalu začalo jiskřit. Poté začal na obrazovkách vedle pódia běžet dokument k World Tour 2008, vysílaný během celé tour, který byl doprovázen čistě instrumentální skladbou Transylvania z debutového alba. Po jeho skončení začalo na pražském Edenu metalové peklo..

Intro (Churchill´s Speech) + Aces High : Letadla začínají řinčet, obrazovky zobrazují všem dobře známé obrazy z úvodu videoklipu k Aces High. Hluk a šílenství v Edenu se stupňuje do neuvěřitelných výšin. Proslov W. Churchilla z anglického parlamentu roku 1940 končí. Startuje úvodní melodie skladby Aces High a je to tady, členové kapely vbíhají hbitě na pódium a na dosah mé ruky se šíleně zmítají Steve Harris a Janick Gers. Kotel skáče a s nástupem Bruceova zpěvu mu jde jako mohutná ozvěna s neuvěřitelnými decibely. Ty ještě sílí v refrénu, kdy mám opravdu problém najít v onom hluku Bruceuv zpěv. Powerslavský otvírák vrcholí posledním refrénem, Bruce přenechá kousek na fanoušcích a konec již obstarává svým maniakálním řevem.

Two Minutes To Midnight : První skladba večera končí a velmi záhy za burácení celého fotbalové stánku startuje druhá skladba alba Powerslave - Two Minutes To Midnight. Janick lítá se svou kytarou jako smyslů zbavený, letí k Daevovi a culí se na něho tak, že Dave neodolá a musí se svému parťákovi jednoduše zasmát. Steve křičí na fanoušky každé slovo společne s Brucem. V refrénu by byl samozrejme hřích nedarovat víc jak 30 tisícům fanoušku sólo, ovšem v kotli se to zpívalo během celé této skladby. Přichází sóla a ješte než Nicko navrátí rytmus skladby do pekelných otáček, stihne Bruce opět rozeskákat nejenergičtejší část stadiónu a dostat všechny přítomné ještě do většího varu.. Scream For Me Prague! Screeeeeeem Fooor Mee Czech Republic!

Revelations : Bruce Dickinson vyjadřuje lítost nad dopolední vlakovou tragédií a ukazuje, že skupině rozhodně nejsou fanoušci, ani lidé v Česku lhostejní a následující skladbu věnuje právě obětem nehody. Fanoušci v Edenu bouří ješte více, energii a nadšení okolo skupiny se ten večer dalo doslova krájet. Třetí skladbou playlistu byla čistě Dickinsonova skladba z alba Piece Of Mind - Revelations. A kdo zná živé verze této skladby, vědel, co příjde poté. Hromové "hey" muselo znít snad až daleko za okraj hlavního města! Skupina hrála famózně a to jak svým neustálým pohybem, tak i hudebně. Seskupení Three Amigos (Adriana, Janicka a Daeva) a spolupráce tří kytar dávala starým skladbám nahraným původně "jen" se dvěmi kytarami, nový, neskutečně energický rozměr!

The Trooper : Hodnota hluku, který vytvářeli davy fanoušků ani po třetí skladbě neutichala, naopak! Výkony všech členů skupiny burcovali stadión ještě k většímu kraválu a fanoušci se tak snažili po většině skladeb rozeřvát davové "Maiden, Maiden!". Se čtvrtou skladbou přišla další absolutní klasika, válečná skladba The Trooper, ke které se Bruce převlékl tradičně do úboru vojáka - pěšáka a nezapoměl si ani britskou vlajku. A to notně roztrhanou, tak, jak jí známe z vyobrazení Eddieho na portrétu k této singlovce. Adrian, Dave, Janick a Steve válčili uprostrěd pódia vedle sebe a Bruce pobíhal po horních rampách, které měl i pro letošní speciální tour vyvýšené. Ovšem na krajích, kde se rampy blížily směrem k fanouškům, byly asi tři schůdky dolů, takže jsme měli Bruce ještě více nadosah a zamával nám vlajkou i nad hlavami. Netřeba zřejmě dodávat, že hlavně při chorálovém refrénu, to v Edenu doslova vřelo.

Wasted Years : Před tímto koncertem jsem věřil, že kapela předvede výbornou show, čekal jsme ale, že přeci jen bude aspoň něco, co půjde zkritizovat, aby to nevypadalo, že opet Maidny chválím až moc. Čekal jsem, že Bruce bude již po půl ročním turné mírně unaven a nebude vše tahat naplno a občas něco vypustí. Nebo že nebude tolik skákat a hecovat publikum. Nemohl jsem se ovšem více splést. Bruce běhal, skákal, zpíval, řval, mluvil, hecoval, usmíval se a jeho nálada připomínala spíš vystoupení na některém z největších světových festivalů, než že by skupina přijela do České Republiky. I nasazení všech ostatních členů (zvlášť vyzdvihnout ovšem zaslouží Janick se Steavem) bylo tak vrcholné, že jsem nevěřil, jak tahle kapela může být tak silně motivována. Tour se ovšem zřejmě daří natolik výborně, že to bylo prostě znát i na 120% výkonu samotné skupiny. S úderem paté skladby Wasted Years se pomalu, ale jistě začalo pozvolna stmívat. Texty k takto známým hitům znali všichni, takže i když byl někdo na koncertě Železné panny poprvé, pěl z plných sil a šlo to znát.

The Number Of The Beast : Pro někoho možná moc brzo, ale podle mě pekelná skladba ze stejnojmenného alba z roku 1982 vyhecovala už opravdu Edenský stánek tak, že poté se z koncertu již načisto stalo metalové peklo. Pyrotechnici v rámci této tour rozhodně svými kouzelnými efekty nešetřili a tak jsme se dočkali při Number Of The Beast i mohutných plamenů. A nejen to! Bruceuv maniakální zpěv doprovázela masa fanoušků. Janick na pódiu řádil tak, že jsem opravdu otevřeně nechápal, jak mezi těmi závratnými pohyby dokáže ještě vůbec zahrát všechny melodie, akordy a riffy! Steavovy melodické linky uprostřed skladby bušili do srdcí jako pekelné zvony. Adrian házel svou kytarou divoce dopředu a dozadu a společně s Daevem předvedli svá sóla v mistrovském podání. A k tomu nás ještě z pravého rohu pódia pozoroval sám satanáš!

Can I Play With Madness : Sledoval jsem všechny aktéry i mezi skladbami a nechápal jsem, jak to mistri dělají, že ani po tak náročných fyzických pohybech, skákáních a dováděních, nejsou skoro vůbec udýchaní. A to se prosím věkový průměr Železné panny pohybuje již nad padesát let! Hold, spíš než nějaké zázraky, v tom bude zřejmě neuvěřitelná fyzická kondice, kterou si všichni stále nějakým neuvěřitelným způsobem drží. Vždyť, která jiná kapela takhle hraje vůbec ve dvaceti?! Bruce uvedl další skladbu a to Can I Play With Madness, kterou i poctivě odpočtem odpálil. Na tuhle pecku a nejen její refrén se chytali opravdu všichni, Bruce sice poctivě odzpíval téměř všechny refrénové vokály, ale klidně by mohl odložit mikrofón, neboť Eden si vedl výborně i sám! V kotli to vřelo po celý průběh koncertu, mnohdy to bylo doslova, jak to již bývá zvykem, tělo na tělo. Před návratem k poslednímu refrénu Bruce gestikuloval k fanouškům, že nyní je čeká sólo zpěv s Adrianem a Steavem a ti to pochopili na výbornou. Další velká pecka dozněla a stadiónem se nesou další chorály.

Rime Of The Ancient Mariner : Stačilo jen, aby Bruce zařval název následující skladby a stadión opět vybuchl v extázi. Čekal nás totiž vrchol hráčského umění a pro mnohé i vůbec celé tvorby Iron Maiden. Ano, Steavova čtrnáctiminutová mistrovská kompozice - Rime Of The Ancient Mariner. Bruce se při této příležitosti převlékl do tmavého potrhaného plaště, na pozadí se objevila plachta zobrazující palubu loďi, doplněna ještě dalšími kulisami. Zvuk byl během celého koncertu velmi pěkně vyvážený, což jsem opravdu až v takové čisté míře blízko pod pódiem nečekal! Nickovy bicí zněly čistě a zároveň hlasitě udávali rytmus jako švýcarky. Kytary i při neúprosných bojích tří mušketýrů hladily hudební lalůčky všech přítomných a Steavova basa byla pěkně vytažená, takže ani nachvíli nezanikla! Uprostřed skladba utichla, aby se vzápětí za vrzajícími zvuky paluby loďi dostavily na pódium mračna dýmu. Jemná melodie, zvukově ovšem vytažená oproti originálu dosti nahlas, na chvíli mírně ukolébala Edenské ochozy. Ovšem jakmile spustil Steve své basové intro a začaly se přidávat kytary,doprovázeny rachotem větru a pyrotechnickými kouzly, opět to začínalo vřít pod, i nad pódiem. Bylo to neuvěřitelné, ale čtrnáct minut uteklo jako čtyři minuty!

Powerslave : Tak, jak to bylo zvykem i v dobách veleslavného turné World Slavery Tour 84-85, přišla titulní skladba alba z roku 1984 až po Rime Of The Ancient Mariner. Bruce střídal různě během celého koncertu své oblečení, chvíli měl tričko s korzetem a čepkou a na další skladbu zase sundal korzet apod. Ke skladbe Powerslave si Bruce nechal opet po mnoha letech vyrobil totožnou masku, jakou používal před víc jak dvaceti lety a ta stejně jako v minulosti buďila i nyní velmi pozitivní ohlas. Entuaizmus kapely neutichal a Bruce stále zpíval naplno a hecoval neustále nejen fanoušky na ploše, ale hned po pár skladbách nabádal a vyburcoval všechny, kdož seděli, aby se postavili a opravdu to zabralo. Celkově Bruce mluvil velmi často, jeho poznámky směřovali k fanouškům, ke skladbám samotným, či k tomu, jestli jsme viděli a známe Live After Death, načež nastal na stadióně samozřejmě obrovský hluk "heeeea". Při Poweslave nevynechal zpěvák ani příležitosti vyhecovat fanoušky před refrény. Nádherné podání obou "pyramidových" perel!

