Archív článků 2007


Tour letadlo je hotovo! (26.12.2007)

I navzdory vánočním svátkům neutuchá ruch kolem Iron Maiden a není se co divit, vždyť do startu gigantické Somewhere Back In Time World Tour 2008 zbývají bez pár dní jen dva měsíce! V posledních dnech vyplavalo na povrch, že letadlo pro nadcházející tour je již hotovo a probíhají již jen testovací práce. Dokonce se již můžeme podívat na první fotky hotového Boeingu 757, který je upravenou verzí pro přepravu skupiny, celého jejího týmu a celé aparatúry, včetně pódia! 1 2 3
- V posledních dnech skupina zveřejnila do kalendáře World Tour 2008 dvě nové štace. První z nich je potvrzení na prestižním belgickém Graspop festivale! Ten se bude konat od 27. do 29. června a podle nejnovějších informací, by skupina měla vystoupit poslední z těchto tří dnů. Iron Maiden budou zároveň hlavní hvězdou tohoto festivalu a po jejich boku vystoupí i další hvězdy, jako např. metalová legenda Judas Priest.
Druhým oznámeným termínem je koncert ve švýcarském Baselu, kde Iron Maiden odehrajou koncert 14. srpna.


Nejlepší živák historie : Rock In Rio! (19.11.-25.12.2007)

Vyhodnocení ankety :
Nejlepší živé video skupiny v historii?
Rock In Rio (2001) 68% (283 hlasů)
Live After Death (1985) 22% (91 hlasů)
Death On The Road (2005) 6% (24 hlasů)
Maiden England (1989) 2% (10 hlasů)
Donington Live (1992) 1% (4 hlasů)
Raising Hell (1993) 1% (3 hlasů)

Celkem hlasovalo : 415


Rok 2007 se stává minulostí.. (23.12.2007)

Po roce k nám opět přišel čas vánočních svátků a s nimi i blížící se konec roku. Za pár dnů bude již rok 2007 minulostí a příjde rok nový - 2008.
A jaký že byl tento uplynulý rok z pohledu Iron Maiden? Dalo by se při celkovém pohledu říct, že klidnější, než ten předchozí rok 2006. V něm skupina pracovala na novém albu a zároveň ještě během podzimu a zimy stihla odjezdit 44 koncertové světové turné, které končilo dokonce až 23.prosince v samotné Británii, tedy přesně před rokem!
Rok 2007 ale rozhodně nebyl na zajímavé události, ani koncerty chudý. Skupina odehrála několik koncertů v březnu, poprvé se také podívala do Indie, kde rozpoutala doslova šílenství! V červnu se pak rozběhlo turné, které mělo být vzpomínkou na vydání klíčového alba "The Number Of The Beast", které slavilo tento rok 25 let od svého vydání! Pro fanoušky z Česka, i dalších zemí střední Evropy nastal pravý metalový svátek 6.6. na ostravských Bazalech, kde Iron Maiden před zraky víc jak 30 tisíců fanoušků předvedli pekelnou show se strhujícím nasazením! Asi největší vrchol tohoto krátkého turné, bylo vystoupení skupiny na gigantickém festivale Download v Donington Parku 10.6.! Tam samotný Bruce Dickinson potvrdil, že z tohoto vystoupení vydá skupina DVD, který by mělo podle předběžných zpráv vyjít v roce 2009. V létě poté skupina oznámila nové turné Somewhere Back In Time World Tour 2008, které bude pokračováním turné z roku 2005, kde skupina hrála skladby jen z prvních čtyř alb. Během World Tour 2008 se skupina zaměří na alba z let 1984 až 1988, ale zahraje i tradičně skladby z prvních alb! Skupina nazvala toto turné jako nejambicioznější ve své kariéře, což se mohlo zdát jako tradičně trochu nadsazené. Když však skupina začla od léta až po součastnost oznamovat samotné koncerty a místa, na kterých se budou konat, již nikdo nepochyboval, že by to byla jen planá slova! Mezi tím přišla ještě velmi příjemná zpráva, že bude znovu vydán živý koncert Live After Death (1985) na DVD, kde bude re-editován! Vydání je naplánovano na start nového turné! Lístky na jednotlivé koncerty se prodávají neuvěřitelně rychle, ve skandinávských zemích, či např. v Austrálii se prodali během pár desítek minut! Nedlouho před Vánocemi jsme se dočkali i my! Iron Maiden oznámili 10.12., že dorazí do Prahy 8.8.2008! V pondělí 17.12. šli lístky na tento koncert to oběhu a zatím se zdá, že se prodávají velmi rychle!
Nezbývá mi tedy, než vám popřát krásné prožití vánočních svátku a volných chvil a samozřejmě dobrý vstup do nového roku 2008! Díky za stálou a hojnou přízeň! UP THE IRONS!Žhavé střípky k World tour 2008! (21.12.2007)

- Skupina přidává do listiny Somewhere Back In Time World tour 2008 další dva termíny! 10.srpna zahraje skupina v Chorvatsku v ráji českých turistů, městě Split. Dalším novým termínem je 2.červenec. Pro obrovský zájem fanoušků ve Francii Iron Maiden přidali po 1.červenci i další show o den později v Ominisport De Bercy Areně.
- Fanoušci ve Venezueli protestují nad nedostatkem vystoupení Iron Maiden!
- Lístky na koncerty v Jížní Americe rychle mizí, koncerty v Sao Paolo (42000), Curitibě (20000) a v Porto Alegre (13000) jsou již teď, dlouho před samotnými koncerty vyprodány! Iron Maiden slibují návrat na tyto místa i v roce 2009 a to do ještě větších arén a stadiónů!
- V Mexico City se vstupenky pro 22 tisíc fanoušků prodali za rekordní 4 dny! Show se tak přesouvá na větší místo - Foro Sol Stadium.
- Oficiálně byly oznámeny první podrobnosti a informace k Bruce Air 2008 v rámci turné Somewhere Back In Time! V nabídce je prozatím 5 letových akcí a dokonce i jedna, která zahrnuje koncerty v Polsku a v Česku do jedné velké akce!! Cena je stanovena na L499. Bližší a podrobnější informace o Bruce Air 2008 na tomto webu v nejbližší době!


Zítra lístky do Prahy! (16.12.2007)

Již zítra, v pondělí 17.12. jdou do oběhu lístky na srpnový koncert Iron Maiden v Praze! Podle předběžných předpokladů by nikdo neměl mít první dny starosti, neboť se nepředpokládá, že by byl již po prvních dnech vyprodán některý ze sektorů. Nejrychleji vyprodán by měl být sektor "pod pódium", který je samozřejmě pro skalní fanoušky nejatraktivnější. Přesná adresa pro koupi lístků ZDE! Na tomto odkaze naleznete také přesný plán rozmístění sektorů na stadióně.

Skupina přidala v uplynulých dnech do své termínové listiny další dva koncerty a to v Polsku a Rumunsku! Listina koncertů World Tour 2008 .


Další termíny : Řecko a Portugalsko (12.12.2007)

Iron Maiden postupně oznamují další a další termíny koncertů pro nadcházející Somewhere Back In Time World Tour 2008! V součastnosti přibyly do listiny další dva koncerty. První z nich se odehraje 9.července v Portugalsku, kde skupina vystoupí na festivale Super Bock Super Rock v městě Lisbon. Dalším novým termínem je koncert v hlavním městě Řecka Aténách, tam se skupina představí v Terra Vibe Parku.

Kompletní prozatimní podobu World Tour 2008 naleznete ZDE!


Nejnovější info ke koncertě v Praze! (11.12.2007)

Po včerejším oznámení koncertu Iron Maiden v Praze se do dnešního dopoledne dostaly na povrch další informace a zajímavosti! Ceny lístků se budou pohybovat v rozmezí od 695,- Kč do 1495,- Kč a od pondělí 17.12. budou k dostání v síti Ticketpro. Přesné rozmístění daných sektorů bude zveřejněno v nejbližší době právě na webu Ticketpro.cz .
Koncert se odehraje na novém multifunkčním stadióně fotbalistů Slavie Praha, který je ovšem ještě ve výstavbě, více informací ZDE! Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace o místě konání a dokonce i aktuální webkameru. Lze očekávat koncertní kapacitu až k hranici 30 tisíc fanoušků, stadión má být dostaven již v březnu 2008.


Iron Maiden přijedou do Prahy!!! (10.12.2007)

Dnes, téměř v pravé poledne, Iron Maiden oznámili oficiálně na svých stránkách koncert v České Republice!! V rámci celosvětového turné Somewhere Back In Time World Tour 2008 se v pátek 8.sprna 2008 představí v Praze na fotbalovém stadióně Slávie Praha!
Po roce se tak opět heavy metalové legenda vrátí do Česka, kde letos v červnu odehrála monstrózní show pro zaplněné ostravské Bazaly! Do Prahy se Iron Maiden vrátí po třech letech, poslední koncert zde skupina odehrála v rámci Eddie Rips Up Europe tour 2005. Vstupenky se začínají prodávat od pondělí 17.prosince. Další zajímavosti a info již brzy..Smějeme se s Iron Maiden (9.12.2007)

Blíží se pohodové a doufám, že pro všechny veselé vánoční svátky a tak je nasnadě zasmát se taky se samotnými Iron Maiden. Přináším vám několik humorných videí, které věřím, že pobaví..

1. Co se na Rock In Rio nevešlo
2. Na playback ne (Wasted Years)
3. Souboj Eddi versus Bruce a Janick
4. Kytarové orgie
5. Průnik do světa legaVánoce se blíží.. (4.12.2007)

Vánoce se opět po roce neodvratně blíží a mnozí tápají, co že to koupí komu pod stromeček. Pro fanoušky Iron Maiden (i jiných hudebních skupin) přichází skvělá možnost. Web www.iron-maiden.xf.cz ve spolupráci s www.posters.cz vám přináší skvělou nabídku plakátu Iron Maiden různých motivů za velmi výhodné ceny! Nepropásněte tuto šanci a využíjte této skvělé nabídky.. Iron Maiden - plakátyStále přibývají koncertní termíny! (29.11.2007)

- V posledních listopadových dnech opět přibylo několik obrovských show do kalendáře nadcházejíci World Tour 2008. Iron Maiden smetou svým drtivým heavy metalem De Bercy Arénu v Paříži a to 1.července, 5.července se představí na ragbyovém stadióně v Londýně pro 50 tisíc fanoušků!
- Před dvěma dny skupina také potvrdila účast na italském mega festivale Gods Of Metal v Bologni, kde vystoupí již první den 27.června. Plakát zde!
- V Sao Paolo, kde byl již koncert oznámen dříve museli pořadatelé přesunout tuto show do větších prostor a to na Palmeiras Stadium s kapacitou 42 tisíc!
- Bylo také oficiálně oznámeno jméno předkapely pro první část turné. Předkapelou Iron Maiden se stane Lauren Harris Band, který bude po předchozí spolupráci nadále Maiden předskakovat.


