Archív článků 2006

Iron Maiden v lednovém vydání časopisu Spark (26.12.2006)

Hlavním tématem lednového vydání rockového magazínu Spark bude Iron Maiden! Na titulní stránce se objeví Bruce Dickinson a Steve Harris,skupině bude věnováno několik stránek,které by se měly zabývat zejména nejnovějším albem "A Matter Of Life And Death". Nenechte si tedy toto číslo ujít,nebo popřípadě si jej určitě nezapomeňte od někoho půjčit.


Hezké Vánoce a šťastný nový rok 2007! (23.12.2006)

Tak je to zase tady!Končí nám další rok,letos 2006 a my můžeme bilancovat co se nám v tomto roce povedlo a co zase ne.Věřím,že pro všechny z vás to byl úspěšný rok,ve kterém kladné věci a zážitky převážily ty záporné.Zároveň děkuji za vaši přízeň a za spousty pozitivních emailů,které mi posíláte.I v příšťím roce se budu snažit na tomto webu pracovat a i když času není nikdy moc,v budoucnu se snad podaří i vylepšit mírně design tohoto webu.
Pokud bych měl shrnout rok 2006 z pohledu Iron Maiden,tak jedním slovem musím říct, že to byl rok parádní!Po práci na materiálu k novému albu se nám pod ruce nejprve v červenci dostal singl "The Reincarnation Of Benjamin Breeg",který výrazně napověděl již dopředu,že nové album bude bomba,načež 28.srpna vyšlo samotné album,které smetlo vše, co mu stálo v cestě a ukázalo,že skupina,která hraje již téměř třicet let je stále heavy metalovým králem a to neotřesitelně!Krátce po vydání alba odstartovalo turné,během kterého skupina odehrála 44 koncertů napříč celým světem pro milióny fanoušků... UP THE IRONS 2007!


Recenze koncertu z Paříže (19.12.2006)

Přečtěte si recenzi na koncert Iron Maiden k Pařížskému koncertu,konaném 28.listopadu v "Palais Omnisports de Bercy".. ZDE


Nejlepší skladbou nového alba jste zvolili "Different World"!
(24.10.-16.12.2006)

Od října do prosince jste se mohli zapojit do hlasování o nejlepší skladbu nového alba "A Matter Of Life And Death".Díky vám se z vítězství může radovat otvíračka a plnokrevná energická hitovka "Different World".Druhé místo obsadilo dílo mistra Harrise "For The Greater Good Of God",které se v prvním měsíci těšilo suverennímu vedení,ale nakonec pozici neudrželo.Třetí se poté umístila skladba "The Reincarnation Of Benjamin Breeg".Děkuji všem,kteří se tohoto hlasování zůčastnili.

Vyhodnocení ankety:
Nejlepší skladba alba "A Matter Of Life And Death"?
Different World 37% (87 hlasů)
These Colours Don't Run 4% (9 hlasů)
Brighter Than a Thousand Suns 7% (16 hlasů)
The Pilgrim 6% (15 hlasů)
The Longest Day 6% (13 hlasů)
Out Of the Shadows 3% (8 hlasů)
The Reincarnation of Benjamin Breeg 9% (22 hlasů)
For The Greater Good of God 19% (45 hlasů)
Lord Of Light 4% (10 hlasů)
The Legacy 5% (11 hlasů)

Celkem hlasů: 236


Iron Maiden vydají jedinečné nahrávky z turné! (5.12.2006)

Turné k novému albu "A Matter Of Life And Death" je zatím nadmíru úspěšné,skupina postupně projede 14 zemí,což bude v součtu celkem 44 koncertů!Turné bude zakončeno dvojkoncertem v Londýnském Earls Courte 22. a 23.prosince.
K oslavě završení tohoto skvělého turné vydá společnost EMI 26.prosince první digitální singl skupiny v limitované edici!Tento exkluzivní digitální singl bude obsahovat živou verzi skladby "Different World",kterou si budou moct fanoušci stáhnout v den vydání (26.prosince) ve formátu MP3.Navíc fanoušci,kteří si objednají tento digitální singl a kterýkoliv z ostatních mezi nedělí 3.prosince a pondělím 25.prosince,budou mít možnost se podívat na speciální rozhovor se Stevem Harrisem.
"Toto turné je fantastické,fanoušci jsou všude perfektní.Odezva na to,že na koncertech hrajeme všechny skladby z alba je omračující."říká Steve Harris. Tato jedinečná nabídka k poslechu těchto nahrávek je k dispozici na oficiálním webu skupiny www.ironmaiden.com.Objednávky budou doručeny 26.prosince,poté budou nenávratně smázány.