Heaven Can Wait : Hluboký tón keybordu stačil na to, aby drtivá většina fanoušků poznala, co že nám to začíná za skladba. Ano, je tady stadiónová Heaven Can Wait. Bruce je evidentně ve výborné náladě, neodpustí si všelijaké komické posunky a téměř neustále je v pohybu. Janick doslova šílí, v rychlých pasážích se v podstatě nezastavil. Kytaristi prebíhají na strany pódii a zároven se "navštěvují" a to je doprovázeno samozřejmě ovacemi, neboť není nad to, vidět všechny své miláčky pěkně z očí do očí. Ještě větší vlna nadšení se zvedla, když Janick svým typickým způsobem upozorňuje, že si Dave přebírá sólo na svá bedra. A jestli se někdo někdy divil, čemu že se to ten Jan poté tak směje, nedivte se mu, když opravdu na to vždy kotel zabere a začne bouřit k Daevovi! Bruce dává pražskému Edenu v refrénu dostatečný prostor, to nejlepší má ovšem teprve přijít. Náhlá změna rytmu, Bruce stupňuje své vysoké oktávy a již nás pobízí k hromadnému chorálu. Početná skupina šťastlivců z řad fanoušků vbíhá ke Steavovi a zabírá téměř víc, jak půl pódia. Následný hluk, který vytváří celý stadión stojí opravdu zato!

Run To The Hills : Bruce často promlouval k fanouškům, ať to již byly žerty, jako v případě, kdy ukazoval do publika na jednu z krásných dam, ať se na ní všichni podívají. Nebo další hecování ochozů, zda všichni fanoušci, kdož jsou tady, příjdou i na další koncert Železné panny. I toto vše ukazovalo po celý koncert na výbornou náladu v celém Maiden táboře. Koncert ubíhal rychle, jedenáctým nářezem byla vypalovačka všech živých vystoupení kapely - nesmrtelná Run To The Hills! Nickovo intro a Bruce roztleskává pražský Eden. Hlavně v refrénu stadión řve tak neuvěřitelně hlasitě, že Bruce slyším opravdu jen díky tomu, že tahá výšky až "z gatí". Po excelentním Daevovém sóle přichází návrat do hlavní rytmické linie. Bruce si poodběhl z leva k nám na pravou stranu vyvýšené rampy a již ukazuje, že se máme připravit na společný chorál, ten přichází a zpěvákův divoký křik vrací skladbu k poslednímu refrénu. Bruce vidím pěkně z blízka a pozoruji, že nic nešidí a tahá vše pořádně nadoraz, jako by již nikdy víc neměl zpívat naživo! Svůj poslední brutální výkřik natahuje tak dlouho, že by nám záviděli i v mnohých daleko vetších metropolích, Bruce ovšem podal v Praze maximální výkon se vším všudy!

Fear Of The Dark : Během konce Run To The Hills dochází v kotli k zřejmě největší vlně za celý koncert. Bruce to ve tmě vše pozoruje a poté s naprostým klidem poprosí fanoušky za touto hromadou těl, aby se mírně posunuli dozadu a za chvíli je již vše v pořádku. No řekněte, který jiný frontman na světě by si nečeho takového vůbec všímal, natož aby jěště takto profesionálně pomohl? Samotná skladba, která je vždy považována za jednu z absolutně nejatraktivnějších skladeb Iron Maiden hraných naživo byla zahrána parádně. Eden pěl jako o život a když nechal Bruce vše na fanoušcích, zaznělo hromové "Fear Of The Dark" se zpěvákovým satanským smíchem. Při této skladbě mě upoutala hlavně jedna věc, Janick se totiž v ohromné rychlosti dokázal točit snad víc krát, jak desetkrát za sebou a přesto pak neztratil rovnováhu a zběsile sebou házel dál. Často se na pódiu navštevovali Dave s Janickem a neustále se upřímně smáli svým žertům. Janick několikrát i něco na Daeva křičel, ovšem nechce se mi věřit, že by v tomto hluku mohl někdo takto slyšet. Ovšem, oba se již víc, jak dobře znají, takže určitě ví, co ten druhý zamýšlí. I když Jan dokáže stále očividně ještě svého parťáka překvapit. Ani Adrian nezůstával pozadu, přitulil se napríklad k Janickovi a opřel si svou hlavu o jeho rameno, načež přehrával jednu z krkolomných melodií. Fear Of The Dark zabírala jako vždy, nádherné prostřední sóla, následná melodie a sborový zpěv Edenu. A při doznívání melodie ke konci skladby už bylo zřejmě většině přítomných jasné, že Iron Maiden odehrávají v České Republice zřejmě svůj nejlepší koncert vůbec!

Iron Maiden : Scream For Me .. řve Bruce vší vervou a při dalším Scream For Me tahá ještě větší výšky a každý již ví, že je tady titulní skladba Iron Maiden! Čekal jsem, že přeci jen ke konci již nebudou členové skupiny ve svém věku tolik bláznit, ale pripadalo mi, jako by se výkony a nasazení spíše ješte stupňovaly než že by slábly. To co předváděl Mr. Janick Gers na pravé straně pódia bych označil doslova za nadpřirozený jev! Jeho doslova gymnastické pohyby v šíleném tempu, doprovázeny házením a přehazováním kytary všude možně přiváděly fanoušky pod ním k šílenství! Steve na nás několikrát během koncertu pálil a sledovat jeho úchvatnou techniku hry z takové blízkosti byl opravdový zážitek. Uprostřed skladby se nad pódiem, kde byl mimochodem pro tuto píseň Eddie z obalu Powerslave jako faraón, zjevil obrovský mumifikovaný miláček všech přítomných! A dokonce uměl i prskat z očí!

Moonchild : Skladbou Iron Maiden skončil základní playlist, ale při atmosféře, jakou fanoušci v Edenu vytvářeli, nebylo pochyb o tom, že se skupina vrátí zahrát ještě tři přídavky. Stadiónem znělo hromové "Maiden, Maiden!" doprovázeno ohromným hlukem a pískotem. Skupina se vrátila na pódium a Bruce dlouho promlouval a mimo jiné vtipkoval. Oznámil nám i to, co již vědí fanoušci, kteří viděli koncert této tour.. výjde nové album a skupina se poté opět vydá na dlouhou tour. Poté přišli podle mě nejpěknější okamžiky koncertu.. Fanoušci pod pódiem se sami rozezpívali k oslavnému chorálu "Happy birthday to you, happy birthday to you, happy birthday dear Bruce, happy birthday to you! ..." , což Bruce očividně hodně mile překvapilo. Poté Bruce začal představovat kapelu. Když představoval Daeva, tak se díval na samotnou akustickou kytaru a nevěděl si rady, jak jí uvést. Dave se samozrejme zdráhal přijít až ke kytaře a dělal kroky dopředu a dozadu se svou elektrickou kytarou. Když Bruce představoval Adriana, kytarista uvedl sochu Eddieho vedle sebe a upozornil na podobnou bradku, jakou mají s Eddiem faraónem společnou. Při představování Nicka se dav rozkřičel "Nicko, Nicko!", což zpevák nemohl pochopit a dělal si z bubeníka srandu (bohužel tady jsem Bruceovi neporozuměl), načež šlo vidět, že proti Bruceovu názoru se bubeník silně ohradil. Nicko pak ale pobídl gestem fanoušky ať začnou skandovat Bruceovo jméno a ti se do toho hned pustili a pěl téměr celý stadión, což Bruce opět velmi mile překvapilo. Prvním přídavkem byla skladba Moonchild, zahraná, i zazpívaná excelentně.

The Clairvoyant : Druhou přidávanou skladbou byla The Clairvoyant, třetí singl, taktéž z alba Seventh Son.. Zdálo se to neuvěřitelné, ale kapela i na konci koncertu zářila energií a Bruce lítal jako na začátku. V mnoha skladbách ještě umocňovaly dojem pyrotechnické efekty. Uprostřed této písně nás navšťívil Eddie jako Cyborg z alba Somewhere In Time! Mimo mini souboj s Janickem, nám Eddie ukázal, že umí zahrát Daevovi na hmatnících stejně dobře, jako on. A předvedl nám také slavné Dickinsonovo gesto "honění".. Předposlední skladba je za námi a já si zcela duchapřítomně uvědomuju, že nás čeká již jen jediný nářez..

Hallowed Be Thy Name : .. a to kultovní počin z alba The Number Of The Beast - Hallowed Be Thy Name! Je jasné, že i tohle musí prostě každý znát a tak již od začátku jde s Bruceovým zpěvem mohutná ozvěna. Steve svým typickým způsobem roztleskává ochozy. Naposledy si vychutnávám blízkost a pohled do očí nejlepším metalovým hudebníkům na světě. V kotli to skákalo i během poslední skladby, i když již mnozí fanoušci byli již dosti vysílení. Na pódiu to mezi tím vypadalo, jako by se zastavil čas, neboť kapela hrála až do poslední sekundy s takovým nasazením, že jsem to nedokázal pochopit. Mistrovská skladba byla mistrovský odehrána a Maidni se již bohužel museli rozloučit.. Ovšem ještě notnou chvíli poté stále stadión duněl nadšením!

Iron Maiden odehráli 8.8.2008 v pražském Edenu zřejmě svůj nejlepší koncert v České Republice. Kapela šlapala víc než na 100%, její nasazení bylo strhující. Členy skupiny to očividně bavilo. Veleúspěšná Somewhere Back In Time World Tour 2008 vnesla do řad Iron Maiden ještě větší pohodu a energii než kdy předtím. Prohlášení Bruce Dickinsona, že kapela je v životní formě a hraje staré pecky ještě lépe než v 80.letech potvrdila skupina se vším všudy. Klobouk dolů pánové, tohle není stará metalová kapela, která žije jen ze své staré slávy, tohle je součastná nejlepší metalová formace, jaká brázdí ty největší světové arény, stadióny a festivaly. UP THE IRONS!

- Pište své názory a vzpomínky na koncert do diskuzního fóra. Pokud máte i nějaké fotky, budeme určitě všichni rádi, když hodíte odkaz taktéž do diskuzního fóra. Díky moc!