Letadlo pro World tour 2008 dostává obrysy! (27.11.2007)

Po tom, co skupina oznámila pro mnohé šokující oznámení, že 1.část World Tour 2008 odlétá ve svém vlastním upraveném Boeingu 757, i s veškerým hudebním aparátem a po tom, co jsme se mohli na fotomontážích podívat, jak by mělo ono "Maiden letadlo" vypadat, přichází první oficiální fotka.. ZDE! Podle všeho ještě o některých dalších nápisech a "ozdobách" tohoto Boeingu není rozhodnuto a v určité míře by měli pomoci rozhodnout i členové fanklubu.


V Česku má skupina oddané fanoušky! (15.10.-19.11.2007)

Vyhodnocení ankety:
Jeli by jste na koncert skupiny v rámci nadcházejícího turné i do zahraničí?
ano, jel bych i dál 42 hlasů
ano, ale jen do okolních států 180 hlasů
ne 48 hlasů

Celkem hlasů : 270


Iron Maiden rozpoutali mánii! (13.11.2007)

Britská heavy metalová legenda Iron Maiden rozpoutala hlavně ve skandinávských zemích doslova šílené peklo! Fanoušci se po vrhnutí lístků do oběhu ve Švédsku, Finsku, i například Kolumbii doslova o všechny místa porvali! Když šli lístky ve Švédsku a Finsku včera ráno do prodeje, fanoušci zaplavili všechny možná místa, kde se daly lístky sehnat a neuvěřitelně rychle se prodalo všech 123 500 lístků!
Obě Švédské show (Stockholm a Gothenburg) s kapacitami svých stadiónů 31500 a 50000 (!) byly vyprodány za dvě a půl hodiny!! Jediný ohlášený koncert ve Finsku (Helsinky) s kapacitou stadiónu Olympic Stadium 41500 míst byl vyprodán za míň jak dvě hodiny!! Na to skupina a její management zareagoval velmi rychle a pro obrovský zájem fanoušků přidal do turné ještě jednu finskou zastávku a to v Tampere (Ratina Stadium) s kapacitou 30000! Tento koncert se uskuteční 19.července. Lístky šli také velmi úspěšně do prodeje v Kolumbii, kde se za první den prodalo 12000 míst! Jak říkají sami tamní organizátoři, takovýhle zájem je něco nevídaného.
Iron Maiden opravdu nenazvali již před startem tohle turné jen tak "nejambicioznějším ve své kariéře", podle zájmu fanoušků o lístky a podle rozpoutané mánie ve všech zemích, kde zatím šly lískty do prodeje můžeme sledovat, že se blíží nejtvrdší metalové peklo historie!

Kompletní prozatimní rozpis SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 08 ZDE!

Ukázka z DVD Life After Death! (11.11.2007)

Na oficiálních stránkách ironmaiden.com skupina zveřejnila zhruba 24 minutovou ukázku nového reeditovaného DVD Life After Death. Na tomto záznamu si můžete všimnout některých základních nových rysů. Podle očekávaní se záznam dočkal rozlišení na poměr stran 16:9 a viditelně bylo přidáno barevné sytosti, což záznamu dodává hodně nové šťávy! Co se týče zvuku, z této ukázky lze jen těžko posoudit, každý si udělejte obrázek sami.

Video ke schlédnutí ZDE!


Life After Death na DVD!! (8.11.2007)

Tak jsme se konečně dočkali! Iron Maiden dnes ohlásili oficiálně detaily znovudání kultovního koncertního záznamu Life After Death! Koncert v Long Beach aréně z roku 1985 bude zcela nově remastrován a to hlavně zvukově (systém 5.1), i když se dá asi čekat posun i v obraze, který zřejmě nebude ušetřen moderního poměru stran 16:9. DVD balení bude obsahovat dva DVD. V tom prvním zabere všechno místo samotný koncert z původního záznamu. Druhé DVD bude napěchované až po okraj, nalezneme v něm dva dokumenty (The History of Iron Maiden part II a Behind the Iron Curtain), koncert skupiny Rock in Rio 1985 (!) a další zajímavosti včetně například promo videoklipů z alba Powerslave (Aces High a Two Minutes To Midnight). Je se tedy určitě na co těšit, Life After Death DVD vejde do světového oběhu začátkem nadcházejícího turné SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 08!


Největší rockové turné Skandinávie! (5.11.2007)

Skupina pokračuje v postupném oznamování termínů koncertů k nadcházejícímu turné SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 08! Dnes zveřejnila očekávané termíny koncertů ve Skandinávii. Ty se uskuteční podle zatím oznámených informací (v červenci) dvakrát ve Švédsku, dvakrát v Norsku a po jednom koncertu ve Finsku a v Dánsku. Termíny nejsou doplňovány postupně, takže spousta termínů koncertů, které skupina "odpálí" již před letními dny bude teprve zveřejněných. Během této prestižní skandinávské mise by mělo skupinu schlédnout až kolem 250 tisíc fanoušků! Další info již brzy!


Invaze Železné panny .. přímo z nebe! (1.11.2007)

Po včerejším oznámení celé první části nadcházejícího megaturné nabídl dnes oficiální server ironmaiden.com i nádhernou mapu, kde je rozkreslena celá letová cesta Iron Maiden během této části turné. Pro velký náhled klikněte na malý obrázek!


World Tour 2008 - 1. část (31.10.2007)

Jak Iron Maiden oznámili, tak i učinili! Dnes na Halloween oznámili kompletní první část jejich nejambicionějšího turné - SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 08! Tato první část tohoto turné bude zahrnovat velmi atraktivní místa, jako Indie, Mexiko, Costa Ricu, Kolumbii, Brazílii, Argentinu, Chile, Austrálii, USA, či Kanadu. A její délka bude od začátku února do 16.března 2008. Poté bude mít skupina pauzu. Druhá etapa turné začne v květnu a potrvá do června, kde se ovšem zřejmě plynule "přelije" do etapy třetí. První etapa bude velkolepá, za 45 dní skupina zahraje podle všeho pro více jak 400 000 fanoušků! Což zahrne 21 velkoměst v 10 zemích světa! Fungovat bude samozdřejmě již dříve zmiňované "Maiden letadlo", vybavené speciálně pro toto turné ve stylu Iron Maiden! Sám Bruce Dickinson si cestování v tomto letadle již předem pochvaluje, podle něj se tak skupina dostane v krátké době k daleko více fanouškům! Další oznámení termínu koncertů by mělo přijít již 5.listopadu a poté budou postupně oznamovány i další termíny. Součastně se v nejbližších dnech těšte i na další zajímavé aktuality okolo skupiny, např. o znovuvydání koncertních záznamů z 80 let!!

SOMEWHERE BACK IN TIME - 1.část :

Indie 1.2, 2008 Mumbai - Bandra Kurla Complex
Austrálie 4.2, 2008 Perth - Burswood Dome
Austrálie 6.2, 2008 Melbourne - Rod Laver Arena
Austrálie 7.2, 2008 Melbourne - Rod Laver Arena
Austrálie 9.2, 2008 Sydney - Acer Arena
Austrálie 10.2, 2008 Sydney - Acer Arena
Austrálie 12.2, 2008 Brisbane - Entertainment Centre
Japonsko 15.2, 2008 Yokohama - Pacifico
Japonsko 16.2, 2008 Tokyo - Messe
USA 19.2, 2008 Los Angeles - The Forum
Mexiko 21.2, 2008 Guadalajara - Auditoria Telmex
Mexiko 22.2, 2008 Monterrey - Arena Monterrey
Mexiko 24.2, 2008 Mexico City - Sports Palace
Kosta Rica 26.2, 2008 San Jose - Saprisa Stadium
Kolumbie 28.2, 2008 Bogota - Simon Bolivar Park
Brazílie 2.3, 2008 Sao Paulo - Skol Arena Anhembi
Brazílie 5.3, 2008 Porto Allegre - Gigantinho
Argentina 7.3, 2008 Buenos Aires - Ferrofcarril Oeste Stadium
Chile 9.3, 2008 Santiago - Pista Atletica
Puerto Rico 12.3, 2008 San Juan - San Juan Coliseo
USA 14.3, 2008 New Jersey - Izod Arena
Kanada 16.3, 2008 Toronto - Air Canada Centre


Další oznámení koncertů na Halloween (24.10.2007)

Iron Maiden oznámí další zastávky turné stylově na Halloween 31.října, což připadá na středu. V nových termínech by se měly podle zákulisních informací objevit další světové metropole, které zahrnou první část tohoto nejvelkolepějšího turné historie skupiny!


Bruce servíruje ty největší fláky! (21.10.2007)

Zpěvák Železné panny Bruce Dickinson je znám svými mnohými koníčky, mezi které patří i práce v rádiu. Na prestižním rádiu BBC 6 Music uvádí každý týden v pátek svůj pořad, kde poušťí a komentuje své nejoblíbenější skladby, skupiny a interprety. Hlavní stránka ZDE! Oficiálně se tento pořad jmenuje "Bruce Dickinson Friday Rock Show" a zpěvák Iron Maiden ho vysílá již od roku 2005. Původně pořad běžel vždy každou sobotu, během letošního června se však přesunul na pátek, kde běží pravidelně každý týden. Slyšet Bruce a jim vybrané skladby můžete i vy! Rádio BBC 6 Music totiž jako většina vysílá i online na internetu, ZDE! Online přehrávání naleznete na stránce v pravém horním rohu. Takže každý pátek od 22 hod. na BBC 6 Music!


Aktuální střípky k turné (9.10.2007)

- Další termíny koncertů k nadcházejícímu turné byly oznámeny! Jedná se o dvě vystoupení v Japonsku. První z nich odehraje skupina již tři dny po koncertech v Austrálii a to v Yokohamě (hala Pacifico) 15.února. Druhou metalovou smršť zažijí japonšťí fans 16.února v Tokyu (hala Messe). Další termíny budou postupně zveřejňovány!