Singl v podobě třech nosičů bude v obchodech od 26.prosince 2006:

CD singl - s dvěma písněmi,jednou z nich je ještě nevydaná živá verze písňě "Iron Maiden"

Limitovaná edice 7" obrázkového vinylu - obsahuje ještě nevydanou živou verzi písně "Fear Of The Dark".

Limitovaná edice DVD singlu - obsahuje plakát a kalendář 2007. Tato edice bude obsahovat animované video z režie Howarda Greenhalga,doposud nevydanou živou verzi písně "The Reincarnation Of Benjamin Breeg",studiovou cover verzi písně "Hocus Pocus" od kapely Focus a DVD bude také obsahovat spousty fotografií z koncertů během turné.


Singl "Different World" v USA sedmý (30.11.2006)

Historicky první komerční singl,který Iron Maiden za mořem vydali,dosáhl skvělého úspěchu."Different World",otvíračka nejnovějšího alba "A Matter Of Life And Death" se umístila v USA na sedmé příčce.


Podívejte se na fotogalerie z tohoto turné.. (28.11.2006)

Hodně fanoušků mi píše,kde najdou fotky z probíhajícího turné skupiny,proto zde zveřejnuji několik odkazů,na kterých naleznete fotogalerie s celkem solidním počtem fotek..

USA - Hartford (4.10.2006)
Kanada - Quebec City (09.10.2006)
USA - Uniondale (12.10.2006)


Letecká siréna stále ve skvělé formě! (18.11.2006)

Nejlepší heavy metalový zpěvák všech dob? Bruce Dickinson k tomu má určitě všechny předpoklady.I když už mu táhne na padesát let,jeho hlas je stále neuvěřitelně svěží a zvládá stále víc než bravurně všechny skladby repertoáru Iron Maiden. Na posledním albu navíc ukázal,že je ve formě,která se klidně dá přirovnat zlatým rokům alb jako Powerslave!Zpěvák,který si umí se svým hlasem neuvěřitelně pohrát exceluje téměř ve všech skladbách "A Matter Of Life And Death".Jeho výšky jsou stále úchvatné,jeho držení hlasu a hlavně jeho rozsah.Umí zazpívat romantickou pasáž v písňi "For The Greater Good Of God",že se všem fanynkám a možná i většině fanoušků podlamují kolena a naopak zvládá bravúrně i tvrdé písňě typu "Iron Maiden". Těžko si pro Iron Maiden představit lepšího zpěváka než je Bruce.S Paulem,ani s Blayzem by to Maiden nedotáhli zcela jistě nikterak daleko,kdyby mladíček ze skupiny Samson tehdy před dávnými léty nevystřídal Paula,jen těžko domýšlet,co by se dělo.Bruce je muž mnoha koníčků,i profesí.Je o něm známo,že udělal pilotní zkoušky a je pilotem na klasických mezistátních letech,navíc miluje i létání s malými letadly.Mezi jeho další velké záliby patří i šerm,či hra na kytaru.Jeho nejoblíbenější skupina,kterou si vždy rád pustí jsou legendární "Deep Purple".O sympatickém zpěvákovi jedné z nejlepších skupin všech dob by se dalo diskutovat dlouho a i jeho životopis je pestrý,i když nikdy nevedl jako jeho někteří kolegové vokálisté rockerský styl života.Podrobně Bruce o všem vypráví ve výborné biografii o Iron Maiden "Run To The Hills". Bruce Dickinson je stále ve skvělé formě a Iron Maiden dál vyprodávají haly po celém světě!


Classic Rock Awards (14.11.2006)

Adrian,Rod a Bruce obrželi minulé pondělí v Langham's Hotel v Londýně tradiční ocenění od Classic Rock Magazine.Toto významné rockové ocenění získali za nejlepší album - "A Matter Of Life And Death",Rod získal takz. "VIP" ocenění.


