Archív článků 2010

Anketa - březen (14.3.-12.4.2010)

Vyhodnocení ankety :
Líbí se vám název nového alba The Final Frontier?
Ano, velmi se mi líbí 249 hlasů
Moc se mi nelíbí 20 hlasů
Nevím 14 hlasů


Jak by mohl vypadat obal nového alba? (22.3.2010)

Iron Maiden oznámili název nového studiového alba The Final Frontier a turné, které bude podporovat tuto desku. To je zatím ovšem jediná velká potvrzená informace k chystané desce. Nad ostatními věcmi zatím mohou fanoušci Železné panny jen spekulovat, přemýšlet a diskutovat. A jednou z věcí nad kterou si všichni fanoušci mohou potrápit svou fantazii snad vůbec nejvíc, je podoba samotné grafiky nového alba a samotného hlavního motivu. Jak bude vypadat nový Eddie? Jakým směrem se skupina vydá nejen hudebně, ale i graficky? Nad těmito otázkami můžeme zatím, do oficiálního odhalení obalu nového alba, jen spekulovat, ale abychom si ukrátili čas, podívejme se na velmi povedené návrhy, nejen obalu nového alba, ale i různých dalších motivů s Eddiem.. zde .


Anketa - únor (4.2.-14.3.2010)

Vyhodnocení ankety :
Jak by mělo znít nové studiové album Maiden?
Typický sound IM + nové nápady a modernější projev 179 hlasů
Album s epickými (dlouhými) skladbami a modernějším projevem 66 hlasů
Album s rychlými a kratšími fláky 31 hlasů
Zcela odlišné album od ostatních, spousta nových experimentů 13 hlasů
Od každého trochu.. 8 hlasů


The Final Frontier - název nového alba metalových Bohů! (8.3.2010)

Ve čtvrtek 4.3.2010 šokovala skupina metalovou veřejnost a kromě nových koncertních termínů pro Severní Ameriku oznámila také název a předběžný termín vydání svého nového a dlouho očekávaného 15. studiového alba! Album ponese název The Final Frontier a podle oficiální stránky skupiny ironmaiden.com se dočkáme jeho vydání ještě v tomto roce a to nejpozději na konci léta!
Další vzrušující zprávou je to, že skupina bude do svého nadcházejícího turné, kromě již potvrzených show, přidávat další a koncerty budou pokračovat i v roce 2011. Můžeme tedy zřejmě očekávat turné, které bude rozděleno do více částí, tak jak tomu bylo i v případě toho posledního, v letech 2008 až 2009. Snad se dočká i naše země! Světové turné ponese název The Final Frontier World Tour a nebude se tak jednat o žádné takzv. best of turné, jak bylo některými médii předem avizováno, ale o regulérní turné na podporu nového studiového alba Iron Maiden.
Fanoušci Železné panny se mohou radovat, zvěsti o tom, že si kapela nechá vydání této studiové nahrávky až na příští rok definitivně padly, Iron Maiden jsou zpět a my všichni věříme, že stále v jejich životní formě!

Rozpis světového turné 2011 zde .

Iron Maiden dokončili nahrávání nového alba! (23.2.2010)

Iron Maiden dokončili nahrávání svého dalšího řadového alba. Práce probíhaly v Compass Point Studios na Bahamách pod vedením producenta Kevina Shirleyho, který má na svědomí také celkové vyznění předchozích tří desek Brave New World (2000), Dance Of Death (2003) a A Matter Of Life And Death (2006). Podle slov posledního jmenovaného zbývá ještě dost práce, ale kapela tu svou již odvedla.. píše český rockový magazín Spark.
Podle informací z posledních týdnů by se však mělo zatím jednat jen o určitou část nového alba. Skupina totiž podle slov některých svých členů, měla připraven materiál na 8 skladeb, přičemž by tento počet písní neměl být pro nové studiové album konečný. Jak budou práce na novém albu pokračovat a kdy se dočkáme nástupce již 4 roky staré desky, na to si musíme zatím ještě počkat.. Věřme ovšem, že ne nijak dlouho.


Rock'n Roll Ribs v neděli slavnostně otevřeno (16.2.2010)

Po dlouhém čase plánování a realizace, uskutečnil konečně svůj malý sen bubeník skupiny Nicko McBrain, otevřel si bar, který pojmenoval Rock'n Roll Ribs a jenž nejen fanouškům Železné panny nabízí spoustu velmi atraktivních lákadel. V první řadě to mohou být výborná a chutná jídla, na jejichž názvy, složení i ceny můžete nakouknout přímo na oficiálních stránkách Nickovy restaurace - rocknrollribs.com . Kromě skvělých pokrmů a pití může také tento bar lákat fanoušky na krásnou výzdobu ve stylu Iron Maiden! Takže neváhejte a pokud budete mít náhodou cestu na Floridu, tak bar Rock'n Roll Ribs stojí určitě za návštěvu..

