Somewhere Back In Time (Best Of : 1980-1989)Vydáno: červen 2008
Studio: Londýn.
Produkce: Kevin Shirley (Martin Birch), Steve Harris.
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Bruce
Dickinson (zpěv), Janick Gers (kytara), Adrian Smith (kytara), Nicko McBrain (bicí).
Videoklipy: zatím žádné.
Celkový čas: cca 70 minutStručná charakteristika alba: V průběhu své monstrózní světové tour Somewhere Back In Time vydávají Iron Maiden stejnojmenné výběrové album, jen s dovětkem "The Best Of: 1980-1989 ! Album nepřináší starým a dlouholetým fanouškům Železné panny nic nového (kromě opět výborného obalu desky a vcelku bohatého bootlegu uvnitř), ovšem jak se vyjádřil v rámci vydání tohoto alba i sám leader skupiny Steve Harris, album bylo určeno spíše mladším fanouškům nebo lidem, kteří kapelu teprve nyní objevili. Při výběru 15 skladeb na tuto "fošnu" snad skupina ani nemohla sáhnout vedle, neboť alba Iron Maiden z dekády 80. let obsahují tolik nadupaných a dnes již kultovních záležistostí, že by se vměstnaly ještě minimálně na jedno takové cd!
Slává Iron Maiden neklesá, světové turné Somewhere Back In Time naopak posunulo skupinu snad k největší slávě její dosavadní kariéry! Kam kapela přijela, tam bylo již dávno dopředu beznadějně vyprodáno, šílenství fanoušků během příletů Ed Force One na místa konání koncertů označili mnozí přítomní novináři, i sám zpěvák Bruce Dickinson za druhou "beatles mánii"!
Iron Maiden stojí stále pevně v čele heavy metalového kormidla, kdyby se měly vydat všechny úspěšné skladby jejich kariéry na best of cd, hodilo by to na velmi tlustý cd box set..


1. Churchill's Speech (živě z Life After Death)

2. Aces High (živě z Life After Death)

3. Two Minutes To Midnight

4. The Trooper

5. Wasted Years

6. Children Of The Damned

7. The Number of The Beast

8. Run To The Hills

9. Phantom Of The Opera (živě z Life After Death)

10. The Evil That Men Do

11. Wrathchild (živě z Life After Death)

12. Can I Play With Madness

13. Powerslave

14. Hallowed Be Thy Name

15. Iron Maiden (živě z Life After Death)