Iron Maiden rozpoutají metalové peklo již zítra.. (7.8.2008)

- Zpěvák Železné panny Bruce Dickinson se dnes dožívá kulatého výročí, mnozí fanoušci by mu jeho věk, přes jeho stále úžasnou formu nehádali, ale je tomu tak, Bruce dnes koncertem v polské Varšavě oslaví padesát let! V rámci těchto narozeninových oslav pořáda Dickinson takz. Bruce Air, jehož trasa je Londýn-Varšava-Praha-Londýn. Všechna místa na tuto akci byla vyprodána za velmi krátkou dobu. Nakonec se však samotný Bruce nebude moci zapojit do pilotování letadla, neboť pro tuto akci již nebyl k dispozici model 757, na jehož pilotování má Bruce licenci. Ptáte se proč? Z velmi komického důvodu.. Boeing 757, který sloužil Iron Maiden během 1.části World Tour 2008 se poté používal ke klasickým letům a když toto letadlo nabíralo pasažéry v Africe, odmítali do něj nastoupit, neboť se děsili "té mříšery", která hýzdila záď letadla (Eddie z Powerslave). A tak museli být chudák Eddie, i s nápisem Iron Maiden nemilosrdně odstraněni. Fanoušci s Brucem a zřejmě i kapelou tak do Prahy přiletí s Boeingem 767-300 společnosti Blue Panorama.
Věřmě, že Bruceovi to bude stejně dobře zpívat, i běhat ještě další spoustu let a oslaveneckou náladu a energii kapela v plné míře přenese i na koncert v Praze!

- Při zítřejším pobytu v hlavním městě České Republiky si prosím dejte pozor na hygienu, jak se dočtete například v magazínu Týden , v Praze začala řádit epidemie žloutenky! Vyhnout by jste se měli zejména těm nejšpinavějším veřejným toaletám, např. u hlavního nádraží a opravdu dbejte na hygienu rukou. Pokud budete opatrní, nebezpečí by vám hrozit nemělo.

- Počasí by mělo být zítra v Praze dešťivé, ovšem pozor! S nástupem první předkapely již předpověďi hlásí polojasné a slunečné počasí. Tak věřme, že to vyjde. Předpověď počasí pro Prahu zde : praha.cz .

- Věřím, že zde a v článcích níže, naleznete ke koncertu IM v Praze všechny potřebné infromace. Užíjte si všichni maximálně zítřejší den a hlavně pějte a řvěte z plných sil, tak aby jsme vyhecovali kapelu ještě do pekelnějších otáček! Scream For Me Prague!


Brány Edenu se otevřou již v 16 hodin (6.8.2008)

Všichni fanoušci, kteří míříte na koncert Iron Maiden (již za dva dny!), pozor! Již delší dobu, před koncertem britských matadorů v Praze, se spekulovalo o tom, že při dodržení času startu první předkapely v 19 hod. se nestihne konec ve 22 hodin. Ten je dán v okolí multifunkčního areálu Eden zákonem, takže všechny zde přítomné akce musí končit do 22 hodiny večerní a ne jinak tomu bude samozřejmě i v případě koncertu Iron Maiden. Pořádající agentura zveřejnila předběžný časový harmonogram následovně :

16:00 otevření areálu

18:00 Salamandra

19:05 Lauren Harris

19:55 Iron Maiden

konec koncertu je plánovan na 22:00 hod


Adrianovi ukradli vzácný model kytary Jackson! (5.8.2008)

Adrianova nová kytara Jackson byla po sobotním koncertě v Aténách ukradnuta! Informují o tom oficiální stránky kapely. Jedná se o jedinečný model, je jediná svého druhu a byla vyrobena přímo pro kytaristu Iron Maiden Adriana Smithse. Proto je téměř nemožné, aby jí někdo prodal. Skupina proto žádá všechny fanoušky o pomoc, odměnou bude nálezci a všem, kteří pomohou Adrianovi při hledání ztracené kytary, bunda z aktuálního turné a osobní podpis Adriana s poděkováním.

Popis:
- Jackson Strat Col., model vyroben osobně pro Adriana Smithse, bílé barvy
- Ebenový hmatník
- na přední hlavě kytary se nachází podpis Adriana
- výrobní číslo kytary je 8467


Pokud máte nějaké informace, kontaktujte prosím skupinu na mail : fanclub@ironmaiden.com


Jak za Iron Maiden do Prahy (4.8.2008)

Ať již 8.sprna pocestujeme do Prahy na Iron Maiden vlakem, letadlem, autobusem, autem, či pěšky, cílovou stanici budeme mít všichni stejnou - Multifunkční areál Eden ve Vršovicích!
Většina fanoušků přijede do Prahy vlaky a v drtivé většině případů na pražské hlavní nádraží. Z něj nevede k Edenu nějaká složitá cesta. Jako první bych doporučit koupi jízdenek pro MHD po celé Praze. Lze je zakoupit ve speciálních automatech nebo ve většině stánků s novinami. Podrobný ceník jízdenek MHD Praha naleznete zde . Při tradičním harmonogramu (z nádraží na stadión a večer zpět) vystačíte s dvěmi jízdenkami za 26 korun. Po koupi jízdenek můžete vyrazit k metru , ze stanice Hlavní nádraží pojedete červenou trasou C jednu zastávku do stanice Muzeum (lze dojít během necelých pěti minut i pěšky přes Václavské náměsťí). Poté přestoupíte na zelenou trasu A a pojedete až ke stanici Flora. Tady ovšem záleží na vás, neboť lze klidně vystoupit i na dalších stanicích - Želivského,Strašnická, Skalka, které nejsou vesměs o moc dále. Ze všech těchto stanic se již bezpečně dostanete až k Edenu. Přímo vedle multifunkčního areálu je tramvajová a autobusová zastávka pod názvem Slavia. Podrobnější informace, jak dojet až k této zastávce nalezenete na stránce stadioneden.cz .
Toto je jen jedna z mnoha možností, pokud například cestujete autem, vaše trasa bude jiná, stejně jako v případě letu letadlem. Vše je však za pomocí odkazů na dané stránky velmi jednoduché najít, na stránkách pražského metra také naleznete přehlednou mapu všech tras. Při cestování na koncert autem se nedoporučuje parkovat v přílišné blízkosti stadiónu.
- Ticketpro stále ještě nabízí poslední kusy lístků na koncert, kdo ještě váháte, využíjte této jedinečné možnosti zde !
- Úder Železné panny přijde již za 4 dny!


Playlist SBIT World Tour 2008 - Evropa (1.8.2008)

Poslední týden, posledních sedm dní zbývá do koncertu Iron Maiden v Praze 8.8.2008. Dnes vám přináším to nejdůležitější, oficiální playlist skupiny pro třetí část Somewhere Back In Time World Tour 2008! Výčet skladeb, které Iron Maiden hrají v rámci tohoto megaturné, se změnil jen jednou a to hned po několika koncertech. Skupina totiž pochopila, že je třeba dát skladbu Run To The Hills více dozadu a tak jí prohodila s hitovkou Can I Play With Madness. Bruce Dickinson bude chtít v Praze určitě "pomoct" a tak věřím, že tyto skladby, které playlist pro toto turné zahrnuje, již většina fanoušků velmi důvěrně zná..

- Oficiální playlist Somewhere Back In Time World Tour 2008 :

00. Intro (Churchill´s Speech)
01. Aces High
02. Two Minutes to Midnight
03. Revelations
04. The Trooper
05. Wasted Years
06. The Number of the Beast
07. Can I Play With Madness
08. Rime of the Ancient Mariner
09. Powerslave
10. Heaven Can Wait
11. Run to the Hills
12. Fear of the Dark
13. Iron Maiden
-------------------------
14. Moonchild
15. The Clairvoyant
16. Hallowed Be Thy Name


Anketa - červenec (30.6.-31.7.2008)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší sólové album Bruce Dickinsona?
Tattooed Milionare (1990) 15% (37 hlasů)
Balls to Picasso (1994) 20% (49 hlasů)
Skunkworks (1996) 2% (5 hlasů)
Accident of Birth (1997) 11% (27 hlasů)
Chemical Wedding (1998) 10% (24 hlasů)
Tyranny of Souls (2005) 43% (107 hlasů)


Víkend Železné panny na rádiu Beat (29.7.2008)

O nadcházejícím víkendu, tedy 2. a 3. srpna, bude probíhat na rockovém rádiu Beat "Víkend železné panny"! Rádio věnuje britské metalové hvězdě sobotu, i neděli a to podle oficiálních stránek od 8-19 hod. Děje se tak v rámci blížícího se vystoupení skupiny v Praze a taky k narozeninám Bruce Dickinsona.
Nenechte si určitě tento víkend rádio Beat ujít a nalaďte si ho buď na svém rádiu nebo pomocí internetového vysílání, které naleznete na hlavní stránce rádia Beat v pravém sloupci.
- Do koncertu IM v Praze zbývá přesně 10 dní!


Ochutnávka srpnového Sparku (25.7.2008)

Magazín Spark zveřejnil, jak je jeho dobrým zvykem, část hlavního článku na nadcházející měsíc. Hlavním tématem, jak již jistě všichni fanoušci dobře ví, jsou Iron Maiden! Srpnové vydání magazínu vychází v tištěné podobě přesně 1.srpna.
Ochutnávka tohoto zajímavého článku zde !

- Přečtěte si taky, jak bubeník Nicko McBrain postupuje ve své golfové kariéře : zde .


Iron Maiden na obálce srpnového Sparku (23.7.2008)

Přední český rockový magazín Spark věnuje ve svém srpnovém vydání hlavní článek Iron Maiden! Článek by se měl zřejmě věnovat aktuálnímu mega turné a koncertu skupiny v Praze 8.8.2008.
Nenechte si toto číslo ujít, vychází začátkem srpna.
Do koncertu IM v Praze zbývá 16 dní.


Pražský koncert v původním termínu! (19.7.2008)

Spor o to, zda 8.8. bude na fotbalovém stadioně v Edenu hrát pražská Slavia nebo britšťí Iron Maiden se ubírá ke šťastnému konci .. pro fanoušky Železné Panny! Fotbalisté Slavie nakonec ustoupí koncertu a svůj zápas si chcou přeložit na jiný, pozdější termín. Rozhodnutí není ještě definitivně potvrzeno, musí ho schválit ČMFS.
- Do koncertu IM v Praze zbývá již jen 19 dní.