Iron Maiden a Rod Smallwood jdou za "Phantom Music"(4.11.2006)

Iron Maiden neobnovili svou smlouvu s managementem společnosti Sanctuary Group. Důvodem je skutečnost, že jeden ze zakladatelů Sanctuary Rod Smallwood, člověk, který kapelu objevil, odchází od této společnosti a zakládá novou firmu Phantom Music Management. Smallwood bude zatím ještě dalších šest měsíců spolupracovat se Sanctuary jako jejích poradce. Ani skupina nekončí definitivně svou spolupráci se společností. Mají podepsanou smlouvu, která zajišťuje firmě práva organizovat koncertní trasy kapely a distribuovat jejich desky. Jejich dceřina společnost Bravado vlastní také práva na nové album „A Matter Of Life And Death" ve Spojených státech. (zdroj:www.spark-rockmagazine.cz)


Nové album zbírá další úspěchy! (22.10.2006)

Nové album "A Matter Of Life And Death" je dalším mistrovským dílem heavy metalové legendy Iron Maiden a získává úspěchy po celém světě.Další zlatý album získala skupina v Řecku!


Nový videoklip "Different World" (17.10.2006)


Skupina představila po vydání videoklipu "The Reincarnation Of Benjamin Breeg" další videoklip z nového alba."Different World" se oproti svému předchůdci liší hlavně v tom,že je celý postaven (podobně jako videoklip k "Wildest Dreams") na počítačové grafice.Ta je celkem solidně propracovaná a nabízí nám zajímavý příběh s poutavými záběry.Však posuďte sami.. Videoklip "Different World"


A Matter Of Life And Death (16.10.2006)

Dnes jsem zařadil do sekce Albumy nové album "A Matter Of Life And Death".Na této skromné stránce naleznete základní info o albu a také stručné hodnocení.Na charakteristice konkrétních skladeb se zatím pracuje.


Iron Maiden získali v Kanadě zlatý album! (13.10.2006)

Celosvětově úspěšné nové album "A Matter Of Life And Death" získalo další ocenění!V Kanadě se totiž již prodalo víc jak 50 tisíc kusů a skupina tak získá zlatý album!

Brzy výjde videoklip "Different World"! (12.10.2006)

I přesto,že skupina je na turné,které v součastnosti probíhá za oceánem se aktivity zaměřují mimo koncerování také na vydání nového videoklipu z aktuálního alba "A Matter Of Life And Death".Po výborném sedmi minutovém videoklipu "The Reincarnation Of Benjamin Breeg" přichází pravá heavy metalová hitovka v podobě velmi energické a svižné otvíračky alba,"Different World". Na kousky záběrů z tohoto chystaného videoklipu se můžete podívat ZDE


Skupina plánuje vydání singlu "Different World" (8.10.2006)

Po prvním singlu "The Reincarnation Of Benjamin Breeg" z nového alba,který si mimochodem ve světě vedl nadmíru dobře a prvenství v hitparádách získal ve Španělsku,Švédsku,Finsku a Maďarsku přichází na řadu další singl.A tentokrát to již bude píseň,která má silný potenciál pravé hitovky.Singl "Different World" bude navíc pro Evropu ve formátě speciálního suveníru.Bude obsahovat i speciální bonusové skladby,které vznikly po nahrávání nového alba v Londýnském studiu Sarm. Tyto 3 speciální formáty vyjdou v Evropě,Británii a Kanadě a datum jejich vydání bude oznámen před začátkem evropské části turné.
Poprvé vydá také skupina komerční singl v Americe,kde budou na jedné kompilaci ještě bonusové skladby,které se již objevili na předchozím singlu,tedy "Hallowed By Thy Name" a "The Trooper" ,které skupina nahrála pro Rádio 1 v rámci střetnutí legend.


Odstartovalo celosvětové turné k novému albu! (5.10.2006)

Včera 4.10.2006 odstartovalo celosvětové turné Iron Maiden k novému studiovému albu "A Matter Of Life And Death" koncertem v městě Hartford ve státě Connecticut. Skupina tak odstartovala sérii 44 koncertů po celém světě,kterou zakončí až 23.prosince v Londýně.Mezi zeměmi,kde skupina vystoupí však bohužel nefiguruje Česká Republika a tak skalním fanouškům nezbývá,než jet na nejbližší koncert do Německa,kde se uskuteční dva koncerty,ve Sttutgartu a v Dortmundu.