Článek k restauraci i se skvělými fotografiemi samotných rockových pokrmů - zde .
A spousta dalších pěkných fotek zde - odkaz 1 , odkaz 2 .


Anketa - leden (5.1.-4.2.2010)

Vyhodnocení ankety :
Přáli byste si ještě před vydáním nového studiového alba IM živé DVD z turné k albu "A Matter Of LIfe And Death"?
ano, určitě! 255 hlasů
nevím, spíše již ne 11 hlasů
ne! 9 hlasů
spíše ano 5 hlasů


Rod 100 mil na kole Egyptem a aukce s předměty skupiny (20.1.2009)

Manažér skupiny Rod Smallwood podniká již po několikáté charitativní akce pro děti, blíže se na tuto sbírku, kde může samozřejmě přispět každý, můžete podívat na strance justgiving.com/rod-smallwood. Na této stránce naleznete aktuální přehled zatím vybrané částky pro charitu Nordoff Robbins a také pár dalších zajímavých informací o celé této akci. Současně se sportujícím manažerem skupiny se do akce zapojuje lehce i samotná kapela. Ta nyní umožnuje všem členům oficiálního světového fan clubu IM získat v aukcích velmi hodnotné předměty, z nichž rozhodně tím nejlákavějším je kytara značky Gibson (na stejný typ hraje živě i Adrian Smith), která je podepsána samotnými členy Iron Maiden! Na všechny tři hodnotné předměty se můžete detailněji podívat na této stránce - ironmaiden.com/auction.

Další související odkazy - childline.org.uk a nordoff-robbins.org.uk.


Skupina je ve studiu, nové nahrávky však tento rok ještě nevyjdou (18.1.2009)

Podle informací z posledního měsíce se nakonec vydání nového studiového alba v roce 2010 nedočkáme. Co je již potvrzeno a o čem jsme již informovali i na našem webu je to, že se skupina vydá v tomto roce na světovou tour. Ta však nebude propagovat nové album, ale mělo by se nejspíše jednat o jakýsi "best of" set list. Dočkat bychom se však mohli i nějakého bonusu, v podobě některé z nových skladeb, které kapela nahraje již v tomto roce. Podle producenta kapely Kevina Shirleyho se již nyní Iron Maiden sešli ve studiu (Paříž), ale kdy skupina započne s nahráváním nového materiálu ještě není zcela jasné. Informací kolem chystaného alba je zatím jen velmi málo a na svět jich proniká opravdu jen minimum. Skupina má podle všech zatím dostupných informací k dispozici materiál pro 8 skladeb, což ovšem ještě nemá být konečný počet pro celé studiové album. Těchto 8 skladeb by však mělo být nahráno již v tomto roce, zbývající poté zřejmě až v následujícím roce, kdy bychom se snad mohli dočkat již i vydání samotného alba, nástupce 4 roky starého A Matter Of Life And Death. Bubeník Nicko McBrain se také v jednom z rozhovorů pro zahraniční média vyjádřil v tom smyslu, že prozatimní připravený materiál pro nové album se velmi liší od toho, co Maiden nahráli v posledních letech .. Takže se máme určitě na co těšit!


Speciální vánoční anketa - prosinec (7.12.2009-5.1.2010)

Vyhodnocení ankety:
Kterou z těchto skladeb IRON MAIDEN si pustíte jako vánoční koledu ke štědrovečerní večeři?
Halloweed Be Thy Name 79 hlasů
Fear Of The Dark 56 hlasů
Journeyman 28 hlasů
The Number Of The Beast 25 hlasů
Brave New World 24 hlasů
Blood Brothers 22 hlasů
Aces High 20 hlasů
žádnou, dám přednost klasickým klidným koledám 17 hlasů
The Clansman 16 hlasů
jinou IM skladbu 15 hlasů
Wasted Years 14 hlasů
For The Greater Good Of God 13 hlasů
Dance Of Death 13 hlasů
The Wicker Man 11 hlasů
The Legacy 9 hlasů
Be Quick Or Be Dead 6 hlasů
Wrathchild 4 hlasů
žádnou, pustím si vánoční koledy Káji Gotta 4 hlasů


Vánoční koledou pro uplynulé svátky vánoční se nám, metalovým fanouškům a fanynkám Iron Maiden, stala podle váších hlasů v naší speciální vánoční anketě, kultovní skladba Halloweed Be Thy Name..
2009 2008 2007 2006