- Nedávno vyšel nový oficiální Iron Maiden kalendář pro rok 2008, zatím je k dispozici ke koupi jen v zahraničí. Do českých obchodů by se měl snad dostat do konce roku!

- V nejbližších týdnech by měly být zveřejněny bližší a potvrzené informace k vydání reeditovaných koncertních záznamů z 80 let. Záznamy, které takto vyšly původně ve VHS verzích se dostanou do luxusních DVD nosičů z novými grafickými bootlegy.


Anketa roku : Nejlepší album historie? (28.7.-8.10.2007)

Konečné pořadí alb:
Nejlepší studiové album v historii skupiny?
1982 - The Number Of The Beast 476 hlasů
1995 - The X Factor 386 hlasů
1984 - Powerslave 337 hlasů
2006 - A Matter Of Life And Death 235 hlasů
2000 - Brave New World 181 hlasů
2003 - Dance Of Death 89 hlasů
1980 - Iron Maiden 76 hlasů
1986 - Somewhere In Time 72 hlasů
1988 - Seventh Son Of A Seventh Son 64 hlasů
1992 - Fear Of The Dark 60 hlasů
1983 - Piece Of Mind 31 hlasů
1981 - Killers 25 hlasů
1990 - No Prayer For The Dying 24 hlasů
1998 - Virtual XI 23 hlasů

Celkově se nazbíralo za víc jak dva měsíce ankety kolem 2100 hlasů! Díky všem!


Skupina vyprodala během pár minut dvě obrovské haly! (28.9.2007)

Iron Maiden opět bodují! Tentokráte však ne v zemích, kde se metalu holduje, jako např. ve Skandinávii, ale v Austrálii! Skupina se k našim "protinožcům" podívá po 15 letech a ti vzali tuto možnost vidět heavy metalovou legendu ještě stále v plné formě pořádně "za pačesy"! Acer aréna v Sydney se vyprodala celá do posledního místečka za neskutečných 25 minut!! A Rod Laver aréna v Melbourne za šokujících 15 minut!! Za první hodinu bylo prodáno neskutečných 40 000 míst! Logicky se tak skupina rozhodla pro obrovský zájem přidat následujíci dny do těchto dvou velkoměst ještě po jednom koncertu! Australská část turné, která bude zároveň i zahajovací se tak rozrostla na celkem šest koncertních zastávek.
Již v nebližších týdnech budou také zveřejněny koncerty, na které bude opět v plné permanenci takz. Bruce Air, tedy lety na koncerty skupiny s letadlem pilotovaným samotným Brucem Dickinsonem. Další termíny koncertů a jejich podrobnosti by měly být taktéž zveřejněny v dalších týdnech..


Promo reklama pro australskou část turné (22.9.2007)

Na serveru youtube.com se můžete podívat na promo reklamu Iron Maiden k australské části nadcházejícího světového turné 2008, ZDE .


Novinky a zajímavosti k novému turné (18.9.2007)

Skupina zatím ohlásila celkem pět koncertních zastávek. Turné otevřou čtyři koncerty v Austrálili počátkem února příštího roku. Pátým prozatím ohlášeným koncertem je účast na prestižním světovém festivale Wacken Open Air 2008 v Německu.
První část turné bude ve znamení velkých koncertů v těch největších městech světa! Během února a března projede skupina za sedm týdnů dvacet metropolí na pěti světových kontinentech! Mohutné heavy metalové palbě se nevyhnou Indie, Japonsko, Amerika (severní, střední i jížní) a také již zmiňovaná Austrálie.
Druhá část tohoto turné odstartuje v květnu, během této částí se skupina představí na různých koncertech po Severní Americe. Tato část turné by měla trvat do konce června.
Poslední třetí část turné, která by měla plynule navázat na tu druhou je pro nás nejvíc zajímavá! Skupina totiž během dvou letních měsíců bude koncertovat po Evropě, kde by se také měla objevit na několika festivalech.
Turné přinese také jednu velkou raritu, skupina se totiž bude i s techniky a veškerou svou "zbrojí" přesouvat po koncertní trase ve speciálně upraveném Boeingu 757 od společnosti Astraeus. Letadlo bude vyzdobeno ve stylu Iron Maiden a oproti klasickým Boeingům bude mít větší zavazadlový prostor, neboť bude muset přenášet zátěž 12 tun (!) společně se skupinou a víc jak 60 pomocnými techniky.
Největší a nejvelkolepější metalové turné všech dob se blíží.. Další info již v nejbližších dnech!


Eddie vstane opět z mrtvých, Iron Maiden útočí! (5.9.2007)

Dlouho očekávané pokračování "Early Days" Part II přichází! Skupina dnes oznámila první oficiální informace k tomuto chystanému turné. Po první části tohoto vzpomínkového turné, které se odehrálo v roce 2005 se po třech letech Iron Maiden vydají na druhou čast, pod názvem " SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 2008 " ! Hlavními "trháky" budou skladby z kultovních alb "Powerslave", "Somewhere In Time" a "Seventh Son Of A Seventh Son" ! Skupina uvedla, že celý playlist se bude skládat ovšem ze všech prvních sedmi alb. Fanoušci tak nebudou ochuzení ani o klasické skladby, jako např. "Hallowed By Thy Name", "Iron Maiden", či kupříkladu "The Number Of The Beast".
Turné odstartuje 4.února koncert v Australském Perthu. Oznámeny byly zatím jen termíny části turné, které se odehraje pro obrovský zájem fanoušků právě v Austrálii, kteří se tam Iron Maiden dočkají po dlouhých létech. V dalších částech turné objede skupina téměř celý svět a samozdřejmě nevynechá ani Evropu a doufejme, že se snad ukáže i v naší republice! Další informace již brzy..


Film Chemical Wedding - další novinky (2.9.2007)

Oficiální stránky ironmaiden.com přinesly další nové informace k filmu Chemical Wedding, na jehož produkci se podílí Bruce Dickinson. O samotném ději tohoto hororového thrilleru jsme psali již níže, nové zprávy ovšem hovoří i o tom, že v samotném filmu si má jednu z rolí zahrát i sám Bruce. Zatím ovšem nebylo upřesněno jakou. Kromě hlavního herce Simona Callowa, který stvární Crowleyho se mají ve filmu objevit i další známe tváře. Režie se ujme Julian Doyl, známy z produkce filmu jako "Brazil, Time Bandits nebo Monty Python's Life Of Brian". V minulosti se podílel dokonce i na spolupráci s Iron Maiden a to konkrétně na videoklipu ke "Can I Play With Madness". Bruce, který napsal celý scénář sám bude také zároveň pracovat na soundtracku k filmu. Film by měl mít premiéru v průběhu roku 2008..


Fotoprůřez historii Iron Maiden (22.8.2007)

V nedávné době vydal přední světový fotograf Ross Halfin knihu, která mapuje pomocí fotografií prakticky celou kariéru metalového mohykána Iron Maiden. Od skromných začátků v hospodách Londýna až po vyprodané haly ve světových metropolích. Nechybí ani spousty raritních a jinde prakticky neviděných fotografii ze zákulisí koncertů apodobně. Pro ty, kteří tuto knihu zatím ještě nemají nebo jí nemohou sehnat je tady výborná příležitost, podívat se a případně i stáhnout si doslova stovky kvalitních fotek na stránkách právě již jmenovaného Rosse Halfina. Ten kromě focení Iron Maiden na svém kontě má nespočet dalších světově významých skupin a to téměř všech žánrů. Neváhejte tedy a využíjte této skvělé možnosti .. Ross Halfin - Iron Maiden


Bruce na Discovery Channel (11.8.2007)

Někteří z vás už možná dobře ví, že zpěvák Železné panny Bruce Dickinson má svůj vlastní pořad o letectví na Discovery Channel. V poslední době mi však přišlo hodně dotazů, což mě utvrdilo v názoru, že hodně fanoušků o tomto pořadů ještě nic neví.
V součastnosti byly odvysílány již tři díly, Bruce se v těchto půl hodinových dokumetech věnuje svému velkému koníčku (zároveň i profesi) letání a všemu, co je s ním spojeno. Představuje historii letadel, teorii, i praxi samotného létání a spousty dalších zajímavostí. V dokumentu Bruce prezentuje vše, tak jak ho dobře znáte, nechybí peprné poznámky, či vtipné scény. Samozdřejmě i samotný Bruce ukáže čas od času své letecké umění přímo před kamerami. V posledním, zatím 3.díle dokumentu si dokonce dovolil, jak sám řekl, nejšílenější věc, kterou kdy s letadlem udělal, náklon z obrovským kolosem až blízko k hranici 90 stupňů!

Vysílací čas : každé pondělí od 16 hod.
Repríza : každou sobotu od 11 hod.


Železný muž David Beckham (10.8.2007)

Fotbalová hvězda David Beckham se objevila na stránkách britského deníku "The Sun" s tričkem Iron Maiden.. více zde. Jak ale hlásá poslední věta tohoto článku, znal by David ovšem aspoň jeden název některé ze skladeb Iron Maiden? ..


Bruce začíná pracovat na svém novém filmu (6.8.2007)

Jak jste si již dříve mohli přečíst na tomto webu, Bruce Dickinson plánoval natočit film o legendárním okultistovi Aleisteru Crowleym. Právě v těchto dnech začal zpěvák Iron Maiden pracovat na jeho produkci. Hlavní roli ztvární herec Simon Callow, známy z filmů jako - Amadeus, Zamilovaný Shakespeare, Fantom opery a dalších. Příběh bude vyprávět o profesorovi anglické univerzity, kterého se zmocní duch Crowleyho.
Kvůli zaneprázdněnosti s filmem Dickinson nepřipouští, že by se v dohledné době pustil do příprav dalšího sólového alba, následovníka dva roky starého počinu "Tyrany Of Souls". Je však pravděpodobné, že ve spolupráci se svým tradičním kytaristou a producentem Royem Z. začne skládat a nahrávat soundtrack ke svému filmu. původní zdroj: Spark


Anketa: Ostrava byla nejlepší! (25.6.-25.7.2007)

Vyhodnocení ankety
Nejlepší koncert IM nového tisíciletí v ČR?
2000 - Praha 3% (7 hlasů)
2003 - Zlín 8% (20 hlasů)
2003 - Praha 2% (6 hlasů)
2005 - Praha 6% (16 hlasů)
2007 - Ostrava 81% (207 hlasů)


Tour 2007 očima fanoušků.. (7.7.2007)

Podívejte se, jak viděli fanoušci čtyři z celkového počtu šestnácti koncertů během tour v roce 2007.