Původní zdroj: fotbal.idnes.cz


Iron Maiden v magazínu Hard Rocker! (14.7.2008)

Iron Maiden se objevili jako hlavní "hvězda" ve druhém vydání nového rocko-metalového magazínu Hard Rocker! Číslo 02/2008 vyšlo symbolicky měsíc před koncertem Železné Panny v Praze. V samotném šesti stránkovém článku o skupině se dozvíte podrobnosti a historické fakta prvních let a prvních zásadních alb skupiny, názory na IM od významných světových hudebníků, recenzi nové Best Of desky Somewhere Back In Time, aktuální rozhovor s Eddiem a mimo jiné objevíte nejnovější promo fotografie skupiny! Obal časopisu zdobí nádherná kresba Eddieho k albu Powerslave. Kromě hlavního článku o Iron Maiden naleznete v tomto čísle ještě mimo další např. Lauren Harris, Sabaton, Dogu, Whitesnake a mnoho dalšího. Pochvalu ještě zaslouží hned devět plakátů, šest menších (A4) a tři velké (A3). Magazín Hard Rocker stojí 65 kč a měl by být k dostání ve většině regionů.


Slavia Praha ohrožuje koncert Iron Maiden! (12.7.2008)

K neuvěřitelnému trapasu se řítí celá rocko-metalová Česká Republika! Koncert heavy metalové legendy Iron Maiden, který je již od prosince 2007 (!) naplánován na 8.8.2008 na stadióně v Edenu, možná odsune fotbalový zápas Slavie Praha s Příbrami! Toto druhé kolo první fotbalové ligy se původně vůbec nemělo hrát v termínu, který se kryje s koncertem Iron Maiden, ale fotbalisté Slavie Praha si ho odložili na tuto předehrávku! Ani jedna strana sporu zatím není schopná odpovědět, jak tato rozepře nakonec dopadne. Celá tato absurdita bude muset být ovšem velmi rychle řešena, neboť SBIT World Tour 2008 se chýlí nezadržitelně ke svému závěru, který příjde 19.srpna koncertem v Rusku a volných termínů již skupina nemá mnoho! Věřme ovšem, že i v tomto státě se najdou kompetentní lidé se zdravým rozumem a vše urovnají daleko dřív, než si u metalových gigantů pošpiní Česko navždy svou pověst.. Umíte si vůbec představit, že by někdo řekl nejlepší metalové skupině historie, že nemůžou hrát v termínu, který je dohodnutý již přes půl roku, kvůli tomu, že si jeden fotbalový klub chce předehrát obyčejný ligový zápas právě v tento den??!

Původní zdroj, plus vyjádření některých stran sporu: idnes.cz


Salamandra zahřmí před Iron Maiden! (2.7.2008)

Jako svého druhého předskokana pro koncert v Praze si vybrali samotní Iron Maiden českou metalovou formaci SALAMANDRA ! Ta bude britské legendě předskakovat společně se skupinou Lauren Harris, pravděpodobně jako první v pořadí.
Koncert se uskuteční již za měsíc a pár dní, stále ještě není zcela vyprodán! Jediným sektorem, kde lze ještě zakoupit volné vstupenky, je sektor "stání". Neváhejte a pokud ještě stále nemáte doma váš lístek, napravte to na portále ticketpro.cz !


Tři finálové kapely pro Iron Maiden! (1.7.2008)

Tři finálové kapely vybrali posluchači rádia Beat během čtvrtečního večera, ovšem jen jedna z nich si zahraje jako předkapela Iron Maiden během koncertu v Praze! Celkem se do soutěže přihlásilo na 148 skupin! Z tohoto počtu vybrala porota anonymně nejlepší patnáctku, pro kterou již hlasovali samotní posluchači rádia Beat .
- Nejvíce hlasů získaly tyto tři skupiny : Salamandra (165 hlasů), SPLIT BEARING (148 hlasů) a SYNDROM (143 hlasů).
- O tom, která z těchto tří kapel bude nakonec Iron Maiden předskakovat rozhodne samotná skupina.


Anketa - červen : Festivalové léto a vy.. (2.6.-30.6.2008)

Vyhodnocení ankety :
Jak prožijete letošní festivalové léto?
projedu přes léto několik festivalů a koncertů 10 % (35 hlasů)
navštívím alespoň 1-2 festivaly a koncert IM 34% (116 hlasů)
pojedu v létě jen na koncert IM 50% (172 hlasů)
léto prožiju jinak, bez živých show 6% (22 hlasů)


Maiden Heaven - A Tribute To Iron Maiden (25.6.2008)

Významný britský rockový magazín KERRANG! oznamuje track list nového tributního alba skladeb Iron Maiden! Britské legendě složí poklonu takové hvězdy, jako Metallica, Machine Head, Trivium, Avenged Sevenfold, Dream Theater a další! V posledních týdnech probíhala soutěž o návrh na obálku tohoto alba, nakonec vyhrál návrh, který vidíte. Vyobrazuje Eddieho jako anděla v jakémsi rozporu mezi nebem a peklem.
Album bude obsahovat celkem 15 cover verzí skladeb Iron Maiden a to jak klasických starých hitů a zásadních písňí, tak i novějších skladeb, jako je např. Brave New World.

Maiden Heaven (seznam skladeb) :
01. Black Tide - Prowler
02. Metallica - Remember Tomorrow
03. Avenged Sevenfold - Flash Of The Blade
04. Glamour Of The Kill - 2 Minutes To Midnight
05. Coheed And Cambria - The Trooper
06. Devildriver - Wasted Years
07. Sign - Run To The Hills
08. Dream Theater - To Tame A Land
09. Madina Lake - Caught Somewhere In Time
10. Gallows - Wrathchild
11. Fightstar - Fear Of The Dark
12. Machine Head - Hallowed Be Thy Name
13. Trivium - Iron Maiden
14. Year Long Disaster - Running Free
15. Ghostlines - Brave New World


Rádio Beat a fanoušci vyberou předskokana! (20.6.2008)

Rádio Beat vybere společně s posluchači a fanoušky předskokana pro koncert Iron Maiden 8.8.2008 v Praze! Více informací a systém výběru nejlepší kapely, která si zahraje po boku Iron Maiden zde . Neváhejte a dotlačte právě vaší oblíbenou kapelu na pódium k Iron Maiden a Lauren Harris!


Iron Maiden vyhrávají v Metal Hammer awards! (19.6.2008)

Skupina si připisuje v letošním roce další úspěch na veřejném poli! Byla totiž prestižním magazínem Metal Hammer zvolena nejlepší britskou skupinou! Iron Maiden se bohužel nemohli osobně zůčastnit tohoto předávání neboť byli a jsou v tomto čase na kanadsko-americké části Somewhere Back In Time World Tour 2008 (již 27.6. startuje evropská část turné).
- Fanoušci se ovšem můžou podívat na velmi zajímavé související videa :

Iron Maiden 'Best British Band' acceptance speech
Metal Hammer 'Icon' award - won by Eddie


Iron Maiden na ČT! (12.6.2008)

Iron Maiden se již příšťí víkend objeví na obrazovkách České Televize! 21. června od 13:45 hod. na ČT2 uzavřou 12 dílný seriál pod názvem Abbey Road:Live. V posledním díle se zároveň také představí ještě Natasha Bedingfield a Gipsy Kings.
Abbey Road:Live je 12 dílný hudební dokument světových hvězd, které nahrály své známe skladby ve slavných londynských studiích. Iron Maiden zde nahráli dvě skvostné skladby, které dělí od sebe dvacet čtyři let a přesto ani jedna nepolevuje v obrovské energii a svižnosti hry skupiny - Hallowed Be Thy Name a Brighter Than A Thousand Suns. Kromě obou skladeb uvidíte i rozhovory se členy skupiny.
Tyto nahrávky jste mimo jiné mohli vidět již v březnu 2007, kdy jsme na ně na naších stránkách odkazovali. Věřím ovšem, že vychutnání metalových virtuózů na vaších televizních obrazovkách v domacím pohodlí gauče přinese daleko, daleko větší zážitek..


Aktuální střípky (4.6.2008)

- První živou koncertní show má za sebou teprve měsíc otevřený stadión Eden, kde vystoupila včera (3.6.) slavná metalová formace Metallica. Stadión byl podle oficiálních informací vyprodán, což činilo údajně počet fanoušků až k 35 tisícům! Fotky z tohoto koncertu naleznete např. na webu stadioneden.cz . Iron Maiden vyzkouší pevnost pražského stánku již za necelé dva měsíce - 8.8. 2008!
- Nenechte si ujít nejnovější trailer (upoutávku) na film z produkce Bruce Dickinsona - Chemical Wedding, zde . Tento film před pár dny pronikl na filmová plátna ve Velké Británii.

- Album SBIT Best Of se v oficiálním českém žebříčku IFPI sice mírně propadá, ale v součastnosti drží stále velmi lichotivou 13. pozici. V prvním týdnu se toto album dostalo v Česku dokonce do TOP 10, kde drželo výbornou 8. pozici, další týden udrželo pozici v TOP 10 na 10. pozici!


Anketa - květen (1.5.-2.6.2008)

Vyhodnocení ankety :
Koupíte si Best Of album SBIT?
ano, jako cd 55% (121 hlasů)
ano, jako mp3 7% (15 hlasů)
ne 38% (84 hlasů)

Celkem hlasovalo: 220


Chemical Wedding Soundtrack v prodeji (27.5.2008)

Warner Music Entertainment vydal včera oficiálně Chemical Wedding Soundtrack ve Velké Británii. Toto CD nabízí široký hudební koktejl, na albu naleznete kromě mnoha jiného i úspěšně skladby Iron Maiden - The Wicker Man a Can I Play With Madness. Z původně oznámených deseti skladeb se počet vyšplhal až na celkem 42 stop!
- CD je zatím k dostání například v těchto internetových obchodech - play.com whatrecords.co.uk


SBIT World Tour 2008 startuje svou druhou část (20.5.2008)

Iron Maiden od středy 21.5. rozjíždějí opět naplno Somewhere Back In Time World Tour 2008! Po první části turné, která zahrnovala celkem 21 koncertů po celém světě a to s obrovským úspěchem, přichází druhá část turné. Ta se bude skládat taktéž z 21 koncertů, skupina se v ní ovšem zaměří jen na zámořské státy - Kanadu a USA. Druhá část světové tour odstartuje již zítra v Texasu, ve městě San Antonio. Tuto část zakončí přesně za měsíc, tedy 21.6., koncert v Montrealu. Třetí část poté začne již o necelý týden později, účasti Iron Maiden na prestižním evropském Gods of Metal Festival.
Skupina se v rámci druhé části SBIT World Tour 2008 nebude již dopravovat Ed Force One, ale zato slibuje ještě propracovanější pódiovou show, která nemine ani Českou Republiku!