Foto z koncertu v Hartfordu


Iron Maiden získali ve Finsku platinový album! (3.10.2006)

Album "A Matter Of Life And Death" se po vydání stalo celosvětově úspěšným! Kvalitní a propracovaný počin,který vyšel na sklonku tohoto srpna a září se ihned začal velmi úspěšně prodávat.Obrovských úspěchů dosáhly také singly,které se v hitparádách celého světa dostali vždy mezi nejlepší.Skupina si také připisuje na svůj účet platinovou desku,kterou získá za 30 tisíc prodaných alb ve Finsku!


Turné k novému albu staruje již ve středu 4.října! (27.9.2006)

Tak je to tu!Iron Maiden po vydání nového studiového alba "A Matter Of Life And Death" opět vyrážejí objet celý svět.Jako pokaždé po vydání nového materiálů bude následovat obrovské světové turné,které opět navšťíví desítky tisíc lidí!Skupina představí na koncertech nahrávky z aktuálního počinu,ale samozdřejmě také nebudou chybět ostatní skladby v čele s osvědčenými htovkami typu "Run To The Hills, The Number Of The Beast,či The Trooper"! Choreografie a scéna,která bude skupinu provázet po celé turné je samozdřejmě ještě v utajení a fanoušci jí uvidí až živě na koncertech.Aktuální album má válečnou tématiku,takže třeba přívětivý modrý háv pódia,jako tomu bylo při turné k albu "Brave New World" určitě nelze čekat.Z největší pravděpodobností lze spíš čekat něco,jako v případě živých hraní skladby "Paschendale" z alba "Dance Of Death".Každopádně se vším tímto nechme překvapit,určitě to bude opět jak už to mají Maiden ve zvyku bomba!A ti šťastnější,kteří i přes to,že v rámci tohoto turné Iron Maiden do Česka nedorazí uvidí některý z koncertů živě mohou čekat na skvělý životní zážitek! UP THE IRONS!


Anketa:Nové album hodnotíte jako vynikající! (13.9.-27.9.2006)

Vyhodnocení ankety
Jak se vám líbí nové album?
10 94% (95 hlasů)
9 1% (1 hlas)
8 2% (2 hlasy)
7 0%
6 1% (1 hlas)
5 0%
4 0%
3 0%
2 0%
1 2% (2 hlasy)

Nové album opět překonalo všechny hranice! (23.9.2006)

Iron Maiden jsou po vydání nového studiového alba "A Matter Of Life And Death" stále neotřesitelně na pomyslném metalovém trůně.Nové album Maiden opět překonalo všechny očekávání a skupina opět,jako téměř při každém vydání nového počinu šokovala svou dokonalostí.Je až neuvěřitelné,že metaloví mohykání,kteří oslaví za dva roky třicet let od svého založení stále přicházejí s tím poctivým a pravým heavy metalem a přesto se při poslechu jejich alb nenudíte,ba naopak jste opaření,co vše lze vymyslet,kolik ještě postupů a nových hudebních dimenzí lze ještě otevřít.Abych řekl pravdu,na nové album jsem čekal s velkým napětím,neboť jsme si říkal,že přece už jen dál jít nejde a že teď už prostě zákonitě musí přijít slabší album a cesta na ústup,jak to v takových případech už bohužel bývá.Když jsem ovšem pustil kompilaci deseti vesměs dlouhých písní,zůstal jsem doslova a dopísmene stát,jako (promintě mi ten výraz) "posraný"!Neměl jsem slov a nemám je s odstupem času ještě ani teď.Mohl bych toho napsat spousty,ale vy,kdo jste toto album už také měli tu čest slyšet musíte se mnou souhlasit,že výkony všech členů skupiny jsou za hranicemi všech ostatních a Iron Maiden vévodí i nadále korábu jménem heavy metal!


Takto se natáčelo nové album... (29.8.2006)

Máte jedinečnou možnost podívat se,jak se točilo nové album "A Matter Of Live And Death",které v Evropě vyšlo již v pondělí 28.srpna!