Indie - 17.3.
Bulharsko - 4.6.
Německo - 8.6.
Belgie - 23.6.Předběžné datum vydání nového DVD je na rok 2009 (5.7.2007)

Podle předběžných zpráv, které se objevili na oficiálních stránkách celosvětového fanclubu Iron Maiden by mělo nové DVD vyjít v roce 2009. Bude se jednat o záznam koncertu z monstrózního anglického festivalu Download z Doningtonu, kde skupina odehrála svou pekelnou show 10. června letošního roku. V Donington Parku skupina představila totožný playlist, jako o čtyři dny dříve v Ostravě. Oproti minulým koncertům, které skupina vydala se tento bude lišit hned svým začátkem, neboť první skladba Different World byla odpálena již před devátou hodinou a úvodní skladby jsou odehrány ještě se zapadajícím sluncem! Práce na tomto DVD bude oproti předchozímu počinu Death On The Road zřejmě o něco složitější. Bude se znova mixovat zvuk a i samotný obrazový záznam bude zcela nanovo sestříhán. Více informací zatím nebylo zveřejněno.


Iron Maiden vystoupí na festivale Wacken 2008 (2.7.2007)

Zhruba týden po skončení letošního letního turné má už skupina zamluvenou první velkou akci k dalšímu turné, které proběhne v roce 2008, ale jeho podrobnosti se teprve dozvíme. Skupina se stane hlavní hvězdou obrovského německého festivalu Wacken 2008, který proběhne přesně za rok na sklonku července a srpna. Více info na www.wacken.com .


Skupina ukončí v neděli turné (22.6.2007)

Již tuto neděli 24.června ukončí Iron Maiden letošní červnové turné! A Matter Of The Beast summer tour '07 bylo pokračování turné z roku 2006, kdy skupina hrála po 26 letech živě kompletně celé své nejnovější album! Letošní letní turné bylo ve znamení oslav 25 let od vydání kultovního metalového počinu The Number Of The Beast, ze kterého se mělo původně hrát až pět skladeb, ale skupina nakonec do svého setu zařadila jen čtyři. Zároveň se pro toto turné zachovalo v setu pět skladeb z nového alba. Posledním dvanáctým koncertem v Londýně v hale Brixton Academy, který bude pokračováním podpory bývalého bubeníka skupiny Cliva Buura zakončí skupina toto turné. Tento speciální koncert bude mít šanci vidět jen 4800 fanoušků, taková je totiž omezená kapacita této haly. Podle neoficiálních zpráv je tento koncert již vyprodán.


Ohlédnutí za metalovým peklem - Ostrava 6.6.07 (13.6.2007)

Přesně týden po metalovém svátku v podobě mega koncertu Iron Maiden na Bazalech vám přináším bohaté ohlédnutí..

Reporáž z ČT1
videa z koncertu
profesionální foto (Jiří Rogl)
fotogalerie 1
fotogalerie 2
fotogalerie 3
fotogalerie 4
fotogalerie 5
článek 1
článek 2


Arryho parta zazářila na Download Festivalu! (11.6.2007)

Iron Maiden se na obřím anglickém festivale objevili již po čtvrté a opět zazářili na celé čáře. Skupina zahrála stejně parádní show, jakou předvedla v Ostravě, i playlist ponechala stejný. Bruce Dickinson během jedné ze svým promluv prozradil, že toto vystoupení by se mělo někdy objevit na DVD!! A nasazení skupiny by tomu určitě nasvědčovalo, navíc jedná se o největší akci, jakou letos skupina odehrála. Kdo se včera nedíval na online přenos vysílaný přímo z Donington Parku, tak má možnost si tento koncert stáhnout například ZDE . Nebudu se pouštět do žádného obsáhlého hodnocení tohoto parádního vystoupení, jen bych zmínil dva opravdu zajímavé momenty. První se odehrál během skladby Wrathchild, jedná se o Bruceuv pád , který byl opravdu efektní, Bruce stihl ještě i v letu dolů zpívat. Druhá situace, která mě mile překvapila byla Daevova demolice kytary při konci titulní skladby skupiny.


Iron Maiden dnes online z Doningtonu! (10.6.2007)

Dnes je tady pro všechny fanoušky neopakovatelná šance vidět Iron Maiden online na obřím festivale v anglickém Doningtonu! Na festivale Download vystoupí skupina jako hlavní hvězda a zároveň i jako poslední skupina celého programu! Nenechte si tuto možnost ujít :
Online Iron Maiden (Donington)


Scream For Me Ostrava!!! (7.6.2007)

I když by se tento koncert Iron Maiden dal jednoduše zhodnotit frází - slovy se to nedá popsat, já se o to pokusím a zhodnotím vlastníma očima, co se vlastně na ostravských Bazalech dělo..

Před vstupem na stadión: Naše banda vyrazila kolem třinácté hodiny odpolední vlakem z Třince do Ostravy na hlavní nádraží. Jelikož po příjezdu bylo ještě hodně času, rozhodli jsme se jako i další hojné davy maidenfans dojít k Bazalům pěšky. Neubránil jsem se mírnému dojmu dojetí, když jsem před nádražím viděl ty masy všemožných nápisů IRON MAIDEN! Po příchodu ke stadiónu jsme se hned šli podívat na stánky s věcmi. Jediná mírná vada včerejšího dne byla ve vchodu na stání-plochu. Trvalo nám dost dlouho, než jsme se odhodlali čekat u vchodu na sezení, kde jsme ovšem doufali, že se dostanem na naše stání. Nebyli jsme sami, když jsme tento vchod hledali, potkávali jsme stále stejné skupinky, které tápali stejně jako my a ještě před onou branou si byla většina lidí hodně nejistá. To je jediná vada, kterou bych pořadatelům vytkl, chápu, že možnosti bylo málo a tak spojili dva vchody do jednoho, ale to, že nikde nebylo ani slovo napsané, kde stání je, to je opravdu s podivem.

Gate Crasher: Dostali jsme se hodně blízko, zhruba metr od zábrat za sektorem stání u pódia, takže jsme viděli docela velmi dobře, navíc jsme měli rozhled na celé pódium i okolí a zvuk v těchto místech byl taký dle mého názoru skvěle vyvážený. I když oficiálně měla jako první kapela zahrát Lauren Harris, bylo tomu naopak. Tento krok zaslouží pochvalu, neboť s kvalitou to šlo při tomto složení vzestupně. Dle plánovaného času pro první předkapelu začala tato parta z Brna hrát zhruba v 19:15 hod. Pocity z jejich půl hodinového setu jsem ale neměl nejlepší, hudba se mi už při třetí skladbě zdála velmi jednotvárná a texty taky nic moc. Je ovšem pravda, že jejich skladby zněly naživo trochu líp, než na studiovkách, ale půl hodinový set, bylo opravdu maximum, co tahle kapela mohla zahrát, aby to pak už nenudilo. Přesto si to kluci užili a rozhodně se pořádně v naších luzích zviditelnili.

Lauren Harris: Po čtvrt hodince na úpravu aparatury a scény začla svou show druhá předkapela, Lauren Harris band. Ta u mě vzbudila daleko lepší dojem, než Gate Crasher, i když styl, který Lauren se svou skupinou hraje neposlouchám. Jak Lauren, tak její spoluhráči už mají evidentně dost zkušenosti a tak si uměli dostatečně pohrát i s fanoušky. Set byl nabitý rychlými a svižnými songy a navíc se na Steavovu dceru dívalo opravdu velmi dobře.

Iron Maiden: Časy kapel se při tomto koncertě dodržovaly opravdu velmi přesně, což platilo i o hlavní hvězdě večera IRON MAIDEN! Něco málo po deváté hodině to začlo! Intro k nejnovějšímu albu zahalené do červené barvy podporované monstrozní melodii, fanoušci se mohli urvat v nadšení, že už je to tady!! Intro doznívá a z poza bicích se ozývá všem fanouškům známé "hey"!

Different World: Nebudu lhát, při parádním nástupu skupiny na plac mi opravdu bušilo mé Maidnovské srdce na maximum. Tahle skladba je opravdu jako otvíračka koncertu parádní! Fans se dostávají do pořádného varu a Bruce nechává Bazaly odspívat kousek slohky, fanoušci si vedou na výbornou. Prostřední část graduje a první sólo koncertu si bere na své bedra Adrian a nenechává jediného fanouška v klidu.

These Colurs Dont Run: Hřmící stadión nestačí ani utichnout a už Bruce oznamuje, že přichází druhá skladba nového alba. Fanoušci tleskají, zpívají a členové skupiny si koncert náležitě užívají. Je nádhera vidět členy heavy metalové legendy, jak je to stále tak neuvěřitelné baví. Po druhém refrému přichází střední pasáž, která vynikla oproti studiovce opravdu parádně. Přichází Brucův chorál a poslední refrém, po jeho doznění stadión aplauduje tak , že mám opravdu problém si v tom hluku najít všechny tóny doznívající melodie.

Brighter Than A Thousand Suns: Přichází třetí skladba nového alba a můj velmi oblíbený kousek. Bruce nic nešidil a odzpíval všechno víc než parádně! Jeho hlas zněl velmi svěže a to i navzdory jeho běhání a hecování fanoušků. Při této skladbě snad v jediném případě vážněji pochybyli zvukaři, když nevytáhli téměř vůbec začátek prvního sóla, které jede Adrian. Janick si při začátku svého sóla dovolil chvíli jen opravdu zlehka vybrkávat pár tónů do rytmu (to by nebyl Janick, aby něco nevymyslel), načež uchopil svou kytaru pevně směrem k obloze a zbytek sóla odehrál opravdu krkolomně. V posledním refrému Bruce tahal výšky snad až ze žaludku a tento parádní kousek je za náma!

Wrathchild: Začíná nám známa melodie jen s bicími a basou a je to tady, kytaristi drtí své kytary, je tu nesmrtelná hitovka Wrathchild! Na starých peckách se chytají všichni fans a tak refrém zůstává výhradně na hlasivkách ostravského stadiónu. Navíc i mimo refrém jde s Brucovým hlasem mohutná ozvěna fanoušků. Dave drtí své sólo jako za mlada a je to tady zase, mohutný řev masy lidí "Wrathchild"!!