- Rozpis SBIT World tour 2008 zde .


SBIT The Best Of útočí na Česko! (15.5.2008)

Somewhere Back In Time: The Best Of 1980-1989 se dostává pozvolna již i do českých hudebních obchodů! Nenaleznete jej ještě na všech místech, ale postupně těchto míst stále přibývá a tak již není problém tuto Best Of kompilaci sehnat i v České Republice.
- Iron Maiden zveřejnili oficiální promo reklamu, na svých internetových stránkách ironmaiden.com . Tato reklama je určená pro britský trh.

Somewhere Back In Time: The Best Of 1980-1989 (některé z českých obchodů) :
patro.cz bontonland.cz akcniceny.cz showpark.cz


Oficiálně vyšlo SBIT Best Of album! (12.5.2008)

Dnes, 12.května 2008, vyšlo oficiálně Best Of album Somewhere Back In Time. To, jak již bylo dříve napsáno i na našem webu, mapuje nejzásadnější skladby skupiny v období let 1980 až 1989.
- Již od středy 7.května mohou fanoušci stahovat zdarma celé toto album na stránce ironmaiden.com/try ! Licence je stanovena na tři celá přehrání alba.
- V České Republice zatím není album k dostání, fanoušci jej mohou zatím jen objednat přes internetové stránky cizích státu nebo si počkat, až album dorazí i do českých obchodů.
- Iron Maiden zároveň dnes zveřejňují pro fanoušky, kteří si album nemohou nebo nechcou z různých důvodů koupit, obraz alba Somewhere Back In Time ve vysokém rozlišení na svých oficiálních stránkách iron_maiden.pdf .


Iron Maiden na CNN (11.5.2008)

Několik velmi zajímavých a různorodých videí můžete schlédnout na internetových stránkách stanice CNN. Na téže stanici běží dokumenty a videa z aktuální světové tour od soboty, do zítřejšího dne.
odkaz zde


Brány Edenu se otevřou 7.května! (2.5.2008)

Brány Edenu se otevřou 7.května 2008 v 17 hodin, hlásí titulek na oficiálních stránkách Multifunkčního areálu Eden! I když konečný termín dokončení a otevření tohoto moderního stánku byl posunut o měsíc a pár dní, žádnou, již dopředu naplánovanou akci, která se na tomto stadióně uskuteční, to neohrozilo. V naprostém klidu mohou být i fanoušci Iron Maiden, kteří čekají koncert Železné panny 8.8.2008, tedy již za méně než sto dní. Před koncertem Iron Maiden prověří pevnost Edenu např. Metallica a to již 3. června.
Slavnostní otevření Multifukčního areálu můžete navštívit i vy, veřejnosti je tento stánek otevřen 7.května od 17 hodin.

- Oficiální článek : stadioneden.cz
- Aktuální foto stadiónu : 1 2


Anketa - duben : Statečný tanec života se smrtí! (31.3-1.5.2008)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší album IM po roce 2000?
Brave New World (2000) 219 hlasů
Dance Of Death (2003) 76 hlasů
A Matter Of Life And Death (2006) 76 hlasů

Celkem hlasovalo: 371


Somewhere Back In Time album na internetu (28.4.2008)

Jak jste se mohli již dříve dozvědět i na těchto stránkách, Iron Maiden pustí své nejnovější Best Of album na internet zcela zdarma! Na stránce ironmaiden.com/try stačí jen poslat váš email, na který vám poté v nejbližších dnech příjdou další informace. Od 7.května si celé album budete moci stáhnout ve formátu WMA (320 kbps) na dané stránce a s tím obržíte i takz. licenci, která vás omezí na tři poslechy tohoto Best Of alba. Album si poté budete moci stáhnout klasicky za peníze do pc anebo můžete dát samozřejmě přednost CD bootlegu, který bude navíc k dostání i ve speciální vinylové edici!
Album jde do oficiálního prodeje 12.května!


Iron Maiden na ABC News (25.4.2008)

Tuto středu odvysílala americká televize ABC News dva velmi pěkné dokumenty vztahující se k letošní World Tour Iron Maiden. Dokumenty Lord Of The Skies a Maiden Voyage mají oba přes šest minut a obsahují mimo jiné např. rozhovor s Brucem Dickinsonem, záběry z koncertů, či celé paluby Ed Force One, kterou vás osobně provedete samotný Bruce!

Lord Of The Skies
Maiden Voyage


Chemical Wedding vyjde i v knižní podobě (23.4.2008)

Natočit film o Aleisteru Crowleym „Chemical Wedding“, zřejmě nebylo dostatečně velkou výzvou pro zpěváka Iron Maiden. Společně s režisérem Julianem Doylem, Bruce Dickinson nyní chystá vydání okultního thrilleru v knižní podobě, píše aktuálně server spark-rockmagazine.cz.
Dále dodává nám již v celku známe informace k premiéře samotného filmu.. Samotný snímek „Chemical Wedding" bude mít svou premiéru 4. května v kině Apollo West End Cinema v Londýně v rámci Mezinárodního festivalu sci-fi a fantasy filmu. 17. května bude představen také na prestižním francouzském festivalu v Cannes, kde Bruce přiveze své hosty osobně vlastním letadlem Iron Maiden pro aktuální World Tour 2008 - Ed Force One. (p.z.: spark-rockmagazine.cz)


World Tour zakončí show v Moskvě! (19.4.2008)

Moskevský olympijský stadión bude mít tu čest, hostit poslední show Iron Maiden v rámci velkolepé Somewhere Back In Time World Tour 2008! Koncert se uskuteční 19.sprna 2008 a zakončí celou letošní velkolepou pouť skupiny. Iron Maiden se do hlavními města Ruska vrátí po 15 letech, naposledy tam koncertovali v roce 1993.
Oficiální stránky skupiny ještě vtipně poznamenávají - jelikož se jedná o poslední show skupiny v rámci tohoto velkolepého turné, očekává se velká konzumace vodky, tradičního ruského alkoholu..
- Kompletní rozpis SBIT World Tour 2008 zde .K World Tour 2008 další dva festivaly! (17.4.2008)

Iron Maiden mohou s hrdostí oznámit další dvě potvrzené show na světových festivalech! První oznámenou novinkou je účast skupiny na prestižním kanadském HEAVY MTL festivale, který se uskuteční v Montrealu 21.-22.června 2008. Železná panna se představí hned první den a po boku jí budou stát i další lákavá hudební jména, jako např. Type O Negative, Hammerfall, Overkill, Lauren Harris a další. O vstupenky se hlavně kvůli Iron Maiden čeká velký zájem, neboť už samostatné koncerty v rámci Somewhere Back In Time World Tour 2008 v Kanadě byly vyprodány za několik desítek hodin! Oficiální stránky festivalu zde . Vstupenky k dostání již od soboty.
Další potvrzenou účastí je ještě nabitejší Metalway Festival ve Španělském městě Zaragoza! Tam skupina vystoupí 12.července, samozřejmě jako hlavní hvězda dne a za ní, po boku, další velká jména, jako Avantasia, Slayer, Iced Earth, Avengend Sevenfold, Lauren Harris a další! Vstupenky na tento festival jdou do prodeje již zítra od 11 hodin dopoledne. Oficiální stránky Metalway Festival zde.


Chemical Wedding soundtrack (13.4.2008)

Film Chemical Wedding, na kterém spolupracovali Bruce Dickinson a režisér Julian Doyl, se dočká i předem avizovaného soundtracku. Ten vyjde 19.května a k dostání by měl být mimo jiné i v českých internetových obchodech. Samotný film, kde uvidíte v hlavní roli slavného herce Simona Callowa, spatří světlo světa již 4.května na filmovém festivale Sci-Fi-London 2008 ! Původní termín premiéry byl stanoven 17.května, na slavném festivale v Cannes (Francie).
Na soundtracku se objeví i dvě skladby Iron Maiden a to komerčně velmi úspěšné Can I Play With Madness a The Wicker Man.

Soundtrack Chemical Wedding :

01. Chemical Wedding - BRUCE DICKINSON
02. Hush Hush Here Comes the Bogie Man - HENRY HALL / VAL ROSING.
03. Fanlight Fanny - GEORGE FORMBY
04. Man of Sorrows - BRUCE DICKINSON
05. The Wicker Man - IRON MAIDEN
06. Can I Play With Madness - IRON MAIDEN
07. Separation - SKIN
08. Une Faune Apres Midi - DEBUSSY
09. The Alleluya Chorus - HANDLE
10. (Excerpt) Violin Concerto - MOZART


SBIT World Tour 2008 - očima fanoušků (12.4.2008)

Somewhere Back In Time World Tour 2008 má za sebou veleúspěšnou první část, ta druhá startuje 21.května v San Antoniu. Během 23 úvodních koncertů této tour se na internetu nasbíralo neuvěřitelné množství video záběrů fanoušků a to jak z živých show skupiny, tak i z příletů s Ed Force One, či ze zákulisí. Nabízím vám tedy jemnou ochutnávku těch nejzajímavějších a nejkurióznějších videí z 1.části World Tour 2008 v již druhém díle..

1. Bruce volá domů -Představení Bruce Dickinsona během show v Porto Alegre, které už asi jen steží něco během této tour překoná. Podívejte se sami, jak to dopadá, když Bruceovi zavolá během show jeho mamča. Kdo umí dobře anglicky, tak se hodně pobaví..

2. Parodie s Ed Force One -Velmi pěkná animovaná parodie s humorně upraveným textem. Učinkují Ed Force One, Bruce a Eddie..

3. Reportáž Fox News Channel -Velmi pěkná reportáž Fox News Channel k SBIT World Tour 2008.

4. The Trooper (Curitiba - Brazílie) -Skvělé podání kultovní klasiky The Trooper z alba Piece Of Mind.

5. Number Of The Beast (Toronto - Kanada) -Pekelná Number Of The Beast v rámci poslední show první části World Tour 2008 v Torontu!