Pohled do zákulisí natáčení "A Matter Of Live And Death"


Anketa:Líbí se vám obal nového alba?(17.7.-24.8.2006)

Vyhodnocení ankety
Líbí se vám obal nového alba?
super 34 hlasů
velmi dobrý 18 hlasů
jde to 1 hlasů
nelíbí 1 hlasů

Iron Maiden vydali nový singl!(15.8.2006)

Iron Maiden vydali včera 14.8.2006 nový singl "The Reincarnation Of Benjamin Breeg" k dlouho připravovanému albu "A Matter Of Life And Death",které vyjde v Evropě již 28.srpna!K tomuto již vydanému singlu byl navíc již natočen výborný videoklip(najít ho můžete i na této stránce).


Ochutnejte skladby z nového alba před vydáním!(12.8.2006)

Iron Maiden se rozhodli jít před vydáním nového alba "A Matter Of Life And Death" zcela novou cestou.Svým fanouškům nabídli ještě před oficiálním vydáním k poslechu 3 skladby!

The Reincarnation Of Benjamin Breeg (videoklip)

Different World (audio)

Brighter Than A Thousand Suns (audio)


Skupina oznámila speciální formáty nového alba(8.8.2006)

Skupina oficiálně představila datumy vydání nového alba "A Matter Of Life And Death".Ve většině zemích včetně Evropy a České Republiky vyjde už 28.srpna!V Kanadě poté vyjde o den později,tedy 29.srpna a Američané si na něj počkají až do 5.září.
Pro všechny fanoušky bude CD album k dostání i jako limitovaná edice ve speciálním deluxe formátě,které bude obohacené o bonusové DVD! DVD bude obsahovat přibližně hodinový dokument, plus videa a fotky vytvořené během prací a nahrávání nového alba. Dokument nazvaný "The Making Of A Matter Of Life And Death" režíroval Matthew Amos (DVD Early Days a Death On The Road ) a většina materiálu v něm byla vytvořena a pořízena samotným Kevinem Shirleym během nahrávání nového alba , takže se máme určitě na co těšit. Bonusové DVD navíc ještě k tomu bude obsahovat promo video k singlu "The Reincarnation of Benjamin Breeg" a video skupiny při nahrávaní skladby "Different World".
"A Matter Of Life And Death" bude navíc taky k dostání v limitovaném vinylovém formátě "Picture Disc" v otvíracím obale.Dalším formátem bude digitální formát, který je možno si stáhnout z nově otevřeného digitálního obchodu skupiny.Navíc celý album anebo jen určité skladby, si můžete stáhnout pro váš počítač nebo přenosný MP3 přehrávač.
Další novinkou je,že si můžete do vašeho mobilu stáhnout spousty oblíbených kreseb skupiny,pozadí a taky šetřiče.Zatím tyto služby bohužel fungují jen pro britské fanoušky,ale snad se brzy dočkáme i my.


Znovuotevření Eddieho Baru v Santa Barbara de Nexe v Portugalsku(6.8.2006)

Aktivity Iron Maiden pokračují i nadále,nedávno byl opět znovu otevřen Eddieho Bar v Santa Barbara de Nexe v Portugalsku. Po nešťastné smrti Manu Da Silvy, který byl dlouhodobý přítel Steva Harrise a zároveň vedl tento bar,nechal ho Steve zavřený skoro celý rok. Po roce byl ale tento bar opět uveden do provozu,konkrétně 18.července.Otevírací doba je od středy do soboty a to konkrétně od 19 hodin do 2 hodin ráno.V případě možných speciálních akcí si můžou navštěvníci prohlédnout rozpis přímo na místě. Steve požádal o provoz Davea Sullivana s Jeffom Danielsom a Terrym Rancom. Zasvěcení fanouškové Maiden tyto jména jistě znají. Terry a Dave byli prvními kytaristy kapely a Jeff byl první a zároveň i jediný roadie kapely v roce 1975. Steve Harris řekl:"Neumím si představit na tuto práci nikoho lepšího,než jsou Dave, Terry a Jeff.Svou přítomností vrátí zpět 30 let kapely." Po smutku ze smrti Manu Da Silvy se tedy opět Eddieho Bar v Santa Barbara de Nexe v Portugalsku po roce rozjíždí a všichni fanouškové jsou zvání.