The Trooper: Mohutné ovace celého stadiónu "Maiden!Maiden!". Pomalu se nám setmělo, ale do úplné tmy si musíme ještě chvíli počkat. Na scéně je tma, ale pozorní fanoušci už vidí, že vzadu vyjíždí plachta The Trooper. Je to opravdu rychlovka, Bruce se do červené uniformy obleče za scénou opravdu dosti rychle a už je to tady, celá parta vedle sebe a Bruce nahoře mává vlajkou nahorů, dolů i u hlavy Nicka. Další stará pecka, na které se všichni chytají. A refrém a hlavní chorál? Bazaly se třesou v základech! Hra všech je velmi dobře zvukově vyvážená, hra všech kytar je dobře slyšet a tak nikdo nehraje jen "druhé housle". Sóla jako vždy fantastická, další velká pecka už bohužel končí.

Children Of Damned: Bruce promlouvá k fanouškům, nejsem velký angličtinář, ale rozuměl jsem, že jeho řeč směřuje k výročí desky The Number Of The Beast a že nás nyní čeká opravdu speciální skladba. Jak by taky ne, Children Of Damned je víc než kultovní heavy metalový počin, na který jsem se hodně těšil! Kytaristi, jak je jejich zvykem měnili během celého koncertu kytary, ale na tuhle skladbu používá při tomto turné Adrian speciální dvou krkovou červenou kytaru. Skladba začíná a mě s úvodní melodie jde mráz po zádech, tohle byla totiž jedna z prvních skladeb, díky které jsem Iron Maiden začal poslouchat! Není co dodat, hra i zpěv parádní!!

The Reincarnation Of Benjamin Breeg: Po třech nesmrtelných hitovkách přichází opět dvě skladby z nového alba, první z nich je The Reincarnation Of Benjamin Breeg. Pomalý, až baladický úvod má v režii Mr. Dave Murray, který hrál jako vždy celý koncert velmi vitálně a nezapomněl kolem sebe rozdat svým typickým upřímným způsobem spoustu úsměvů. Bruce se pouští do tichého "odříkání" a fans jdou s ním, před rozjetím pekelné melodie Bruce roztleskává dav a už nám to lítá na pódiu i pod ním! Steve přebíhá na místo k Janikovi, který během celého koncertu předváděl své typické i netypické kousky, až radost pohledět. Silnou melodii uprostřed střídá sólo Daeva, následuje poslední refrém a opět bouřlivé ovace!

For The Greater Good Of God: Velmi silná píseň se naživo vytáhla ještě výš! Fanoušci se zapojují hlavně při "předrefrému" a refrému, Bruce nám nechává odzpívat si refrém hned dvakrát za sebou a je to opravdu ohromující rachot!

The Number Of The Beast: Když už koncert skončil, tak jsem zaslechl spoustu fanoušků říkat, že tahle skladba byla dnes nejlepší! Já jsem si užil celý koncert a všechny skladby byly v živém podání monstrózní, ale u této kultovní pecky byla hodnota hluku na ostravských Bazalech snad na nejvyšší úrovni! Už při známém intru fanoušci opakovali každé slovo, ale to ještě nebylo nic oproti samotné skladbě. Když jsem slyšel tu obrovskou masu lidí kolem sebe při první frází "I left alone, my mind was blank", tak jsem věděl, že tahle pecka jako vždy zabrala na maximum a samotný Bruce by klidně mohl při této hitovce odložit mikrofon a sednout si, neboť jsem ho ze začátku skoro ani neslyšel. Pro tuto skladbu se speciálně v horní části pódia objevila postava ďábla. Při refrému si můžeme odzpívat "six,six" a je tu prostřední část a neuvěřitelně chytlavá sóla Daeva a Adriana, zatímco Janick se svou kytarou v pravé části pódia ani na chvíli nepostojí. Konec písně je opět doprovázen neuvěřitelným hukotem!

Fear Of The Dark: Jsme na open air koncertu, takže by byl hřích, kdyby skupina nedala do svého setu takový kousek jako je Fear Of The Dark. Nicko třikrát odklepává a začínáme, světla se "plaví" po obrovských masách fanoušků, kteří zpívají chorál, který snad slyší i v Praze! Každé Bruceove slovo je opakováno tisícovkami fanoušků a nechybí ani Bruceuv satanský smích! Skladba nabírá rychlých otáček a fanoušci šílí. Prostřední část a další chorál a opět neuvěřitelně hlučný! A pojďme opět, "Fear Of The Dark.. now singing Ostrava!" řve Bruce a nastává neuvěřitelný zborový zpěv "Fear Of The Dark"! Konec písně, poslední chorál a obrovské ovace!

Run To The Hills: Fanoušci ještě ani nerozdýchali poslední pecku a už nás skupina láduje dalším neuvěřitelným flákem, je tady Run To The Hills! Hlavně při refrému to opět stadiónem pořádně hřmí. Dave předvádí své krkolomné sólo a už se vracíme pomalu opět za huronskéko chorálu k refrému, konec písně a Janick se se svou kytarou nemazlí!

Iron Maiden: Hitovka z prvního alba, která nemůže chybět! Bíle reflektory se mrštně otočí na Daeva, který tuto skladbu svižně rozjíždí, to samé se děje i u Janicka. Skladba se vrhá do hlavního rifu a fanoušci už ví, že Bruce bude chtít v refrému pomoct! Celý efekt ještě po celý koncert umocňují silné reflektory nahoře, které se při každém zapojení fanoušků do písně rozsvítily! Adrian v dlouhém rozkroku, Dave se svými koncertními kroky a Janick s kytarou za, i nad hlavou! Steve si během celého koncertu zpívál jak je u něho dobrým zvykem všechny texty, i chorály. Uprostřed písně nastává čas pro Eddiho v tanku! Světla začnou divoce lítat a my pozorujeme, jak se za Nickem zjevuje velký tank! Ještě než se hlaveň tanku otáčí proti fanouškům, Dave opět rozjíždí skladbu. Po chvíli z tanku vyskakuje Eddi a dívá se na nás svým dalekohledem. Janick při každé příležitosti divoce "slajduje" a háže se svou kytarou, při konci písně ji svým typickým způsobem i párkrát vyhodí velmi vysoko nad pódium! Dvanáct písní máme za sebou, skupina se loučí, stadión bouřlivě burácí "Maiden!, Maiden!".

Two Minutes To Midnight: Netrvalo dlouho a skupina se za stálého skandování vrací na plac, aby zahrála ještě tři přídavky! Nejprve nezbytné "přání" Nickovi k narozeninám a pak už powerslavskou hitovku Two Minutes To Midnight startuje hlavními rify Mr. Janick Gers. Při refrému dostáváme opět Bruceovu důvěru a tu víc než perfektně plníme! Skvělou skladbu na živo ještě umocňují parádní sóla, hlavně pak to Adrianovo, které rytmus skladby zvolní, dlouho však fanoušci v klidu nezůstávají, neboť Bruce už ví, že když se zařve aspoň dvakrát "Scream For Me.. Ostrava!!", tak pak mohou fanoušci své hlasivky i strhat s těla!

The Evil That Men Do: Předposlední nášup je The Evil That Men Do! Během této skladby se nás vydal navštívit Eddi se samopalem v ruce! Co určitě stojí za vzpomenutí a to velmi humorné je scénka, která se během této skladby odehrála mezi Brucem a Janikem! Bruce přiběhl ke kytaristům a začal svým typickým způsobem "otravovat" Janicka, ten ale po chvíli na Bruce vystartoval ukázkovým bodyčkem a vyvedl ho natolik z míry, že Bruce přestal víc jak na 10 sekund zpívat, oba dva se tomu pak jen smáli, Bruce i do mikrofónu.. a fanoušci se bavili.

Hallowed Be Thy Name: Koncert zakončil monstrózní kultovní počin Hallowed Be Thy Name. Texty starých písní mají všichni fanoušci pečlivě naučené a tak je tady opět atmosféra na neuvěřitelných decibelech! I samotní Maidni si tuto skladbu užívají, Steve běhá od bicích k okraji pódia, Janick skáče a ostatní je povedeně doplňují. Perfektně zahraná skladba ukončila tento famózní koncert heavy metalové legendy Iron Maiden, na který se bude ještě hodně dlouho vzpomínat! Nezbývá než poděkovat všem z Iron Maiden a v neposlední řadě také fanouškům, kteří přišli a vytvořili s námi nezapomenutelnou atmosféru! Thank you! Good night!

Foto z koncertu naleznete na slovenských stránkách o Iron Maiden ZDE

Další odkazy na fotky, i videa v nejbližších dnech.. Zároveň pište své vzpomínky i názory na ostravský koncert do našeho fóra!


Anketa : V kolik budete na Bazalech? (14.5.-7.6.2007)

Vyhodnocení ankety
V kolik budete na Bazalech?
dopoledne 31 hlasů
kolem poledne 17 hlasů
kolem 14 hod. 14 hlasů
kolem 15 hod. 14 hlasů
kolem 16 hod. 43 hlasů
kolem 17 hod. 31 hlasů
až v 18 hod. 25 hlasů


Zítra je to tady!!! (5.6.2007)

Tak jsme se konečně dočkali, mega koncert Iron Maiden pod širým nebem je tady, zítra to všechno vypukne!! Zároveň je tady poslední info, na stránkách agentury Velryba naleznete tisková prohlášení k dopravním uzavírkám, posíleným spojům apod.
Zároveň se můžete také podívat na ostravské Bazaly, jedná se o foto z dnešního dne, kdy se už začly stavět základy pro pódium 1 2 3 4 .
Další dnešní aktuální informace je o příletu skupiny do Ostravy, celá skupina dorazila na Mošnovské letiště krátce před polednem.
Nezbývá mi tedy, než vám všem maidenfans popřát, ať si to pořádně užijete a hlavně, ať společně vytvoříme takovou atmosféru, na kterou nezapomenou ani samotní IRON MAIDEN!!!


Známe playlist pro toto turné!! (4.6.2007)

Prohlédněte si playlist, který skupina nasadila na letošní turné, může se samozdřějmě ještě změnit, ale s největší pravděpodobností bude takto vypadat i v Ostravě za dva dny!!! Do metalového pekla zbyvají neuvěřitelné 2 dny!!