6. Přílet Ed Force One -Takto krásně zachytili fanoušci v Torontu přílet Ed Force One pilotovaný Brucem Dickinsonem!

7. Show v Melbourne -Šesti minutový sestřih koncertu v australském Melbourne skladbu po skladbě ve velmi solidní kvalitě.

8. Hallowed Be Thy Name (Toronto - Kanada) -Skladba Hallowed Be Thy Name živě z Toronta ve velmi dobré kvalitě.

9. Reportáž z Curitiby -Reportáž o příletu skupiny do Curitiby v Brazílii.

10. Ed Force One -Podívejte se na Ed Force One pěkně zblízka! Z očí do očí.


DVD Live After Death zabodovalo ve Sparku! (7.4.2008)

DVD Live After Death, které vyšlo po celém světě v úvodu Somewhere Back In Time World Tour 2008, tedy začátkem února, se konečně dočkalo své recenze i v českém rockovém magazínu Spark! Adept roku na nejlepší DVD, či skutečný skvost, to jsou jen některé spojení, které jistě velmi potěší v recenzi šéfredaktora Sparku Karla Barčiráka. Live After Death obrželo zároveň i nejlepší možnou známku, plných šest hvězdiček!
Kdo nemáte možnost si dubnové číslo Sparku přečíst v tištěné podobě, nabízím tuto pěknou recenzi ke schlédnutí foto 1 , foto 2 .


Kanada šílí po Iron Maiden! (3.4.2008)

Zatím nadmíru úspěšná Somewhere Back In Time World Tour 2008 zaznamenává další rekordy! V Kanadě totiž dokázali fanoušci skupiny rozpoutat naprosté šílenství po všech lístcích na všech pět kanadských koncertů. Za neuvěřitelné čtyři dny byly naprosto vyprodány haly v městech - Vancouver, Calgary, Edmonton, Regina a Winnipeg! Již při zahájení prodeje padaly neuvěřitelné rekordy, v Calgary se všech víc jak 10 tisíc vstupenek prodalo za půl hodiny! V městech Edmonton a Regina za necelou hodinu. Jak uvádí oficiální stránka Iron Maiden, je to zatím nejúspěšnější předprodej v Severní Americe v historii skupiny!
Tento obrovský zájem o koncerty britské legendy donutil zároveň pořadatele k většímu zahuštění pro sektory stání, či prodeji lístku na místa, kde se kvůli špatnému výhledu jinak vstupenky neprodávají. Své lístky propustil také management skupiny (většinou pro speciální hosty), který nechal tyto vstupenky kolovat pro normální fanoušky.
Kanadšťí fanoušci Iron Maiden ukázali obrovský zájem o show skupiny, která v této zemi nekoncertuje příliš často..


Anketa - březen (5.3.-31.3.2008)

Vyhodnocení ankety :
Kdy se vyprodají vstupenky na koncert v Praze?
dva měsíce před koncertem 128 hlasů
měsíc před koncertem 76 hlasů
týden před koncertem 10 hlasů
den před koncertem 2 hlasy
v den koncertu 25 hlasů
koncert nebude vyprodán 24 hlasů


Eden se staví přesčas, invazi koncertů to neohrozí (29.3.2008)

Multifunkční areál Eden, který bude 8.8.2008 hostit koncert metalové legendy Iron Maiden měl být podle původních plánů dokončen firmou Hochtief CZ 20.března 2008. V součastnosti, víc jak týden po tomto termínu, je ovšem jasné, že se tento termín o něco ještě posune! Aktuálně bude na stavbě nového Edenu hlavními body stavění fasády po obrysu boků stadiónu a brzy také již pokládání nového trávníku a nakonec umístění všech sedaček. I když se pracuje v termínovém skluzu, letní koncert Iron Maiden není ohrožen.
- Lístky na tento koncert v rámci 3.části SBIT World Tour 2008 stále k dostání na ticketpro.cz ! Aktuálně zbývá už jen několik desítek míst pro sezení a lístky pro stání na ploše.
- Aktuální fotky z pražského M.a. Eden zde , další fotogalerie na týž stránce.
- Zároveň můžete célé toto dění okolo stavby M.a. Eden sledovat živě, pomocí tří webkamer zde .


Steve, Adrian a Nicko o aktuální tour.. (27.3.2008)

Členové Iron Maiden, jmenovitě Steve Harris, Adrian Smith a Nicko McBrain se rozpovítali o Somewhere Back In Time tour v rozhovoru pro web Knac.com. Své postřehy poskytli členové Železné panny ještě během samotné 1.části World Tour 2008 v průběhu března. Celý článek s výpovědí Steava, Adriana a Nicka naleznete v anglickém znění na stránce knac.com .


SBIT World Tour má za sebou 1.část! (17.3.2008)

Velkolepá Somewhere Back In Time World Tour 2008 má za sebou první, nejambicióznější část! V rámci této části World Tour vyprodali Iron Maiden celkem 23 vesměs obrovských hal a stadiónů a se svým Boeingem Ed Force One, pilotovaným Brucem Dickinsonem, nalétali tisíce kilometrů!
Nyní čeká skupinu dvou měsíční pauza, než se opět rozjede v rámci 2.části tour do amerických a nově taky kanadských metropolí! K dnešnímu dni totiž skupina oznámila v rámci právě druhé části turné nové koncertní zastávky v Kanadě a to na začátku června postupně ve městech - Vancouver, Calgary, Edmonton, Regina a Winnipeg!
V rámci 3.části SBIT World Tour 2008 odehraje skupina koncert i v Praze, kde se pomalu blíží otevření multifunkčního stánku Eden, kde se koncert uskuteční! Zároveň se blíží vyprodání všech míst k sezení, kterých už je jen po desítkách!


Americká část World Tour 2008 kompletní (15.3.2008)

Těsně před závěrem první velkolepé části Somewhere Back In Time World Tour 2008 oznamují Iron Maiden kompletní podobu druhé části tohoto monstrózního světového turné! Tato část se bude skládat výhradně jen z koncertů za oceánem. Po dřívějším oznámení osmi koncertních zastávek přidává skupina aktuálně ještě dalších sedm koncertů, ty se odehrají v červnu 2008 postupně ve městech - Rosemont, Cuyahoga Falls, Holmdel, New York, Camden, Columbia a Mansfield. Poslední z těchto show v Mansfiledu skupina odehraje 20.června a ukončí tím putování v rámci druhé části světového turné. Od 27.června skupina odstartuje třetí část turné a to stylově na obřím italském Gods of Metal Festivale 2008!
- K zítřejšímu dni odehraje skupina poslední koncert 1.části SBIT World Tour 2008 v Torontu! Už teď ovšem můžeme říct, že mánie a metalové peklo, které Iron Maiden během prozatimních koncertů této World Tour rozpoutali nemá zřejmě obdoby!
- Kompletní listina SBIT World Tour 2008 zde .


Iron Maiden vydají nové Best Of album! (12.3.2008)

Ke včerejšímu dni oznámili oficiálně Iron Maiden plánované vydání kompilace pod přesným názvem - Somewhere Back In Time (The Best Of: 1980 - 1989) ! Tato CD výběrovka výjde 12.května. K dostání bude i jako speciální vinylová verze. Album výjde během monstrózní Somewhere Back In Time World Tour 2008, skupina si je však vědoma četností best of alb v minulých letech a tak tuto komplilaci největších hitů osmdesátých let směřuje hlavně mladším fanouškům, kteří ještě tvorbu skupina třeba tak neznají.
Dalším zcela unikátním a sympatickým krokem je projekt SOMEWHERE BEST IN SOUND, který bude probíhat na oficiálních stránkách skupiny ironmaiden.com. Bude se jednat o to, že každý fanoušek si bude moci stáhnout bezplatně celé toto album ve formátě WMP! Každou skladbu si bude moci pustit celkem třikrát, což bude limit této licence, poté si bude moci album přímo přes internet koupit! Iron Maiden nabídnou skalním fanouškům, pro které by případná koupě neměla zase takovou cenu, jako pro mladé příznivce, i zcela nevídanou možnost, přední, i zadní strana této CD kompilace bude ke stažení na oficiálních stránkách! Takže klobouk dolů, která jiná skupina, by udělala takovýto vstřícný krok ke svým věrným fanouškům..

Seznam skladeb na kompilaci Somewhere Back In Time (Best Of 1980 - 1989) :

1. Churchill Speech (0.49)
2. Aces High (4.36)
3. Two Minutes To Midnight (6.00)
4. The Trooper (4.11)
5. Wasted Years (5.06)
6. Children Of The Damned (4.35)
7. The Number of The Beast (4.53)
8. Run To The Hills (3.53)
9. Phantom Of The Opera -- Live (7.21)
10. The Evil That Men Do (4.34)
11. Wrathchild -- Live (3.07)
12. Can I Play With Madness (3.31)
13. Powerslave (6.47)
14. Hallowed Be Thy Name (7.12)
15. Iron Maiden -- Live (4.50)


Anketa - únor : Seventh Son.. první! (31.1.-5.3.2008)

Vyhodnocení ankety :
Které album z období let 1984 - 1988, ze kterých bude skupina skládat hlavní část svého playlistu pro SBIT World Tour 08 máte nejraději?
Seventh Son Of A Seventh Son 159 hlasů
Powerslave 107 hlasů
Somewhere In Time 48 hlasů


Iron Maiden rozdrtili Sepulturu! (3.3.2008)

1. března se fotbalový tým pod názvem Brazil, do kterého byli zapojení i členové Sepultury, utkal na hřišti s britskými fotbalovými fanatiky z Iron Maiden. Výsledek byl pro Brazilce vskutku tragický. Železné panny své soupeře porazily 8:0! (původní zdroj: spark-rockmagazine.cz)

Řádění Steava Harise, i celého týmu Iron Maiden ve video podobě zde!


Nejlepší a nejzajímavější videa World Tour 2008! (28.2.2008)

První část velkolepé Somewhere Back In Time World Tour 2008 má za sebou již téměř celý měsíc. Skupina k dnešnímu dni odehraje již 15. koncert v rámci této tour! Iron Maiden dokázali vyprodat všechna místa, na která přijeli. Z Indie se vydali na šesti koncertní štaci do Austrálie, následovala dvoj zastávka v Japonsku, koncert v Los Angeles, tři koncerty v horečném Mexiku a koncert v Costa Rice. Dnes skupina rozpoutá svou show v Kolumbii! Podle rozhovorů se členy skupiny a reakcí fanoušků lze říct, že skupina hraje v takové pohodě a chuťi, jako už dlouho ne! Co víc si přát od nejlepší živé skupiny na světě ..
O velké chuťi a pohodě svědčí i následujících deset videí, které jsem pro vás vybral jako takovou TOP 10!