Věnované památce Manu Da Silvy.


Odhalení obalu nového singlu(3.8.2006)

Iron Maiden dnes odhalili obal předem avizovaného singlu,na který jste se již mohli podívat i z nového videoklipu."The Reincarnation Of Benjamin Breeg" je úchvatná skladba a jak řekl Steve Harrise,vystihuje atmosféru celého alba,takže se určitě máme na co těšit.Singl bude k dostání od 14.srpna,v jakých podobách a CD edicích,to se můžete dozvědet,pokud se podíváte níže.


Iron Maiden startují nové turné 4.října v USA(1.8.2006)

Iron Maiden oznámili světu,že jejich nové turné k albu "A Matter Of Life And Death" odstartuje 4.října v USA,konkrétně v městě Hartford ve státě Connecticut. Na startu turné odehraje skupina 8 koncertů v USA a následně bude pokračovat 3 koncerty v Kanadě.Lístky na tyto koncerty se veřejnosti prodávají až do 12.září. Členové oficiálního fanklubu mají připravený speciální předprodej.
"Po hodně letech je to poprvé,co začínáme světové turné ve státech,"říká zpěvák skupiny Bruce Dickinson.Již dříve členové skupiny řekli,že jsou nadmíru spokojeni s novým albem a že bude velká výzva tyto písně zahrát před fanoušky naživo.Na celé show,kterou skupina plánuje rozjet v USA se už dokončují detaily,měla by to být,jak už u Iron Maiden bývá zvykem pekelná show,která zůstane fanouškům nezapomenutelně v pamětích. "A samozdřejme, náš kamarád Eddie si už taky zabezpečil letenky."připoměl Bruce maskota Iron Maiden.Po koncertech "v zámoří" odcestuje skupina do Japonska a poté se samozdřejmě také představí po Evropě.Předkapelou na turné v USA bude mladá nadějná skupina Bullet for My Valentine.


Skupina představila videoklip "The Reincarnation Of Benjamin Breeg"! Je to nářez!!!(18.7.2006)

Iron Maiden nabídli svým fanouškům zhruba dva měsíce před vydáním singlu "The Reincarnation Of Benjamin Breeg" zcela nový videoklip k této písni. A jak můžete posoudit i vy,je to nářez,je to bomba!Tahle skladba se mi šíleně zalíbila hned po prvním poslechu a to u propracovaných písní Maiden u mě nebývá vždy zvykem.Celkově je videoklip velmi povedený,nabízí v rychlém sledu spousty fotek z historie a zároveň záběry z nahrávání nové písně,záběry ze studia,či různého focení skupiny a podobně.Už se těším,až tento videoklip uvidím v plné kvalitě!Neváhejte tedy a ochutnejte nový videoklip: Iron Maiden(The Reincarnation Of Benjamin Breeg).

!Pokud se vám odkaz nerozjede,klikněte na něj pravým tlačítkem myší a vyberte možnost "vlastnosti"(úplně dole).Poté zkopírujte celou adresu a vložte ji do příkazového řádku!


Bruce a Steve o novém albu...(15.7.2006)

Iron Maiden postupně odhalili datum vydání nového alba a singlu,v utajení nenechali ani seznam skladeb a v poslední řadě ukázali světu i obal nového alba,který je,jak už to u Maiden bývá zvykem mistrovský.Informace o připravovaném albu obletěla svět rychlosti světla,psaly o ní světové deníky,časopisy,i internetové servery. Před vydáním již 14.studiového alba poskytli Bruce Dickinson a Steve Harris rozhovor pro anglický časopis "Kerrang!".
"Brave New World a Dance Of Death byli oba dva velmi dobré alba",říká Bruce. "Ale nebyli ani zdaleka tak dobré,jako toto!Toto album je Dance Of Death bez snahy. Toto celé album se zdá být uvolněné.Přirovnal bych ho k jízdě v obrovském autě s velkou spotřebou.Stačí šlápnout na pedál a cítit tu obrovskou sílu." Steve Harris zdůraznil,že je neuvěřitelné,že si skupina objednala studio na 3 měsíce a album nahrála již za 2.Dále dodal:"Nehádali jsme se,jako se většinou hádame! Skutečně jsme se zaměřili na každou skladbu a byla to velmi kladná zkušenost." Bruce charakterizuje album:""Některé z nových písní jsou dost zlé, ale je to tím,v jakých časech žijeme.Máme tu světový fundamentalizmus,státem podporovaný terorizmus,špinavé bomby,globální oteplování a spoustu jiných věcí.Myslím,že tohle je naše odpověď na toto všechno."