1. Different World

2. These Colours Don't Run

3. Brighter Than A Thousand Suns

4. Wrathchild

5. The Trooper

6. Children Of The Damned

7. The Reincarnation Of Benjamin Breeg

8. For The Greater Good Of God

9. The Number Of The Beast

10. Fear Of The Dark

11. Run To The Hills

12. Iron Maiden


--- přídavky: ---

13. Two Minutes To Midnight

14. The Evil That Men Do

15. Hallowed Be Thy Name


Fotky a videa ze Slovinska! (4.6.2007)

Na internetu se po sobotním koncertě skupiny ve Slovinsku objevilo již celkem solidní množství video nahrávek, i fotek. Ty lecos prozrazují o samotné choreografii, i o tom, jak celá show bude probíhat. Jeden z hlavních "trháků" bude Eddi v tanku. Tento okamžik nastane uprostřed skladby Iron Maiden, kdy skupina přestane hrát a světla začnou bouřlivě lítát do všech stran, postupně se vzadu uprostřed vyjeví tank, ze kterého následně vylétne Eddi a skupina (resp. Dave) opět roztáčejí tuto píseň. Samotné kulisy se až na detaily nebudou zřejmě lišit od těch z turné 2006..
videa(1) videa(2) fotky


Letní turné odstartovalo! (3.6.2007)

Včerejším koncertem skupiny ve slovinské Ljublani odstartovalo letošní turné A Matter Of The Beast summer tour '07! Koncert podle aktuálních zpráv provázel déšť, což způsobovalo také kluznost pódia, na kterém skupina hrála. Z tohoto koncertu je bohužel zatím těžké něco zajímavého zjistit, na internetu se objevila pouze jedna velmi nekvalitní nahrávka, pořízena pravděpodobně z mobilu, což svědčí, že prohlídky před vstupem budou bohužel asi i u nás přísné. ukázka zde Pokud se na toto video podíváte pozorně, tak je v některých okamžicích docela zřetelně vidět, že válečné kulisy skupina ponechala i pro letní část turné. Není ovšem zcela jisté, jaký playlist byl nasazen, zdroje na světových fórech skupiny se mnohdy liší, počkáme si ještě do zítřejšího koncertu v Bulharsku.. Do metalového pekla zbývají už jen 3 dny!!


Skupina přiveze do Ostrava 10 nadupaných kamiónů techniky! (2.6.2007)

Fanoušci se mohou těšit na klasický silný rock´n´roll světelný park s velkou projekcí a samozřejmě nebude chybět již zmíněný maskot Eddie! Kapelu doprovodí do Ostravy celkem deset kamionů napumpovaných tou nejkvalitnější technikou. Dále agentura uvedla.. Iron Maiden již v minulých letech ochutnali místní kuchyni, kterou si oblíbili a letos tomu nebude jinak. Jídelníček se bude skládat z běžných surovin jako je maso, ryby, sýry, nebudou chybět také vegetariánské mísy obsahující čerstvou zeleninu a saláty.
Lístky jsou stále k dostání na www.ticketpro.cz Do metalového pekla zbývají jen 4 dny!!


Důležité info pro 6.6. ! (1.6.2007)

Agentura Velryba Promotion zveřejnila podrobné info před ostravským metalovým svátkem! Na stránkách pořádajíci agentury naleznete info ke všemu na co se fanoušci před samotným koncertem nejčastěji ptají. Odkaz ZDE!
Na povrch prosáhla také informace, že počet prodaných lístků pro ostravský stánek je v součastnosti kolem 25 tisíc!!! Do metalového pekla zbývá jen 5 dnů!Maiden mánie nabírá pekelných otáček!! (30.5.2007)

Heavy metaloví fanoušci nejen v Česku, ale i ve střední Evropě, kteří čekají na metalový mega svátek v podobě open air koncertu ikony heavy metalu IRON MAIDEN již mocně zbrojí, na ostravské Bazaly je již vyprodáno přes 20 tisíc (!!) lístků, takže fotbalisté Baníku Ostrava můžou mít oprávněné obavy, zda po tomto metalovém pekle bude jejich stánek ještě vůbec stát!! Do příjezdu metalových králů zbývá už jen pouhopouhý týden! Zároveň agentura Velryba zveřejnila podrobný plánek ostravského stadiónu, jak bude vypadat při této události! Metalové peklo se blíží! UP THE IRONS!!!


The Piano Tribute to Iron Maiden (28.5.2007)

Někteří už tento počin z roku 2005 již určitě znáte, ale fanoušci, kteří ho ještě neslyšeli se můžou podívat na ukázky v níže položeném odkazu. Jedná se o kompilaci 12 hitovek Iron Maiden v piano provedení a nutno dodat, že v opravdu velmi povedeném! V pianových linkách snad ještě někdy více než na samotných albem skupiny vynikají famozní melodie a souhry kytaristů! Tento počin stojí určitě za povšimnutí každého fandy Iron Maiden!

The Piano Tribute to Iron Maiden


Koncert na podporu Clivea Burra 24.června (25.5.2007)

Zakončení tohoto letního turné Iron Maiden bude ve znamení pokračování podpory Clivea Burra, bývalého skvělého bubeníka skupiny! 24.června v hale Brixton Academy skupina zakončí toto turné tímto speciálním koncertem. Hala, ve které se koncert uskuteční skýtá místo jen pro 4800 fanoušků. Lístky na tento koncert se prodávají ode dneška jen pro člený oficiálního fanklubu skupiny, od 1.června se začnou prodávat i široké veřejnosti.


Gate Crasher předskokany Iron Maiden! (21.5.2007)

Tak je to konečně tady! Předskokany Iron Maiden na ostravském koncertu 6.června se stali s definitivní platností Gate Crasher! O konečném verdiktu rozhodli samotní Maidni, kteří si ponechali na rozmyšlení o něco víc dnů, než bylo v předpokladu a pořádně tak všechny fanoušky napli. Ostravské metalové peklo bude mít tedy následující rozložení: Lauren Harris band, Gate Crasher a IRON MAIDEN!


V pondělí oznámení předkapely na ostravský koncert (18.5.2007)

Před samotným mega koncertem Iron Maiden na Bazalech je třeba ještě odkrýt poslední otázku a to, kdo vstane před britskou legendou jako předkapela. Samotná skupina již své rozhodnutí oznámila rádiu Hey, které celý tento konkurz organizovalo. My se ovšem jméno skupiny, kterou si vybrali samotní Maidni dozvíme až v pondělí odpoledne, kdy bude vítězná skupina oznámena ve vysílá rádia Hey. Budou to Witch Hammer, Rimortis nebo Gate Crasher?


Anketa : Jaký lupen máte na ostravský koncert? (13.4.-14.5.2007)

Jaký lupen máte na ostravský koncert?
stání u pódia 56% (71 hlasů)
stání 28% (36 hlasů)
sezení 16% (20 hlasů)
Celkem hlasů: 127


A Matter Of The Beast summer tour '07 (9.5.2007)

A Matter Of The Beast summer tour '07 , to je název letního turné Iron Maiden, které proběhne v červnu tohoto roku, tedy již za velmi krátkou dobu. Všechny koncerty již byly oznámeny a s největší pravděpodobností už by další neměly v rámci tohoto turné přijít.
Skupina oznámila, že v rámci 25 let od vydání kolosálního počinu The Number Of The Beast, který bývá někdy s nádsázkou nazýván jako metalová bible bude odehráno na počest 5 skladeb právě z tohoto alba, plus dalších pět z nejnovějšího počinu a v repertoáru nebudou chybět ani staré pecky. Skupina také naznačila, že choreografie a pódium pro toto turné by se mělo lišit s tím, které mohli fanoušci vidět minulý rok.


Už jen měsíc do ostravského pekla! (6.5.2007)

Čas nám rychle utíká, od ohlášení koncertu uplynulo již několik týdnu a od dnešního dne počítáme ve svých kalendářích už jen jeden měsíc do startu tohoto mega koncertu pod širým nebem! Takže všichni fanoušci, vy kteří ještě třeba váhate, rychle koupit lupeny a naopak vy, kteří už je máte doma pečlivě schované, cvičit chorály a texty a pořádně připravit vaši metalovou výzbroj, trička, opasky apod.
Iron Maiden v nejbližších dnech rozhodnou o svém předskokanovi, od rádia Hey si vyžádali od každé skupiny ještě po jedné nahrávce, takže výběr to bude určitě pečlivý..Skupina již vybírá ze tří finalistů (4.5.2007)

Hlasování o předkapelu na ostravský koncert se dostalo do svého konečného finále. Z patnácti finálových skupin se do první trojky probojovali: Witch Hammer, Rimortis a Gate Crasher.
Iron Maiden by měli v nejbližších dnech rozhodnout..


Koncertní pády a problémy (1.5.2007)

Nikdo není dokonalý a při dovádění, které je běžnou rutinou heavy metalých hráčů i zpěváku se čas od času něco přihodí, někdy to prostě někdo přežene a neudrží balanc, ale jsou i případy, kdy prostě jen selže technika..

1 Turné v roce 1990, Steve Harris při běhu z prostorů bicích směrem k fanouškům spadne, ale přesto i na zemi dokáže vše uhrát, aniž by šlo něco poznat. Do akce se vložil taky Bruce, který Steva ochotně zvedl, načež utíkal aby zazpíval vše tak jak má být..

2 Velmi tvrdý Bruceuv pád při koncertě v Paříži před dvěma roky..

3 Nejmírnější z těchto pádu je Adrianův z turné 2006..

4 I u mistrů někdy selže technika. Hned při otvíračce athénského koncertu, který se uskutečnil zhruba před měsícem a půl nefungoval Adrianovi efektový pedál..

5 V prosinci minulého roku zradila v Miláně technika prozměnu Bruce, kterému přestal fungovat během skladby The Pilgrim mikrofón, skupina však hrála dál a dojmu z koncertu to vůbec neubralo, Bruce se zhruba po minutě opět mohl pustit do svého monstrozního zpěvu..