1. Iron Maiden (Mexiko - Guadalajara) -Klasická hymna Iron Maiden v Mexiku. Bruce při nástupu v běhu nechtěně strhává plachtu, která dělí prostor za pódiem. Nedělá si z toho ovšem hlavu a úvodní slohku odzpívává takto stylově oblečen..

2. Wasted Years (Austrálie - Sydney) -Skvělé podání skladby Wasted Years z alba Somewhere In Time okořeněno komickým výstupem Bruce Dickinsona uprostřed skladby.

3. Revelations (Austrálie - Sydney) -Čtvrť století stará hitovka Revelations, sice už bez Bruceovy kytary, ale i tak v úžasném podání!

4. Run To The Hills (Mexiko - Mexico City) -50 tisíc fanoušků zpívá Run To The Hills! Závěrečná minuta této nesmrtelné koncertní vypalovačky.

5. Wasted Years (Indie - Mumbai) -Další skvělé podání skladby Wasted Years z úvodního koncertu celé World Tour 2008. Skladba bohužel není v plné délce.

6. Fear Of The Dark (USA - Los Angeles) -Monstrózní podání skladby Fear Of The Dark ve slavné hale "The Forum" v Los Angeles.

7. Hallowed Be Thy Name (Indie - Mumbai) -Skladba Hallowed Be Thy Name v krásném podání z Indie. Záběry jsou sice vesměs z obrazovky vedle pódia, ale obraz i zvuk jsou velmi slušné.

8. Intro+Aces High (Austrálie - Melbourne) -Úvod koncertu, jak ho viděli fanoušci v první řadě v australském Melbourne!

9. Can I Play With Madness (Austrálie - Perth) -Hitovka, která na tomhle turné nemohla chybět, zařvěte si Can I Play With Madness!

10. Moonchild (Mexiko - Guadalajara) -Skladba, která v playlistu World Tour 2008 potěšila spousty fanoušků, neboť jí skupina nehrála již spousty let! Pekelnou Moonchild startuje Mr.Dave Murray ve stylovém mexickém klobouku..

- Na internetu kolují další stovky zajímavých videí z této tour, pokud tedy nějaké zajímavé video naleznete, nebojte se ho umístit do našeho fóra a podělit se o něj s dalšími fanoušky. Díky!


Somewhere Back In Time - Back In America (20.2.2008)

Iron Maiden oficiálně oznamují předem avizovanou 2.část Somewhere Back In Time World Tour 2008! Tato část bude zahrnovat jen koncerty v Americe. Celkem se bude skládat z osmi velkých show ve městech San Antonio, Houston, Albuquerque, Phoenix, Concord, Los Angeles (dvě noci po sobě) a Seattle! Druhá čast World Tour 2008 odstartuje 21.května a skončí přesně 2.června. Iron Maiden potvrdili, že Ed Force One bude použit jen pro 1.část turné a zároveň opět slibují pekelné show s masivní pódiovou produkcí!
Rozpis koncertů SBIT World Tour 2008 i s 2.části naleznete zde !


Aktuálně z pražského Edenu (18.2.2008)

Multifunkční areál Eden v Praze, který bude hostit koncert metalových mohykánů Iron Maiden, se pozvolna blíží ke svému otevření. Výstavba tohoto moderního stánku fotbalistů Slávie Praha byla započata přesně 15.9.2006 a předpokládaný datum ukončení stavby je 20.3.2008, tedy již za měsíc!
- Stavbu multifunkčního areálu můžete sledovat denně na třech webkamerách .
- Víc jak 60 aktuálních fotek naleznete zde .

- A ještě jedna zpráva, v pravém dolním rohu stránky eside.cz si všimněte aktuální ankety a hlasujte z plných sil za Iron Maiden, abychom se nedali zahambit fanoušky Metallicy, či jiných skupin. Díky!


Nepropásněte metalové bohy v životní formě! (15.2.2008)

Iron Maiden nikdy nepatřili ke skupinám, které by byly výrazně podporovány médii, spíš přesně naopak. I přesto, si však vždy našli cestu ke svým fanouškům. A že jich není málo a s přibývajícím věkem skupiny jich neubývá, svědčí i aktuální Somewhere Back In Time World Tour 2008, kde zatím, během první části tohoto turné, podává skupina výkony v životní formě a v plném elánu! Nejambicióznější World Tour postihne i naší republiku. Iron Maiden dokázali během velmi krátkých intervalů vyprodat i ty největší světové haly a i v České Republice si vyhlédli moderní a hlavně velký stánek v Edenu, kde se po jeho dokončení vleze podle odhadů na koncert britské heavy metalové legendy až přes 30 tisíc fanoušků!
Bez prakticky žádné mediální podpory, kromě pár nadšených webů, se vstupenky na pražské metalové peklo prodávají neuvěřitelně rychle. Apeluji tedy na vás, kdož jste se ještě nerozhodli a váháte nad koupi lístků, jděte do toho! Čeká vás nejlepší živá skupina všech dob, která vstala na konci sedmdesátých let z temných klubů východního Londýna, aby nabídla v dalších již téměř třiceti letech pekelné a živelné show pro fanoušky z celého světa! Iron Maiden je právě ta kapela, která drží heavy metal a jeho poctivou tvář stále v nebeských výšinách. Nechť žije legenda, nechť žije součastnost, nechť žijou Iron Maiden. Scream For Me Prague!!!

Vstupenky stále v prodeji na portále TicketPro .Ed Force One v plné permanenci (12.2.2008)

Již sedm koncertů mají za sebou Iron Maiden v rámci velkolepé Somewhere Back In Time World Tour 2008. Dnešním koncertem v Brisbane zakončila skupina "australskou část" tohoto turné. World Tour je zatím maximálně úspěšná, přeplněné haly křepčících fanoušků, velký zájem médii a v neposlední řadě stabilní skvělé výkony všech členů skupiny, včetně celého Maiden týmu! Pódiová show během těchto sedmi koncertů také doznala změn. Přibyly některé doplňky, které pozorným fanouškům při sledování video záznamů určitě neunikly, po indickém koncertě se začli v Austrálii činit i pyrotechnici a při show v Sydney se taky podle všeho zvětšilo pódium! Aktuálně čekají skupinu dvě show v Japonsku. Listinu World Tour 2008 naleznete zde .
- Již od počátku World Tour přitahuje Ed Force One velký zájem, jak ze strany fanoušků, tak ze strany médii. Na aktuální fotky tohoto Eddieho létajícího bratříčka se můžete podívat zde .
- DVD Live After Death se podle dnes zveřejněných aktuálních informací nebývale daří, víc jak v deseti státech světa se po prvním týdnu v prodeji vyšplhal do top 10!


Live After Death DVD je na světě! (4.2.2008)

Dnes oficiálně bylo vydáno DVD Live After Death! Jak jste se mohli již dříve dozvědět i na našem webu, tato kompilace obsahuje dvě plně nabitá DVD. První DVD obsahuje záznam historického koncertu Iron Maiden z Long Beach arény, roku 1985. Tento koncert si můžete vychutnat ve dvou zvukových podobách, buď v té původní (produkce Martina Birche), nebo ve zcela nové (produkce Kevina Shirleyho). Ta je navíc převedena do moderní Dolby Digital 5.1! Druhé DVD obsahuje přes tři hodiny nabitého materiálu, přes různé dokumenty, jako je např. pokračování "The History of Iron Maiden" až k zatím nikdy skupinou nevydanému záznamu z festivalu Rock In Rio 1985! Nechybí ani promo videa, či bohaté fotogalerie!
Toto DVD je k dostání již několik dní i v předprodejích v českých síťích, takže neváhejte!

Upoutávka zde !


Metalové peklo sežehlo indickou Mumbai! (2.2.2008)

Včerejším zahájením Somewhere Back In Time World Tour 2008 naplno vypuklo světové Maiden šílenství! Již samotný přílet skupiny, i následná tisková konference probíhali za obrovského zájmu médii, i fanoušků! Zde např. reportáž stanice CNN .
A jak to přesně v Indii vypadalo se můžete podívat v následujících videích a fotkách! Pódiová show opět monstrózní, Eddie jako Cyborg znovu ožil po 22 letech, Bruce oprášil své staré gatě a Maidni opět posadili všechny na prdel! ..

Reportáž Sky News (před koncertem)
Videa z Indie (postupem času budou určitě přibývat)
Intro+Aces High
Foto+videa
Foto 2

- Videí, i fotek bude zcela jistě na internetu přibývat, proto neváhejte a cokoliv zajímavého k tomuto turné naleznete, hoďte s odkazem na naše fórum. Díky!


World Tour 2008 startuje dnes koncertem v Indii! (1.2.2008)

Přesně dnes, 1.února 2008, startuje nejvelkolepější turné Iron Maiden v historii! Čest hostit první koncert celé World Tour bude mít Indie! Kompletní listinu Somewhere Back In Time World Tour 2008 naleznete ZDE .

- Iron Maiden podporují prodej DVD Live After Death pomocí speciálního promítání v několika klubech v Anglii a to ve dnech 1.-2.února!

- Deník "The Sun" zveřejnil velkou fotku Bruce Dickinsona u Ed Force One a článek, který má titulek - Maiden flight for metal gods ! Článek zde .

- S Iron Maiden bude na palubě Ed Force One tento pátek a sobotu i štáb televize Sky News, který bude dokonce z Indického koncertu vysílat živé vstupy, které by poté měly být ke stažení i na internetu!

- Již v pondělí 4.února vychází oficiálně DVD Live After Death! Většina internetových obchodů však fanouškům nabídla již několik dní před samotným vydáním možnost předprodeje! Tak si tento heavy metalový klenot nenechte ujít!