Kompletní seznam skladeb nového alba a singlu(6.7.2006)

Seznam skladeb nového alba A MATTER OF LIFE AND DEATH:
1. Different World - Smith/Harris - 4.17
2. These Colours Don't Run - Smith/Harris/Dickinson - 6.52
3. Brighter Than a Thousand Suns - Smith/Harris/Dickinson - 8.44
4. The Pilgrim - Gers/Harris - 5.07
5. The Longest Day - Smith/Harris/Dickinson - 7.48
6. Out Of the Shadows - Dickinson/Harris 5.36
7. The Reincarnation of Benjamin Breeg - Murray/Harris - 7.21
8. For The Greater Good of God - Harris - 9.24
9. Lord Of Light - Smith/Harris/Dickinson - 7.23
10. The Legacy - Gers/Harris - 9.20


Singl The Reincarnation of Benjamin Breeg:

Limitovaná CD edice:
1. The Reincarnation Of Benjamin Breeg
2. Hallowed Be Thy Name (Střetnutí legend Rádia 1)

Limitovaná 7" obrazová vinylová edice:
(i s nálepkou loga "skřížených pušek")
1. The Reincarnation of Benjamin Breeg
2. Run To The Hills (Střetnutí legend Rádia 1)
3. The Trooper (Střetnutí legend Rádia 1)

Žhavé informace před vydáním nového alba!(5.7.2006)

Již 19.června byl oficiálně ohlášen název,i seznam písní na novém albu,které by mělo vyjít začátkem října tohoto roku.Album,které ponese název A MATTER OF LIFE AND DEATH (v překladu tedy něco jako "Důvod pro život a smrt") bude mít kolosálních 72 minut,které obstará celkem 10 písní,které budou převážně hodně dlouhé.Nejkratší bude úvodní otvíračka "Different Worlds",která má 4:17,nejdelší písni albumu je naopak For The Greater Good of God s časem 9:24.Již v předešlém albu "Dance Of Death" skupina ukázala výborné propracované dlouhé skladby,jako "Paschendale" nebo "Dance Of Death",Bruce Dickinson však řekl: Myslel sem,že nad písně jako Paschendale,z prědešného alba se nedalo tak lechce dostat,ale po tom,co jsem si album znovu poslechl,společně s pár vybranými lidmi,a viděl jsem jejich reakce,věřím že se to povedlo. Máme se tedy určitě naco těšit.Na skládání a psaní písni se podíleli všichni členové,kromě Nicka.Steve Harris se přičinil na všech skladbách,ale zároveň mu pomáhali i ostatní.Členové Iron Maiden se schodují ,že toto album je zatím nejlepší za působení producenta Kevina Shirleya,který se skupinou již nahrál velice úspěšná alba "Brave New World" a "Dance Of Death".Album by měl být plný silných skladeb,skvělých melodií a nálad.Na nahrávání tohoto alba stačili skupině jen 2 měsíce ,přestože si studio skupina objednala na 3 měsíce!Ještě před samotným albem výjde 14.září singl "The Reincarnation of Benjamin Breeg"..


Vítejte na novém webu www.iron-maiden.xf.cz(4.7.2006)

Vítejte na nové stránce o heavy-metalové legendě Iron Maiden.O vytvoření stránek o mé životní skupině jsem uvažoval už delší dobu,ale teprve až v květnu 2006 jsem se do této práce pustil.Plný odhodlání a energie jsem na vytváření tohoto webu pracoval zhruba 1,5 měsíce.Nikterak jsem nespěchal,snažil jsme se napsat jednak fakta,ale naleznete zde také mé názory,třeba v sekci albumy,kde si můžete přečíst názory na písně. Táto stránka je jednak pro dlouholeté fanoušky Iron Maiden,ale také pro návštěvníky,kteří teprve poznávají obrovskou sílu a umění této nejlepší skupiny,která kdy mohla vstanout na pódiích celého světa...