Samotná skupina nakonec vybere svého předskokana! (24.4.2007)

Hlasování fanoušků o předskokana Iron Maiden na ostravské Bazaly je v plném proudu a jako blesk z čistého nebe přichází změna pravidel, lépe řečeno změna výběru vyvolené skupiny! Samotná skupina se rozhodla aktivně vložit do tohoto hledání předkapely, která nakonec vstane na jednom podiu s britskou legendou. Stručně a jasně řečeno se pravidla pro závěrečný výběr vyvolené skupiny upravují takto.. Dále bude probíhat hlasování fanoušků pomocí SMS, tři nejlépe umístěné skupiny, resp. jejich nahrávky se dostanou přímo pod ruce chlapcům z Iron Maiden a ti pak vyberou jednu z těchto tří kapel, která si nakonec zahraje před vyprodanými Bazaly! Oficiální zpráva rádia Hey : www.metalhey.com


Ari Koivunen - velký fanoušek Maiden vyhrál finskou Super Star!! (18.4.2007)

Věc, která by se v naší zemi nikdy nemohla stát, se udála ve Finsku, zemi která tolik holduje tvrdším žánrům, tedy rocku a metalu. Finský mladík Ari Koivunen během celé finské show Idols vybíral jen z repertoáru rockových a metalových mohykánů, jako jsou Iron Maiden, Deep Purple, Whitesnake, či Scorpions a další a díky svým skvělým výkonům si získal většinu fanoušků, kteří ho zvolili finskou Super Star. Velký fanda heavy metalové legendy Iron Maiden dále poslouchá naprříklad Helloween, Deep Purple, Dio, Rainbow a další.
Ari získal velmi rychle skvělé jméno a tak by už 6.června měla vyjít jeho debutová deska, na které s ním budou hrát takové hudební osobnosti, jako Mark Hietala (Nightwish, Tarot), Timo Tolkki (Stratovarius), Tony Kakko (Sonata Arctica) a několik dalších zajímavých jmén..

Zde se můžete podívat na Arriho v akci:

Iron Maiden - The Evil That Men Do
Scorpions - Still Loving You
Sonata Arctica - Fullmoon
Deep Purple - Perfect Strangers


Anketa : Jak na Bazaly? (2.3.-9.4.2007)

Vyhodnocení ankety:
Jak na Bazaly ?
autem 45% (112 hlasů)
vlakem 28% (71 hlasů)
autobusem 9% (23 hlasů)
bohužel nejedu 18% (44 hlasů)


Kdo vstane jako předkapela před Iron Maiden? (5.4.2007)

Výběr vyvolené předkapely, která zahraje 6.6. v Ostravě před Iron Maiden pomalu, ale jistě vrcholí, rádio Hey společně s vybranými odborníky a posluchači vybralo 15 finalistů, z nichž každý může nakonec zvítězit. Vše mají nyní v rukou samotní fanoušci, kteří si pomocí SMS můžou zvolit svého favorita.
Více informací a finálové kapely na : www.metalhey.com


Iron Maiden zahřmí na Bilbao BBK Live festivale (4.4.2007)

Po delší odmlce oznámila skupina další koncert v rámci letního turné k albu A Matter Of Life And Death. Toto vystoupení by mělo být jedno z posledních oznámených, ne-li posledním. Skupina se 21.června představí na španělském festivale Bilbao BBK Live.
Více o tomto čtyřdenním festivale se dozvíte na : www.bilbaobbklive.com


Live from Abbey Road (31.3.2007)

Iron Maiden mohli včera schlédnout diváci a fanoušci na More 4, kdo tento program nemá a nebo tento dokument nestihl, má možnost ještě jednou a to již v pondělí na Channel 4. V rámci této show nahrála skupina v plném složení skladby "Brighter Than A Thousand Suns" a "Hallowed Be Thy Name". Zároveň by se také měli vysílat rozhovory se skupinou.
Na stránce www.livefromabbeyroad.com naleznete krátkou ukázku nahrávání "Hallowed Be Thy Name" a rozhovory se skupinou. Tato stránka je v java scriptu a její kód neumožňuje dát přesný odkaz na tyto videa, takže si tyto ukázky budete muset najít ručně, najdete je v sekcích "artist" a "footage".


Lístky na Bazaly rychle mizí! (30.3.2007)

Středa 6.června se rychle blíží a lístky na tento megakoncert na Bazalech postupně rychle mizí! Podle rozdělení sektorů byly již vyprodány všechny lístky pro stání u pódia a co se týče sezení, tak již byly vyprodány všechny tribuny s vyjímkou takzv. sezení 2, které je ovšem na menších tribunách, takže bude určitě co nevidět také pryč. Opozdilci, kteří si tedy ještě stále nekoupili lístek na tento jedinečný koncert by si měli rychle pospíšit, neboť jediné lístky, které budou za pár dnů k dostání bude už jen velká plocha pro stání! Podle neoficiálních informací by se na ostravský stánek mělo vměstnat až něco málo přes 20 000 fanoušků!! Do metalové bouře nad Českem už zbývají jen zhruba dva měsíce!!!


Výběr předskokana pro ostravský koncert se blíží (26.3.2007)

Poslední týden mají rockové a metalové skupiny na to, aby zaslali do konkurzu na předskokana Iron Maiden ke koncertu v Ostravě přihlášku společně se svou nejlepší skladbou. Již tento pátek totiž tento konkurz končí a do 4.dubna se vyberou nejlepší skupiny, resp. i jejich zvolené nahrávky. Poté již vše vezmou do svých rukou posluchači rádia Hey, kteří si sami pomocí SMS zpráv zvolí vyvolenou skupinu, která stane na jednom pódiu s heavy metalovým gigantem Iron Maiden! Které skupině se to nakonec podaří se definitivně dozvíme 3.května.


Stáhněte si GIF obrázky s Iron Maiden! (22.3.2007)

img1 img2 img3 img4 img5 img6 img7 img8 img9 img10 img11 img12


Singl Different World první ve Španělsku! (18.3.2007)

Singl Different World se dočkal umístění na první příčce i ve Španělsku, které tak následuje dalších několik zemí, kde tento hit slavil úspěch z první příčky!


Arry slavil padesátku! Vše nejlepší! (13.3.2007)

Zakladatel a "otec" železné panny Steve Harris oslavil při včerejším dni jubilejních kulatých padesát let! Jeden z nejlepších baskytaristů na světě se dokonce k této příležitosti dočkal mohutných chorálů při koncertě v Aténách! (ZDE) Nezbývá tedy než jen Steavovi popřát, ať mu to stále tak fantasticky hraje, ať ho neopustí jeho skladatelský talent a v neposlední řadě ani jeho skvělá forma při koncertech i v tomto "zralém" věku! Vše nej Arry..


Iron Maiden zabodovali u čtenářů Sparku! (12.3.2007)

I půl roku po vydání veleúspěšného alba "A Matter Of Life And Death" sklízí skupina další a další ocenění. V březnovém vydání českého rockového magazínu Spark ovládla skupina vyhlášení většiny anket..

Osobnost roku:(1) Bruce Dickinson
Album roku:(1) A Matter Of Life And Death
Kapela roku:(1) Iron Maiden
Obal roku:(2) A Matter Of Life And Death


Playlist snů - Ostrava 6.6. (10.3.2007)

Celý měsíc jste mohli zasílat své playlisty, které by jste chtěli, aby skupina zahrála na červnovém koncertě na Bazalech, z těchto vašich playlistů jsem sestavil playlist snů, tedy skladby, které jste si přáli nejčastěji..

Playlist snů - Ostrava 6.6.
1. Different World
2. The Trooper
3. These Colours Dont Run
4. Heaven Can Wait
5. Brave New World
6. Out Of The Shadows
7. The Evil That Men Do
8. Two Minutes To Midnight
9. For The Greater Good Of God
10. Lord Of Light
11. Fear Of The Dark
12. Halloweed By Thy Name
13. The Legacy
14. Iron Maiden
15. The Wicker Man
16. The Number Of The Beast
17. Run To The Hills


2.června koncert ve Slovinsku (2.3.2007)

Dalším čerstvě oznámeným koncertem je koncert ve Slovinsku, který se uskuteční 2.června v sobotu, čtyři dny před koncertem skupiny v Česku. Svou show odehraje skupina na stadióně Bezigrad.


Dva dny před Ostravou vystoupí skupina v Bulharsku (1.3.2007)

Po dvou týdenní odmlce oznámili Iron Maiden další koncert, ten se uskuteční 4.6.2007 v Sofii na stadióně Lokomotiv. Někteří fanoušci, kteří v červnu pojedou na koncert skupiny na Bazaly si tak pochvalují to, že se skupina po odmlce od koncertní série v březnu sehraje a Bruce Dickinson pořádně rozezpívá a v Ostravě tak předvedou ještě pekelnější show..


Rádio Hey s fanoušky vybere další předkapelu pro ostravský koncert (23.2.2007)

Iron Maiden svěřili úlohu vybrat dalšího předkokana na ostravský koncert rockovému rádiu Hey. Šanci vystoupit před Iron Maiden tedy mají všechny české kapely, které se do tohoto konkurzu přihlásí.

Více info na : www.metalhey.com


Poslechněte si Lauren Harris! (21.2.2007)

Po turné k nejnovějšímu albu Iron Maiden, které proběhlo během podzimu a zimy 2006 bude britskou legendu i nadále po koncertech během letního turné doprovázet předkapela Lauren Harris, jednadvacetileté dcery baskytaristy Iron Maiden Steva Harrise. Platit to bude samozdřejmě i pro ostravský koncert na Bazalech, na kterém se taktéž Lauren Harris se skupinou představí.
Mnoho fanoušků jsou na tuto mladou zpěvačku velmi zvědaví a většina její skladby zatím nikdy neslyšela. Proto máte nyní jedinečnou šanci si stáhnout dvě MP3 s jejími skladbami. Styl Lauren by se dal přirovnat k takovému melodickému a zpěvnému rocku, takže to bude jako předkapela před hlavní hvězdou určitě zajímavé spestření.

Stáhněte si zdarma dvě MP3 skladby Lauren Harris.


Nejlepší kytarista skupiny? Dave Murray! (23.1.-21.2.2007)

Vyhodnocení ankety :
Kdo je nejlepší kytarista skupiny?
Dave Murray 61% (100 hlasů)
Adrian Smith 24% (39 hlasů)
Janick Gers 15% (25 hlasů)


Navštíví letos Iron Maiden i Slovensko ? (19.2.2007)

Skupina zatím oznámila rovný tucet koncertů, které odehraje v různých částech světa. Fanoušci v zemích, kde ještě skupina koncert neohlásila jsou však stále napjatí, po celkem rychlém postupném oznamování koncertního turné v březnu a červnu letošního roku se nyní situace uklidnila, ale podle zákulisních informací se skupina objeví ještě i v jiných zemích.
V napjetí jsou také fanoušci na Slovensku, kde ještě koncert ohlášen nebyl a není zatím jisté, zda vůbec bude. Podle všeho se nejmenované slovenské agentůry snaží Iron Maiden na koncert na Slovensko pozvat, ovšem jak jsou daleko, to zatím veřejnost neví. Po ohlášení megakoncertu na ostravských Bazalech navíc většina slovenských příznivců vsadila na jistotu a koupila si lístek. Možná ovšem není náhoda, že skupina si vybrala právě Ostravu, neboť v případě nekonání koncertu ani v Polsku a ani na Slovensku budou mít fanoušci obou zemi moravskoslezskou metropoli blízko od domovů..