Anketa - leden : Jaký lístek do Prahy 08 ? (5.1.-31.1.2008)

Vyhodnocení ankety :
Jaký lístek do Prahy 08 máte?
stání u pódia 41% (103 hlasů)
stání (plocha) 13% (32 hlasů)
sezení 16% (40 hlasů)
ještě jsem nekoupil 20% (50 hlasů)
do Prahy nejedu 11% (28 hlasů)

Celkem hlasovalo : 253


Zhasněte světla, Eddie opět vstává z pekel! (29.1.2008)

Eddie vstane opět z mrtvých, Iron Maiden útočí! .. to byl titulek, který na těchto stránkách před půl rokem, přesně 5.září oznamoval zcela aktuální a šokující zprávu o tom, že se Iron Maiden chystají na své nejvelkolepější turné kariéry! Půl roku plného oznamování a doplňování nových koncertních šťací uplynul jako voda a Iron Maiden stojí na startu, na startu kolosální Somewhere Back In Time World Tour 2008! Již v pátek 1.2. odpálí skupina první koncert v Indii, ve městě Mumbai!
Turné se bude skládat z celkem 45 koncertů, tour bude rozdělena zřejmě definitivně na dvě hlavní části, místo prvoplánovaných tří. Tu první skupina odehraje od 1.února do 16.března, ta druhá začne 27.června a skončí 16.srpna v Nizozemsku. Není ovšem ještě vyloučeno, že se na konec turné nepřídá v nadcházejících týdnech ještě další termín!
Již zítra odlétá skupina z Velké Británie, po startu turné, se můžete těšit na aktuální informace o všem, přes playlist, až k podobě pódia!


Bruce a Blaze z očí do očí (26.1.2008)

Do své tradiční páteční show na rádiu BBC 6 si frontman Iron Maiden Bruce Dickinson na 15. února pozval velmi zajímavého hosta – svého bývalého nástupce, ex-vokalistu Wolfsbane Blaze Bayleyho! Bude to první rozhovor svého druhu, který oba zpěváci spolu uskuteční. Pořad je možné poslouchat prostřednictvím internetu na adrese bbc.co.uk a bude se vysílat od 23:00 do 02:00 hod. středoevropského času. (původní zdroj : spark-rockmagazine.cz)

- V minulých dnech skupina ohlásila nový termín pro nadcházející turné a to koncert v Nizozemsku, ve městě Assen, kde skupina odehraje svou show 16.srpna!
- Další novou zprávou je, že Iron Maiden bude na celkem dvanácti evropských koncertech předskakovat skupina Avenged Sevenfold.
- Do startu SBIT World Tour zbývá pouhých 6 dní!


DVD Live After Death k dostání již v Česku! (24.1.2008)

Zhruba týden a půl před samotným vydáním re-editovaného DVD Live After Death se tato kompilace dvou DVD objevila i v českých internetových obchodech, kde si je můžete objednat za cenu, pohybující se v rozmezí zhruba 600 až 800 kč! Na uvedených odkazech si toto DVD můžete předobjednat.

superstarshop.cz
bontonland.cz


Z první části SBIT World Tour 08 vznikne dokument! (23.1.2008)

Tvůrci a režiséři dokumentů, jako je např. velmi úspěšný "Metal: Headbanger's Journey", se pustí do práce také s heavy metalovou legendou Iron Maiden! Scot McFadyen a Sam Dunnr ze společnosti Banger Films Inc., kteří v součastnosti pracují na pokračování výše uvedeného dokumentu (Global Metal), se rozhodli zachytit celé dění okolo Iron Maiden v době první části světového turné Somewhere Back In Time, které je nejambicioznějším turné skupiny v její dosavadní historii! Na dokumentu bude pracovat celkem 7 členů štábu, kteří budou od února do poloviny března cestovat se skupinou a vší aparatúrou v Ed Force One. Dokument by měl zachycovat nejen živá vystoupení skupiny, ale hlavně také celé dění i v zákulisí. Bude se jednat o projekt, jaký ještě nikdy skupina ve své historii nepovolila!
Členové a tvůrci projektu nyní hledají fanoušky, kteří navštíví alespoň jeden z koncertů během první části World Tour 2008 v Indii, Austrálii, Japonsku, nebo na Americkém kontinentu. Fanoušci, kteří se do tohoto projektu dostanou, tak mají jedinečnou šanci, přispět do tohoto projektu a objevit se na samotném dokumentu!
Jak na to? Stačí napsat email na maiden@metalhistory.com , kde zkuste přesvědčit tvůrce projektu, proč by jste se na tomto dokumetu měli ocitnout právě vy! Tak do toho!


Vydání Live After Death se blíží! (19.1.2008)

Zhruba jen dva týdny zbývají do vydání re-editovaného DVD Live After Death. Na dvou DVD nosičích naleznete záznam koncertu z Long Beach arény, kde Iron Maiden vystoupili v rámci turné World Slavery Tour 84-85 čtyřikrát za sebou a vždy měli před sebou naprosto plnou arénu! První DVD bude obsahovat právě tento záznam a to jak původní, v produkci Martina Birche, tak nově re-editovaný, v podání současného producenta Kevina Shirleyho. Oba tyto záznamy budou obsahovat 13 živých skladeb. Druhé DVD bude pro fanoušky naprostou lahůdkou, tři hodiny napěchované tím nejraritnějším historickým materiálem! Naleznete na něm rozhovory, různé raritní dokumenty, fotogalerie, promo videa a dokonce skupinou zatím nevydaný záznam z festivalu Rock In Rio 1985!
Datum vydání je stanoven přesně na 4.2.2008! Zatímco v Česku prodejci spí stále na vavřínech, DVD si můžete již nyní objednat v předprodeji třeba na Slovensku..

rockretail.com (Slovensko)
amazon.co.uk
play.com
whatrecords.co.uk


Aktuality k World Tour 2008 (14.1.2008)

- Oficiální server ironmaiden.com zveřejnil další sérii fotek ED FORCE ONE, kde můžete letoun Boeing 757 pro World Tour 08 vidět na zajímavých světových letišťích. ZDE !

- Uznávaný anglický metalový magazín Metal Hammer vydal speciální číslo věnované Iron Maiden. Součástí tohoto vydání je i nálepkový album, do kterého mohou fandové skupiny sbírat nálepky skupiny v dalších číslech tohoto magazínu! náhled zde

- Na pražský koncert, který se uskuteční 8.8.2008 jsou již podle posledních zpráv vyprodány místa na sektor pod pódium a na všechna místa pro sezení Platinum. Lístky se prodávají velmi rychle a pokud se prodej nezpomalí, budou z největší pravděpodobností vyprodány několik týdnu před samotným koncertem. Lístky objednáte na portálu TicketPro

- Do startu SBIT World Tour 2008 zbývá 18 dní!


Boeing 757 má jméno! (12.1.2008)

Speciálně upravený Boeing 757, kterým skupina zahltí celý svět během své monstrózní Somewhere Back In Time World Tour 2008 má své jméno! Členové oficiálního fanklubu Iron Maiden schromáždili přes 2000 návrhů, z čehož vybrali konečného vítěze zpěvák skupiny Bruce Dickinson a manažer Rod Smallwood - ED FORCE ONE ! Toto jméno pro Boeing 757 navrhlo celkem 16 fanoušků, ale jen jeden z nich (Wilson) získá možnost nahlédnout do zákulisí pódia a dění kolem skupiny během některého z koncertů. Na zbývajících patnáct členů oficiálního fanklubu však kapela nechce také zapomenout.
- Do startu SBIT World Tour 08 zbývá 20 dní!


Anketa : Dárky IM (25.12.07-12.1.08)

Vyhodnocení ankety :
Jaký IM dárek jste našli pod stromečkem?
oblečení 22% (47 hlasů)
média (CD,DVD) 11% (24 hlasů)
peněženka 3% (6 hlasů)
řetízek 3% (6 hlasů)
lístek na koncert 22% (48 hlasů)
jiné 12% (25 hlasů)
bohužel nic 28% (60 hlasů)

Celkem hlasovalo : 216


Nové foto tour Boeingu a další účast na festivale (10.1.2008)

Byly zveřejněny další fotografie tour Boeignu 757, který se již koncem ledna vydá do akce! Fotky naleznete v menším rozlišení na oficiálních stránkách skupiny - ZDE a ve velmi kvalitním rozlišení na stránkách airliners.net!
- Dnes skupina oznámila po delší odmlce další termín do World Tour 08. 11. července vystoupí Iron Maiden na Via de la Plata Festivale ve španělském městě Merida.


Již 1.února startuje SBIT World Tour 2008! (7.1.2008)

Již za méně, než jeden měsíc, startuje velkolepé Somewhere Back In Time World Tour 2008! Heavy metalová legenda Iron Maiden odstartuje turné 1.února v Indii, ve městě Mumbai. Turné zatím zahrnuje celkem 43 koncertů po celém světě. První část turné bude zahrnovat 23 koncertů v těch největších světových metropolích a potrvá od začátku února do 16.března, kdy tuto úvodní šňůru zakončí skupina koncertem v Torontu. Druhá část poté začne 27.června, skupina se představí na obřím festivale Gods of Metal Fest v italské Bologni. Tato část turné skončí 14.srpna ve švýcarském městě Basel. Pokud skupina dodrží původní plán tohoto turné, tak by se ještě měly objevit koncertní termíny mezi již oznámenými koncerty a to v květnu a červnu po Severní Americe. World Tour 2008


Oficiálně oznámeno dokončení tour Boeingu 757! (2.1.2008)

O pět dní jsme předběhli oficiální zdroje Iron Maiden, které zprávu o dokončení letounu Boeing 757 pro nadcházející World tour 2008 zveřejnily až na Silvestr. Prodleva však byla způsobena závěrečnými testy letadla, které je pro přepravu skupiny a její aparatůry speciálně upraveno. Takže oficiální zdroje čekaly až na naprostou připravenost tohoto mnohatunového kolosu.
Boeing 757 přesto postrádá ještě jednu velmi důležitou věc a to jméno. Podle aktuálních informací nyní letoun létá z Gatwicku okolo Afriky a Středního východu. Další menší kresby, či nápisy, se možná ještě v průběhu ledna budou na letadlo postupně přidávat. Pro fanoušky budou dokonce zveřejněny přesné časy příletů tohoto Boeingu před samotnými koncerty. Somewhere Back In Time World Tour 2008 se blíží, do jejího startu zbývá odedneška pouhý měsíc, Iron Maiden odlétají z Velké Británie 30.ledna..

Další nové foto