Iron Maiden live 2007 (14.2.2007)

Skupina oznamuje postupně stále další koncerty a účasti na festivalech po celém světě. Zatím posledním oznámeným koncertem je Indie, kde skupina vystoupí poprvé ve své dlouhé kariéře. Bude to jedinečný koncert, který skupina odehraje na krásných pozemcích paláce ve městě Bangalore.

Iron Maiden Live 2007 (prozatimní potvrzené koncerty) :

9.3. - Dubaj (Desert Rock Festival), UAE
11.3. - Atény, Řecko
14.3. - Bělehrad (možnost dopravy s Bruce Air), Srbsko
17.3. - Bangalore, Indie
6.6. - Ostrava, Česká Republika
8.6. - Ludwigshafen, Německo
10.6. - Donington (Download Festival), Anglie
14.6. - Venice (Heineken Jammin Festival), Itálie
16.6. - Zwolle (Fields of Rock Festival), Nizozemsko
17.6. - Duisburg, Německo
20.6. - Řím, Itálie
23.6. - Dessel (Graspop Festival), Belgie


Fanoušci z Prahy, můžete se spojit! (12.2.2007)

Fanoušci z Prahy, popřípadě i z okolí se můžou spojit a jet spolu na koncert Iron Maiden do Ostravy společně vlakem. Je to tak jedinečná šance získat hromadné zlevnění jízdenky a navíc se s ostatními fanoušky pohodlně dopravit až do Ostravy.

Více info na : www.kerda.eu


Jaký "playlist" by jste chtěli slyšet? (9.2.2007)

Fanoušci, kteří si již lístky na ostravský koncert koupili, nebo objednali již přemítají, jaký že playlist skupina pro červnový koncert vymyslí. Z neoficiálních informací zatím vyplývá, že by skupina měla zahrát několik skladeb z nového alba a k tomu ostatní osvědčené hitovky.

Sestavte si však playlist, který by jste chtěli právě vy! Na konci hlasování poté sestavím "playlist snů",tedy skladby z nejvíce body a řadit budu jednotlivé skladby také podle toho,v jakém je dáte pořadí,takže neváhejte a vložte playlist,který by jste chtěli,aby skupina zahrála na červnovém koncertě v Ostravě!


Další podrobnosti ostravského koncertu (7.2.2007)

Již dnešní den odstartoval prodej vstupenek, které se pohybují v těchto cenách - k stání 795 a 1100 korun, k sezení v rozmezí od 895 do 1450 korun.Očekává se obrovský zájem a koncert by měl být vyprodán minimálně do několika dnů.Velký zájem je také z řad fanoušků z Polska a Slovenska.Už se také objevili některé informace o goreografii koncertu, scéna a celkové pojetí by mělo být podobné jako při turné k A Matter Of Life And Death, tedy válečné.Měl by se dokonce také oběvit Eddi s tankem, jak tomu bylo i na předchozím obrovsky úspěšném turné. „Jsme potěšeni, že se můžeme vrátit do České republiky.Poslední turné mělo fantastické ohlasy a všem nám bylo jasné, že se musíme vrátit na místa, kam jsme se nedostali." zdůraznil Bruce Dickinson.Koncert to bude opravdu jedinečný,podle neoficiálních informací by se na stadión na Bazalech mělo při tomto koncertě vměstnat až okolo 25 tisíc fanoušků!Playlist skupiny při tomto vystoupení by měl obsahovat jak písně z nejnovějšího alba,tak i starší osvětčené hitovky.Oznámení tohoto koncertu zvedlo v Česku velký mediální zájem,ve včerejších Událostech na ČT1 se dokonce v Ostravském kraji oběvila zhruba tří minutová reportáž o tomto koncertě,kde byli k vidění i záběry ze 14 let starého koncertů Iron Maiden ve Vítkovické hale.


Tak je to tady! Iron Maiden vystoupí v Česku! (6.2.2007)

Po mnoha spekulacích a dohadování oznámili Iron Maiden konečně koncert v Česku! Britská heavy metalová legenda se do Česka vrací opět po dvou letech a odehraje zde pekelnou šou na ostravských Bazalech,stadiónu fotbalistů Baníku Ostrava. Koncert se uskuteční 6.6.2007 ve středu a jeho přesný program bude teprve upřesněn,co už ovšem bylo zveřejněno,je předskokan skupiny,kterou bude skupina Laury Harris,dcery Steva Harrise.To nejdůležitější v součastnosti je,že lístky na tento koncert se začínají prodávat již od zítřejšího dne!A to v síti Tickepro,kde si lístky můžete objednat buďto online přes internet,nebo přímo v některé z prodejen Ticketpro.Ceny vstupenek zatím nebyly zveřejněty,ale odhaduje se,že by se měly pohybovat okolo jednoho tisíce,podle místa.V dalších dnech se můžete těšit na další podrobnosti..

Více info a prodej vstupenek: www.ticketpro.cz


Skupina oznámila další tři koncerty (5.2.2007)

Skupina postupně oznamuje další a další koncerty a plánované vystoupení na festivalech po celém světě,nyní byly oznameny další tři koncerty.Iron Maiden vystoupí na festivale Fields Of Rock konaném 16. a 17.června.Skupina bude vystupovat již první den festivalu,jako jeho hlavní hvězda!Festival se bude konat v Holandském městě Biddinghuizene a vstupenky se začínají prodávat již od 10.února.Na tomto festivale vystoupí i další hvězdy jako Ozzy Osbourne,Black Label Society,Motörhead,či Life of Agony.

Dnes skupina oznámila čerstvě další dva koncerty konané taktéž v červnu tohoto roku. 8.června se bude konat koncert v Německém Ludwigshafen a 17.června odehraje skupina další koncert v Německu a to konkrétně v Duisburgu.


Skupina vystoupí na festivale v Doningtnu (31.1.2007)

Jak se již v zákulisí šuškalo delší dobu, Iron Maiden vystoupí na obřím festivale v anglickém Doningtnu.Festival startuje 8.června,samotná skupina se na něm představí 10.června (sobota).Ještě předtím na tomto festivalu vystoupí také dvě další hlavní hvězdy, My Chemical Romance a Linkin Park.Právě Iron Maiden by ale měli být tou největší hvězdou celého festivalu.Naposledy se skupina na tomto festivalu ukázala v roce 2003,kdy sklidila obrovský ohlas,celkově bude v Doningtnu sestava Steva Harrise koncertovat po čtvrté!

Další informace a možnost objednat si vstupenky na : www.downloadfestival.co.uk


Na březen jsou oznámeny již tři koncerty (17.1.2007)

Iron Maiden ohlásili na letošní březen již třetí koncert.Po Desert Rock festivale v Dubaji,čeká skupinu koncert v Aténách a zatím poslední oznámený koncert se uskuteční 14.března v Bělehradě,kde se mohou fanoušci dopravit v letadle pilotovaném samotným Brucem Dickinsonem,v rámci Bruce Air.Koncert v Bělehradě bude mít zvláštní příchuť,neboť skupina tam naposledy koncertovala před 20 lety v rámci Somewhere on Tour,přesně 10.září 1986.Kapacita Fair Indoor Arény je 18 tisíc míst,vstupenky na tento koncert se začínají prodávat od 24.ledna.

Série koncertů - březen 2007
9.3. - Dubaj,Desert Rock Festival
11.3. - Atény
14.3. - Bělehrad (možnost dopravy s Bruce Air)


V březnu čekají skupinu koncerty v Dubaji,i Řecku (15.1.2007)

Již v prosinci skupina ohlásila,že bude hlavní hvězdou Dubajského festivalu DESERT ROCK,který se bude konat 9.března 2007.Předskokanmi budou The Prodigy a vystoupí i několik dalších skupin,včetně třeba Lauren Harris.
Nyní skupina potvrdila další koncert,ten se uskuteční 11.března 2007 v Aténách.Kapacita Faliro Pavilion Indoor Arény je 10 tisíc míst.Skupina by v březnu měla ještě odehrát dva koncerty,které by měly být oznámeny již brzy!

Bruce Dickinson pracuje na novém filmu (9.1.2007)

Zpěvák skupiny Bruce Dickinson pracuje na produkci nového filmu.Bruce je muž mnoha zájmů a do jeho dlouhého seznamu koníčků patří i produkce filmu.Podle švédského deníku Expressen Bruce v součastnosti pracuje na novém snímku,který bude pojednávat o životě a díle známého okultisty Aleistera Crowleyho (1875-1947).Film by měl vyprávět o profesorovi na jedné z anglických univerzit,kterého po jednom experimentu posedne duch Crowleyho. Samotný Crowley byl vždy na rudovlásky a tak se i profesor zamiluje do krásné zrzky, své studenky.Bruce je již léta Crowleyho obdivovatel a tak není jeho práce na tomto filmu ani tak překvapivá.Na další detaily si budeme muset ještě počkat,ale údajně se počítá s uvedením snímku do kin zhruba v období,kdy se bude konat slavný filmový festival v Cannes.


Fotogalerie z turné 2006 - 2.část (8.1.2007)

DÁNSKO - Aalborg Gigantium (9.11.2006)
JAPONSKO - Hiroshima Yubinchokin Hall (26.10.2006)
KANADA - Toronto, ON - Air Canada Centre (16.10.2006)


Fotogalerie z turné 2006 - 1.část (5.1.2007)

ANGLIE - London Earls Court (22-23.12.2006)
IRSKO - Dublin The Point (20.12.2006)
DÁNSKO - Aalborg Gigantium (9.11.2006)


Different World na třetí příčce! (5.1.2007)

Singl Different World se tento týden dočkal skvělého úspěchu,když se v UK žebříčku dostal až na třetí pozici v prodejnosti singlů!